Любители на Котки - Тема 134

  • 20 844
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 856
Мъри пожелава лека нощ и много здраве на всички котки и техните двукраки слуги.

# 61
  • Мнения: 3 732
Как мога качествено да снимам снимка от телефона за да я кача тук?
И как точно се изчислява възраст? Логиката не ми е силна страна.


Родена съм началото на октомври '85. Имам снимка, която искам искам да кача тук и не успявам.
На нея е малко коте, прогледнало, с отворени очи и много мъничко. Аз съм го гушнала, а на тортата пише 15 - моите години.
Коя година е правена снимката и той на 19 или 20 години е в момента?

Взех го 10 клас от съученичка, живееща в къща. Майка му, Мери, много приличаща на него по окраска, е била пускана да обикаля, но е спала вкъщи. Раждала редовно та бащата ни е неизвестен. Тя отдавна е звездичка.
15 годишния син на Бегинс - също. Отиде си от тумор на пикочните пътища, а е хранен със скъпи храни.
Живота е странно и непредвидимо нещо ...

# 62
  • София
  • Мнения: 16 213
Бегинс е на 18 г и 9 месеца в момента.

# 63
  • Мнения: 5 421
Значи за набора съм се объркала, прощавайте. Мартина е родена на 01.03.1999.

# 64
  • Мнения: 3 732
Бегинс е на 18 г и 9 месеца в момента.
Аз го смятах така - щом на 15 ми рд е бил новородено малко котенце значи се е родил като съм била на 14 години. Ако доживее началото на октомври (колко дълго време - 4 месеца, а аз умирам всеки ден защото може да му е последен), ще празнувам 34 си рд. 34 минус 14 е 20.
Както казах логиката не ми е силна страна.

# 65
  • Мнения: 6 810
Зуки Су, не се обиждай, но определено логиката или по-скоро математиката, не ти е силната страна...

И така, ти си родена в началото на октомври 1985. 15 ти рожден ден трябва да е бил в началото на октомври 2000г. По това време котето е било съвсем малко, да кажем на два месеца.  Значи е родено в началото на август 2000. Сега сме средата на юни 2019, значи котето ти е на 18 години и 9-10 месеца.
Когато в началото на октомври 2019 празнуваш 34 рожден ден, котето ти ще е на 19 години живот и здраве..

Последна редакция: нд, 16 юни 2019, 01:56 от Dincho

# 66
  • София
  • Мнения: 8 348
Ох и аз по Зуки. За последно по таз тема.
Понякога звуча рязка, извинявай, но това вторачване и анализиране не е полезно за теб, а и във никакъв случай не помага на Бегинс.
Мога да разказвам доста за последната година-две на моя Марк, но някой неща са тежки и още ми е мъчно от нях. Но не значат непременно, че края е близо, тоест утре или другата седмица.
Прекаленото втренчване и преждевременното оплакване не са полезни за теб.
Като те чета си интелигентен и интересен човек, пише увлекателно, това може да ти изяде главата, един вид. Недей даумираш всеки ден, а се радвай, че си имала толкова години с Бегинс и не мисли за края. Нищо не можеш да направиш, освен да му угаждате и създавате удобства. Пък голяма работа, че се качил на масата и явно е забравил, че не трябва, нормално е, поизфирясва им акъла с възрастта.

# 67
  • София
  • Мнения: 16 213
Бегинс се качва на масата от старост, Барни от младост. Всеки с причините си да прави бели. Зуки, мислили ли сте да си вземете малко коте?

# 68
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 798
Зуки Су, та Бегинс далеч не е на преклонна възраст, недей да го оплакваш. Още повече, има предпочитания към храна, зелето, което означава, че организмът му е силен и се бори. Щом яде, давайте му, опитвайте да му давате и други неща, които ядете. Зелето има много витамини от групата Б, витамин К, С, ако не се лъжа, може би той има усет към това.
Лятото е по-тежък сезон за котките, все пак, представи си ти да си с кожух по това време, мъка си е. Нормално е да са по лениви през деня особено.
Продължавай да пишеш за Бегинс, защото наистина се интересувам как се възстановява. Надявам се да се стаблизира и да живее до дълбока котешка старост.
Моите не са чак толкова стари, 9 годишни са, но и те ядат доста малко, вече не изяждат даже и по два пауча, редовно хвърлям половината им мокра храна. Може би е заради жегите. Суха храна ядат, не са я намалили.
За стискането на котките - наистина повечето са големи чистофайници. Като пренасях моите, с прехърляне на три самолета, връзката трябваше да стане за 12 часа, но първия самолет закъсня, и се прибрахме след повече от едно денонощие. Васко трябваше да го дам на багаж, Дуся беше с мен, не можеше две котки на борда. Представях си как се е омазал в изпражнения за толкова време в клетката. Нищо подобно. Издържал е геройски стреса от пътуването, липсата на храна, вода, в товарния отсек на самолета и багажните халета.
И първия ми котак Шишо, с него редовно, почти всеки месец, пътувахме с автобус, по 24 часа, и много рядко искаше да ходи. Избирах дни, когато не е пълен автобуса, и го слагах на седалката до мен. Ако има някакви потребности, котката става неспокойна, почва да се върти, да драска по дъното, усеща се по езика на тялото. Два-три пъти се наложи, имах готовност, вадя му легенчето от плика, слагам го в краката и той свършва работата. Ако е твърдо, веднага го грабвам в найлоновото пликче, и напръсквам с един специален обезмирисител, на първата спирка измивам легенчето и изхвърлям съдържанието. 
И накрая снимка на котака на брат ми, на двора след сладка дрямка.
Намерен е, вече възрастен и кастриран, вероятно изоставен. Кръстихме го Шишо, защото прилича по окраската на онзи Шишо. Позата е от йога за напреднали Simple Smile.

