Цветна снимка и опити за забременяване

  • 35 243
  • 300
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 572
Според мен е по-логично, ако наистина се нарушава баланса, то тогава да не се бърза с бебеправенето. Щом като настъпват такива промени след цветна снимка, по-скоро бих се въздържала. Не си спомням моята близка приятелка, като ходеше да ми е споделяла за подобно въздържане ( тя посещаваше д-р Лачев за ин витро процедури).

# 106
  • Мнения: 78
здравейте,преди месец бях на така наречената Цветна Снмика,но мойта не беше на ренгинова а ултразвукова...та малко след това ми беше ОВ-та 1,2седмици някъде и не сме се въздържали продължих опитите,но уви днес съм в МЦ дори подраня Sad та въпроса ми е веднага след ЦС се забременявало а при мен не стана защо така?! Sad

# 107
  • София
  • Мнения: 2 080
здравейте,преди месец бях на така наречената Цветна Снмика,но мойта не беше на ренгинова а ултразвукова...та малко след това ми беше ОВ-та 1,2седмици някъде и не сме се въздържали продължих опитите,но уви днес съм в МЦ дори подраня Sad та въпроса ми е веднага след ЦС се забременявало а при мен не стана защо така?! Sad

И аз също правих ЦС този месец, и при мен също няма бременност.
Никой не обещава, че 100% след ЦС ще станат нещата, просто статистиката е, че често има успех точно след нея.

И аз имах някакви надежди /макар че гледах да не се самонавивам/, ама уви.

# 108
  • Мнения: 78
здравейте,преди месец бях на така наречената Цветна Снмика,но мойта не беше на ренгинова а ултразвукова...та малко след това ми беше ОВ-та 1,2седмици някъде и не сме се въздържали продължих опитите,но уви днес съм в МЦ дори подраня Sad та въпроса ми е веднага след ЦС се забременявало а при мен не стана защо така?! Sad

И аз също правих ЦС този месец, и при мен също няма бременност.
Никой не обещава, че 100% след ЦС ще станат нещата, просто статистиката е, че често има успех точно след нея.

И аз имах някакви надежди /макар че гледах да не се самонавивам/, ама уви.

дано защото,вече почти нямам надежда казват че до 6месеца след нея може да стане

# 109
  • Мнения: 572
Добре де, ама нали казват, че не е препоръчително след цветна снимка да се правят опити?

# 110
  • Мнения: 78
попринцип и аз така знам...но тази течност имала добър ефект така съм чела и ставало по-бързо след нея

# 111
  • Мнения: 572
попринцип и аз така знам...но тази течност имала добър ефект така съм чела и ставало по-бързо след нея

А реално има ли някакви рискове, заради веществото което се влива преди цветна снимка?

# 112
  • Мнения: 1 284
Няма никакви рискове. Моят съвет е да не отлагате цветната снимка, защото дава отговори на много неща. Аз лично закъснях с нея, понеже вместо година и половина напразни опити, можех да разбера, че едната тръба ми е напълно запушена много по-рано и да не си губя времето. За "ставането по-бързо" не съм убедена. Много фактори има и дето се вика - Божа работа най вече.

# 113
  • Мнения: 371
Тази течност се нарича контраст.
Не “помага“ той, а налягането под, което се прави процедурата.
Това е рентген, за това казват, че се влошава качеството на яйцеклетката.
Има доста из интернет по въпроса.


След предварителна подготовка на пациентката (саниране на влагалището) и поставяне на спекулум, през цервикалния канал, посредством тънък метален катетър се впръсква контрастно вещество.
То преминава през маточната кухина, навлиза във фалопиевите тръби и при тяхната проходимост се излива в коремната кухина, където се абсорбира по естествен път от тялото.
Ако тръбите са запушени, контрастната материя не преминава свободно през тях. След вливането на веществото се правят няколко последователни рентгенови снимки, които показват в динамика изпълването на маточната кухина и фалопиевите тръби.

попринцип и аз така знам...но тази течност имала добър ефект така съм чела и ставало по-бързо след нея

# 114
  • Мнения: 572
Добре, след като това е контрасно вещество, това реално наистина създава среда в която е препоръчително да не предприема полов акт. Защо тогава някои жени казват, че няма проблем?

# 115
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета! След 8-месечно бебеправене и минаване по каналния ред (консултация с репродуктивен специалист, изследване на всички хормони, спермограма, микробиология, хормонално лечение), дойде ред и на цветната снимка. Направиха я 8 дни след началото на цикъла. Нямах вече менструално кървене.
Но по време на самата снимка изпитвах брутално силни болки, едвам се сдържах да не мърдам и след като станах от рентгена малко прокървих. Доктора каза, че не съм се изчистила от мензиса. Тръбите са супер! Проходими, добре разположена матка, без полипи и всякакъв вид изменения. Абе да се каже всичко е наред с изключение на хормоните пролактин и прогестерон (за които пия бромокриптин и дуфастон и в момента са в норма).
Правихме опити за бебе този месец (първия след цветната снимка) и силно се надявам този месец да видя двете чертички.
Всеки месец правя тестове и плача, чудя се къде е проблема. Обмислях ако не стане и този месец да ходим на инсеминация, защото разочарованието от едната чертичка всеки месец ми идва в повече. Не знам вие дали сте толкова емоционални или приемате нещата по-великодушно, но това ходене и чудене ме побърква.

# 116
  • Мнения: 572
Здравейте, момичета! След 8-месечно бебеправене и минаване по каналния ред (консултация с репродуктивен специалист, изследване на всички хормони, спермограма, микробиология, хормонално лечение), дойде ред и на цветната снимка. Направиха я 8 дни след началото на цикъла. Нямах вече менструално кървене.
Но по време на самата снимка изпитвах брутално силни болки, едвам се сдържах да не мърдам и след като станах от рентгена малко прокървих. Доктора каза, че не съм се изчистила от мензиса. Тръбите са супер! Проходими, добре разположена матка, без полипи и всякакъв вид изменения. Абе да се каже всичко е наред с изключение на хормоните пролактин и прогестерон (за които пия бромокриптин и дуфастон и в момента са в норма).
Правихме опити за бебе този месец (първия след цветната снимка) и силно се надявам този месец да видя двете чертички.
Всеки месец правя тестове и плача, чудя се къде е проблема. Обмислях ако не стане и този месец да ходим на инсеминация, защото разочарованието от едната чертичка всеки месец ми идва в повече. Не знам вие дали сте толкова емоционални или приемате нещата по-великодушно, но това ходене и чудене ме побърква.

Трябва да се успокоиш, защото, за да стане бебето трябва да си спокойна емоционално. Когато го мислиш постояно, това не те отпуска и въздействаш на процеса негативно.

# 117
  • Мнения: 17
Здравейте, мили момичета. От доста време се каня да си направя регистрация тук и да споделя моя опит, който звучи страшен, но пък е за добро и се надявам да помогна на някоя от вас. След година и половина ходене по мъките, ревове, тръшкане и депресии, след хиляди изследвания на хормони, накрая реших да направя прословутата цветна снимка, отлагах я дълго, тъй като бях чула, че контрасното вещество повреждало влакънцата намиращи се в тръбите. Благодарна съм на себе си, че спрях да отлагам, тъй като проблема се оказа точно в тръбите. Като се замисля, ако бях започнала с това изследване, колко мъки и негативни емоции щях да си спестя... Звучи много страшно, но диагнозата ми се оказа " две запушени тръби с хидросалпингс" - което означава, че нямам шанс да забременея по естествен път и тръбите ТРЯБВА да се отстранят, ако искам да започна опити инвитро (може да прочетете за хидросалпинса и какви са последствията от него). Естествено изживях си го... много плаках, беше ми много трудно да приема факта, че не мога да забременея по естествен път НИКОГА, но се изправих и реших да действам и да не се отказвам от моята мечта, та ако трябва да я сбъдна по заобиколен път - ВАЖНОТО Е ЧЕ ИМА ТАКЪВ!
Момичета, целта на тази регистрация е да няма момичета като мен, които отлагат ли отлагат тази цветна снимка, а накрая да се окаже, че проблема е бил там. На никоя от вас не пожелавам такива резултати!!! Може при вас проблема да не е там, но ако чувствате, че трябва да го направите - ДАВАЙТЕ!  Пожелавам ви да имате по две здрави тръбички и както съм чувала, след цветна снимка бебета стават по-лесно, така да стане и при вас! Успех!

# 118
  • Мнения: 56
Успех и на теб! Вярвай, че ще се сбъдне и твоята мечта. Щом сте открили проблема ще действате по него и скоро всичко ще завърши с щастлив край. 🍀

# 119
  • Мнения: 39
Здравейте момичета. От доста време се каня да пиша. Преди 2 дни и аз правих ЦС, след година отлагане. Отлагах, защото ме беше страх от всичко, което прочетох в интернет за самата процедура. След 2 год. опити без резултат и перфектни изследвания (хормони, спермограма, ИР, яйчников резерв и какво ли още не) нямаше как да отлагам вече. Правих я на 30.03.2020 на 9ти ден от МЦ в Майчин Дом Варна с пълна упойка. Цената на ЦС е 180лв без упойка и 270лв с упойка. Резултатът при мен е проходимост и на 2те тръби. Сега прочетох, че шансовете за забременяване са по-големи и мисля да пробваме. Дано да се получи. ❤️

Общи условия

Активация на акаунт