Цветна снимка и опити за забременяване

  • 35 243
  • 300
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54
При нас няма напрежение все още, сега смятам края на лятото да отида за второ мнение, предложиха ми инсеминация още на втория месец след цветната снимка според мен това е прекалено кратък период при положение че няма видима причина да не се получава, повечето лекари съветват до 6 месеца след снимката да се изчака и след това ако нищо не е станало да се премине на следващ етап.

А от колко време опитвате и на каква възраст си? Аз сега ще правя 33, правим опити от година и 1 месец и д-та иска да изчакаме до края на годината.

# 76
  • Мнения: 851
И при мен няма промяна в цикъла, иначе вече 3 месец неуспешен след снимката. Цикълът си ми идва като по часовник. Докторите казват, че няма причина да не става, но мисля да не чакам повече и да обсъдя следващите варианти с моята лекарка, защото напрежението идва повечко вкъщи вече. При вас как е?
Аз съм на 38, съпругът ми на 48, имаме едно дете на 10. Вече 2 години опитваме, излезе проблем с морфологията, имаме час чак за ноември в инвитро клиника. Докато чакаме часа този месец ходих на фоликуметрия, а другия решихме да пробваме стимулация.

# 77
  • Мнения: 27
Здравейте и при мен нищо... Не е се е получи обдействаме по въпроса но без успех и аз вече се замислям за инсеминация... но ми казват че е доста скъпо... а като цяло не съм се интересувала искахме да стане по естествен път но уви...  Sad

# 78
  • Мнения: 298
При нас няма напрежение все още, сега смятам края на лятото да отида за второ мнение, предложиха ми инсеминация още на втория месец след цветната снимка според мен това е прекалено кратък период при положение че няма видима причина да не се получава, повечето лекари съветват до 6 месеца след снимката да се изчака и след това ако нищо не е станало да се премине на следващ етап.

А от колко време опитвате и на каква възраст си? Аз сега ще правя 33, правим опити от година и 1 месец и д-та иска да изчакаме до края на годината.
Здравей, аз съм на 26г. , съпругът ми на 27г.,опити правим от година,една от главните причини поради които искам да изчакаме още е възрастта ни и другага е че искам и второ мнение, но още не сме решили дали да се посъветваме с друг специалист от Варна(ние посещаваме Майчин дом Варна) или да се насочим към София.

# 79
  • Мнения: 27
И аз съм на 26г а мъжа ми на 30г и ни дават че нямаме никакви проблеми и двамата ходили сме на 2 3 мнения но казват да правим опити... А то като не става и Вече нз как да действаме....незнам при вас как е?

# 80
  • Мнения: X
Това са мойте изследвания лекаря от Белгия каза,че всичко  е нормално ,но някой който ги е правил има ли си на идея ок ли е всичкото правени са на 3ти ден от цикъла

# 81
  • Мнения: 298
Здравейте момичета, аз продължавам да имам закъснение вече стана един месец, имам си типичните предменструални симптоми ама не и цикъл, ходих на гинеколог не се видя бременност, тестовете и те са отрицателни.Изписаха ми дуфастон за предизвикване на цикъла и днес започнах да го пия, някоя от вас пила ли го е има ли някакви странични ефекти? АГ ми иска другия месец да правим инсеминация,като цяло се изплаших и малко се депресирах защото само за инсеминация ми се говори пък има толкова неясни неща и толкова изследвания които прочетох във форума че се правят, а на мен не са ми направени, преди да се стигне до каквато и да е процедура, за това вече съм го решила на 100% края на месеца отивам за второ мнение ако трябва да ми направят на ново всички изследвания може пък да излезе нещо което сегашното АГ не е видяло и тогава ще пристъпим към следващата стъпка. А сега се надявам от този дуфастон да не ми дойде, а да се окаже че съм имала късна овулация и съм забременяла и като съм ходила на Аг да е било прекалено рано и за това да не е видяла нищо Grinning

# 82
  • Мнения: 69
Ами Дуфастона според мен може само да ти помогне. Миналата година след моята цветна снимка имах силно кървене, пих калций и фосфор за спиране на кървене то, а след това и Дуфастона за регулиране на цикъла. След това забременях, за съжаление беше биохична. Но ако при теб нещата са нормални може да се стигне до нормална бременост

# 83
  • Мнения: 298
Ами Дуфастона според мен може само да ти помогне. Миналата година след моята цветна снимка имах силно кървене, пих калций и фосфор за спиране на кървене то, а след това и Дуфастона за регулиране на цикъла. След това забременях, за съжаление беше биохична. Но ако при теб нещата са нормални може да се стигне до нормална бременост
Здравей, дуфастона ми го изписа само за 5 дни за да може да ми дойде цикъла, каза ми после да спра да го пия. Попринцип след цветната снимка се установи че тръбите не са криви и са напълно проходими,само че матката била двурогова което било проблем за износването на бебето и трябвало повече да се лежи.Моят цикъл е дълъг на 33-35 ден и според моето АГ причината да е дълъг е че нямам овулация,но аз не мисля така имало е месеци в които съм я усещала,пък и откакто имам цикъл той все е бил в такъв период как никой лекар не откри че нямам овулация за всичките тези 13 години(сега съм на 26г), почнахме на следим овулацията на 14тия ден,отидох видя много фоликули ,но не и доминантен и ми каза ти този месец няма да имаш овулация, ела чак на следващия цикъл на 14ти ден, не ме викна да кажем на двайсет и някой ден да видим какво става при положение че знае че цикълът ми е по-дълъг и по пътя на логиката овулацията няма да е на 14тия, а след това. Реално следващия месец беше август, но тогава въобще не ми дойде и до днес, след като ходих при нея да видим защо не ми идва, въобще не ми спомена да продължим със следенето на овулацията, директно си ми каза ти нямаш овулация трябва да правим стимулация и инсеминация(не мога да разбера защо толкова напира на я правим тази инсеминация) , а аз знам че трябва минимум 3 месеца да се следиш и чак тогава да се прави каквото ще се прави, на мен по никакъв начин не ми е доказано че липсва овулация това е и една от причините да не искам още следващия месец да правим каквото и да е и за това ще ходя и на второ мнение.Иначе хормоните ми бяха в норма.
Пак много се разписах Grinning, но пък нали това е сайт за споделяне на опит,силно се надявам че всички най-скоро че видим двете чертички.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 20:11 от Ifka_

# 84
  • Мнения: 32
Здравей, не знам къде е това АГ но много ми прилича на клиниката на Щерев.Там така без изследвания те насочват към инсеминации и ти пълнят главата с липса на овулация и други недоказани и неясни глупости. На мен ми ги говориха същите неща, имам чувството че знам коя ти е докторката не само клиниката,но както и да е, моят съвет е отиди за второ мнение, направи си изследвания и тогава правете каквото и да е. Така е най-правилно и логично.Аз загубих години без да ми е направена цветна снимка на тръбите, което е едно от първите неща. Пожелавам ти успех и дано скоро видиш двете чертички 🍀

# 85
  • Мнения: 298
Здравей, не знам къде е това АГ но много ми прилича на клиниката на Щерев.Там така без изследвания те насочват към инсеминации и ти пълнят главата с липса на овулация и други недоказани и неясни глупости. На мен ми ги говориха същите неща, имам чувството че знам коя ти е докторката не само клиниката,но както и да е, моят съвет е отиди за второ мнение, направи си изследвания и тогава правете каквото и да е. Така е най-правилно и логично.Аз загубих години без да ми е направена цветна снимка на тръбите, което е едно от първите неща. Пожелавам ти успех и дано скоро видиш двете чертички 🍀
Става въпрос за гр. Варна, попринцип ако не успеем във Варна мислехме да се насочим точно към Щерев. Днес ми е 3ти ден от приема на дуфастона и вече имам кафеникаво зацапване като начало на цикъл и сега не знам дали да продължа приема му до 5тия ден или да го спра?

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 651
Здравейте, девойки! Влизам да побутна малко темичката! Simple Smile Аз вчера правих цветна снимка и ми е интересно има ли вече забременели след нея? И също така, пропуснахте ли месеца на цветната снимка или и тогава правихте опити?

# 87
  • Мнения: 702
Здравейте, девойки! Влизам да побутна малко темичката! Simple Smile Аз вчера правих цветна снимка и ми е интересно има ли вече забременели след нея? И също така, пропуснахте ли месеца на цветната снимка или и тогава правихте опити?
Здравей, при мене няма резултат, но от два месеца съм на метформин заради ИР. Казаха ми щом спре кървенето след 2 - 3 дена да действаме. Успех

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 651
Здравейте, девойки! Влизам да побутна малко темичката! Simple Smile Аз вчера правих цветна снимка и ми е интересно има ли вече забременели след нея? И също така, пропуснахте ли месеца на цветната снимка или и тогава правихте опити?
Здравей, при мене няма резултат, но от два месеца съм на метформин заради ИР. Казаха ми щом спре кървенето след 2 - 3 дена да действаме. Успех

А тази ИР как я открихте, симптоми имаше ли? Аз имам вторична май, понеже на първия час инсулинът ми се вдига много, на гладно е екстра и КЗ е ок

# 89
  • Мнения: 702
Здравейте, девойки! Влизам да побутна малко темичката! Simple Smile Аз вчера правих цветна снимка и ми е интересно има ли вече забременели след нея? И също така, пропуснахте ли месеца на цветната снимка или и тогава правихте опити?
Здравей, при мене няма резултат, но от два месеца съм на метформин заради ИР. Казаха ми щом спре кървенето след 2 - 3 дена да действаме. Успех

А тази ИР как я открихте, симптоми имаше ли? Аз имам вторична май, понеже на първия час инсулинът ми се вдига много, на гладно е екстра и КЗ е ок
Обременяване с глюкоза. Имам излишни кг. Според АГто нямам ПКЯ или поне така беше лятото от тогава не съм ходила. Ендото ми назначи хапчетата като каза диагноза СПКЯ 🙄 На мене на 120 мин КЗ е ниска инсулина висок над нормата.

Общи условия

Активация на акаунт