# 69
  • Мнения: 15 399
Ааа, тази поза ни е редовна след спането и търкалянето, ама все не успявам да я снимам. Първо се разтягаме напред, по начина на Шишо, а после и назад като разтягаме задните крачета.
Ох, милата ми Мая, мисля, че и е доста топло, но от друга страна май и е добре. Опъва се на терасата, сладко си поспива, търкаля се, лежи си, абе, котешки живот.
Обаче намали яденето, нещо в жегите апетита и спадна, не иска мокра храна, хрупа гранули и пие водичка, а преди да стане топло една консерва мокра храна от 400гр. я изяждаше за два дни на 2 приема на ден. Обаче сега не ще, слагам и... после хвърлям пълна купичка и засега спрях да и давам, няма смисъл да я мъча, пък и само да хвърлям не е опция. А така хубаво си хапваше мокра храничка, единствената причина виждам в жегите, защото точно тогава загуби интерес към консерви и паучове. Пак ще я пробвам, де, че не ми се нрави да е само на суха храна, ама засега съм пас.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 4 109
И аз все не успявам да снимам тази поза, но гледам и аз да.се. разтягам след сън по примера на котката Simple Smile

# 71
  • Мнения: 5 421
Джаста Праста, друг път случвало ли се е с консервираната храна или е за сефте? Пробвай с паучове някой път или мини консерви от рода на Schesir. Аз мисля да мина на такъв вариант в големите жеги, защото в Германия времето нещо се мръщи в момента, а и вкъщи е хладно. Ако пък не става, опитай да свариш месце и да го ѝ го сервираш с бульона да видим дали няма да прояде.
Аз обмислям да сложа Ема на диета. Сутринта сложих по половин пастет на двете от Animonda von Feinsten, Пепълс се разсея за кратко и гадината ѝ открадна храната doh Нещо много се тъпче и бързо огладнява, а не искам да лишавам другата от храна. Утре мисля да я водя да я теглят, че опитите ми да се кача на кантара с нея са повече от плачевни.

# 72
  • Мнения: 15 399
Не, досега не е отказвала мокра храна. Но яде боклучава такава, по качествена не ще и не ще, пробвах няколко вида, последната поне не я хвърлих, а отиде за кучето в цеха на мъж ми. Всякакви евтинии обаче ядеше с кеф, докато не настанаха жегите. Бях и купила някакъв фин пастет за кастрирани котки, че дупето и се поналя, 400гр., наистина фино смлян, добре изглеждащ, добре миришещ, ама не запомних марката, но състава беше приличен, е, няма и няма, първата порция изпи редичкото(размивам с малко водичка) и след това дори не го помириса, така си втаса в купичката. После викам ще и дам от нейните там по боклучавите, поне тях ги яде, ама нъцки, завърта се покрай купичката и се врътва. И пак налита на гранулите. Аз съм забелязала, че мократа храна не я нахранва достатъчно и ако не и дам гранули количеството на мократа се увеличава и обратно, ако има гранули, изяденото количество мокра храна намалява. Преди, като по малко бебе, обичаше пилешко, варен дроб, сега и това не иска, хапва да опита, две три хапки и толкоз. Иначе на лидълската пражка шунка се хвърля като невидяла и на едно филе подобно на нея, ама... те са само като лакомства, че сол, това - онова, не са за всеки ден. Мисля да я пробвам с тия лиофилизирани лакомства, ама и те били да се дават на рядко и по малко. И рибата нещо не и понася, тогава като повърна и се оплаках тук, се сетих, че и бях дала задушена пастърва и мисля, че тя може да е причина за повръщането, щото тя иначе не повръща.

# 73
  • София
  • Мнения: 13 243
Аз обмислям да сложа Ема на диета. Сутринта сложих по половин пастет на двете от Animonda von Feinsten, Пепълс се разсея за кратко и гадината ѝ открадна храната doh Нещо много се тъпче и бързо огладнява, а не искам да лишавам другата от храна. Утре мисля да я водя да я теглят, че опитите ми да се кача на кантара с нея са повече от плачевни.
Същата работа е и при нас, но Наско обира 3 чинии. Киро успява някак да си брани неговата, но често остава малко в чинийката. Боги задължително е прогонена. Вече се налага да стоя над тях, за да я браня. А госпожицата яде толкова бавно ... Наско сигурно си мисля, че ѝ давам 2-3 порции и ми се сърди.  Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 9 686
Елза също хапва по-малко през лятото. Обаче кат оме види, че давам лекарства на щерката, която в момента е болна си мисли, че й давам лакомство и веднага с навира и тя да подуши и да се увери, че не е пренебрегната. Laughing
В петък пък след като с дъщеря ми се прибрахме от парка започнах да я оглеждам за кърлежи както си е легнала на леглото. Елза помисли, че се гушкаме и галим и моментално слезе от любимото си място върху секцията, за да се навре между двете ни и да пощя и нея. Laughing
Абе с две думи все се вре навсякъде. Ревнува от всеки. Вкъщи 3ма възрастни и едно дете постоянно я обгрижваме, галим, гушкаме, но все не й стига и иска още. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт