Цветна снимка и опити за забременяване

  • 35 238
  • 300
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 080
Аз в началото на февруари правих ЦС и съвпадение или не, след месец забременях. Сега съм в края на 4 г.с.
Тъй като не сме правили почти нищо различно, мисля, че ЦС има роля.
Преди това опитвахме година и половина без успех и два дни преди да видя положителния тест, получихме одобрение за инвитро по Фонда.

Успех !

# 121
  • Мнения: 298
Здравейте момичета. От доста време се каня да пиша. Преди 2 дни и аз правих ЦС, след година отлагане. Отлагах, защото ме беше страх от всичко, което прочетох в интернет за самата процедура. След 2 год. опити без резултат и перфектни изследвания (хормони, спермограма, ИР, яйчников резерв и какво ли още не) нямаше как да отлагам вече. Правих я на 30.03.2020 на 9ти ден от МЦ в Майчин Дом Варна с пълна упойка. Цената на ЦС е 180лв без упойка и 270лв с упойка. Резултатът при мен е проходимост и на 2те тръби. Сега прочетох, че шансовете за забременяване са по-големи и мисля да пробваме. Дано да се получи. ❤️
Здравейте, кой ви прави снимката?

# 122
  • Мнения: 39
Здравейте момичета. От доста време се каня да пиша. Преди 2 дни и аз правих ЦС, след година отлагане. Отлагах, защото ме беше страх от всичко, което прочетох в интернет за самата процедура. След 2 год. опити без резултат и перфектни изследвания (хормони, спермограма, ИР, яйчников резерв и какво ли още не) нямаше как да отлагам вече. Правих я на 30.03.2020 на 9ти ден от МЦ в Майчин Дом Варна с пълна упойка. Цената на ЦС е 180лв без упойка и 270лв с упойка. Резултатът при мен е проходимост и на 2те тръби. Сега прочетох, че шансовете за забременяване са по-големи и мисля да пробваме. Дано да се получи. ❤️
Здравейте, кой ви прави снимката?

Др. Бейлерян, като  имаше 2 млади момичета (мисля, че бяха сестри), анестезиоложка и още една сестра.

# 123
  • Мнения: 572
Здравейте момичета. От доста време се каня да пиша. Преди 2 дни и аз правих ЦС, след година отлагане. Отлагах, защото ме беше страх от всичко, което прочетох в интернет за самата процедура. След 2 год. опити без резултат и перфектни изследвания (хормони, спермограма, ИР, яйчников резерв и какво ли още не) нямаше как да отлагам вече. Правих я на 30.03.2020 на 9ти ден от МЦ в Майчин Дом Варна с пълна упойка. Цената на ЦС е 180лв без упойка и 270лв с упойка. Резултатът при мен е проходимост и на 2те тръби. Сега прочетох, че шансовете за забременяване са по-големи и мисля да пробваме. Дано да се получи. ❤️

Пожелавам ти успех! Казват, че наистина шансовете за забременяване след цветна снимка са по-големи.  Стискам палци.

# 124
  • Мнения: 39
Здравейте момичета. От доста време се каня да пиша. Преди 2 дни и аз правих ЦС, след година отлагане. Отлагах, защото ме беше страх от всичко, което прочетох в интернет за самата процедура. След 2 год. опити без резултат и перфектни изследвания (хормони, спермограма, ИР, яйчников резерв и какво ли още не) нямаше как да отлагам вече. Правих я на 30.03.2020 на 9ти ден от МЦ в Майчин Дом Варна с пълна упойка. Цената на ЦС е 180лв без упойка и 270лв с упойка. Резултатът при мен е проходимост и на 2те тръби. Сега прочетох, че шансовете за забременяване са по-големи и мисля да пробваме. Дано да се получи. ❤️

Пожелавам ти успех! Казват, че наистина шансовете за забременяване след цветна снимка са по-големи.  Стискам палци.


Благодаря ❤️

# 125
  • Мнения: 100
Здравейте, искам да попитам. Започвам лечение със Золадекс  но моя док иска да провери с лапаро за тръбите, правиха ми лапаро на 22.05 за отстраняване на кисти. Предстои лечение. Та искам да попитам, с цветна снимка и лапаро не е ли един и същ начина? Нали и при двете пускат някакво вещество. Според мен ще е най добре първо цветна снимка от колкото да ме отварят пак при положение че не съм раждала все още.
Бихте ли споделили и лекар от който сте доволни, не ви е боляло и сте имали добри резултати. Благодаря 🤩

# 126
  • Мнения: 80
Здравейте! И аз се включвам по темата с цветната снимка. От много време искам да си направя такава, но все отлагам, защото открихме проблем при него, но вече спермограмата му е в норма, та дойде и моя ред да я направя. Мислех, че не ме е страх, но май не е точно така. Имам час за цветна снимка във вторник. И мен ме интересува дали можем да си ползваме месеца за бебеправене, ще питам и доктора естествено. Питам понеже засичам овулация през месец с тестове, а този месец се пада такъв, в който трябва да имам положителен тест за овулация, която по прогноци ще е 2 дни след снимката. Какво мислите? На някоя друга бъдеща мама предстои ли й такава снимка?

# 127
  • Мнения: 371
Здравей,

Няма нищо страшно в цветната снимка. Просто реши с упойка или без искаш да я направиш.
Аз бях с- и не съжалявам за избора си.
Темата е само 9 страници и сме обсъждали защо не е редно да се правят опити в месеца, когато е правена снимката. Мненията на докторите си противоречат, но ако човек се интересува ще намери достатъчно информация защо да се въздържим.
Мисля, че по назад бях копирала една извадка даже.
Успех!

Здравейте! И аз се включвам по темата с цветната снимка. От много време искам да си направя такава, но все отлагам, защото открихме проблем при него, но вече спермограмата му е в норма, та дойде и моя ред да я направя. Мислех, че не ме е страх, но май не е точно така. Имам час за цветна снимка във вторник. И мен ме интересува дали можем да си ползваме месеца за бебеправене, ще питам и доктора естествено. Питам понеже засичам овулация през месец с тестове, а този месец се пада такъв, в който трябва да имам положителен тест за овулация, която по прогноци ще е 2 дни след снимката. Какво мислите? На някоя друга бъдеща мама предстои ли й такава снимка?

# 128
  • Мнения: 606
може ли да ви попитам честно толкова ли е ужасна тази снимка?всички лекари ми казват,че е много неприятна...всички използват тази дума. Fearful

# 129
  • София
  • Мнения: 105
може ли да ви попитам честно толкова ли е ужасна тази снимка?всички лекари ми казват,че е много неприятна...всички използват тази дума. Fearful

Привет, аз правих преди 1 година в Щерев. Не е приятна, това си е факт. Като доста болезнен цикъл е усещането, но за 1-2 минути се изтърпява. Аз 2-те вечери преди това слагах свещички Профенид (тук в темата го бях видяла,че препоръчват) и 30 мин преди снимката, изпих един аулин.
Аз на болка не издържам и преди и при взимане на кръв припадах, едната ми тръба пропусна с голямо закъснение и под доста налягане. Мисълта ми е,че щом аз издържах, споко всичко ще е наред  Simple Smile

# 130
  • Мнения: 80
Здравейте!
Днес направих снимката. Болка няма никаква, само едно неприятно усещане в самото начало преди вкарването на контраста. Никой да не се плаши от снимката, стресът ми беше повече от необходимото. Не ме боли и сега, направих я преди 3 часа. Казват, че когато е запушена тръбата боли, но и това не е вярно, защото едната ми тръба е запушена напълно, но болка нямаше, а бях без упойка. Пих но шпа 40 минути преди процедурата, може би и от него е имало ефект. Не се плашете и направете снимката без страх и излишно чудене. Аз я отлагам вече 6 месеца и сега съжалявам. Успех на всички!

# 131
  • Мнения: 298
Здравейте, да ви кажа честно за мен цветната снимка беше доста травмиращо преживяване. Отидох без страх и притеснение,бях без упойка, влязох в рентгена, даже ми биха и обезболяващо и противовъзпалитено венозно, но никой не беше предупредил сестрите, че моята лекарка е влязла в раждане и след 10 минути чакане ми казаха ставай и се обличай ще чакаш.Имаше друго момиче което беше при друг лекар влезе и излезе за няма и 10 мин и си замина. Аз чаках 2 часа, даже и бяха ме позабравили защото се оказа че лекарката ми е излязла от раждането и си преглежда пациенти в кабинета.И двете ми тръби са напълно проходими, но изпитах такава болка че не знам дали имам с какво да я сравня вмомента,кръвното ми падна и ми стана лошо, имах кръвотечение все едно съм в първитв си дни на цикъла два дни след снимката. Не знам да какво се дължи всичко това, дали защото се изнервих от самото чакане или просто защото бързаха понеже работното им време приключваше. Сега ако пак трябва да си правя цветна снимка бих избрала с пълна упойка, въпреки че вече посещавам друг лекар и самата снимка може да протече по съвсем различен начин.

# 132
  • Мнения: 9
Здравейте , извинявам се ако моят въпрос не е конкретни по темата , но го публикувам да бе отварям напълно нова тема . Интересувам се след цветна снимка трябва ли да се въздържаме от басейни или море , да бъдем на плаж и ако да колко дни ? Мета че се изписват антибиотици , идеята ми е дали тотално трябва да се пазим от басейни , море , даже и от пясък на плажа поне 15 дни или след 3 дни всичко е ОК ?

# 133
  • Мнения: 80
Здравейте , извинявам се ако моят въпрос не е конкретни по темата , но го публикувам да бе отварям напълно нова тема . Интересувам се след цветна снимка трябва ли да се въздържаме от басейни или море , да бъдем на плаж и ако да колко дни ? Мета че се изписват антибиотици , идеята ми е дали тотално трябва да се пазим от басейни , море , даже и от пясък на плажа поне 15 дни или след 3 дни всичко е ОК ?
Аз бях на море 8 дни преди цветната снимка, не мисля, че има проблем.

# 134
  • Мнения: 5
Здравейте! Аз си прави преди няколко дни цветна снимка в Болница Надежда при до-р Цветков, с упойка и след това се чувствах много добре. Около 20 Мин ми беше замаяно, след това нямах никакви болки или дискомфорт!
Успех на всички! Дано скоро имаме по две черти на тестовете!

Общи условия

Активация на акаунт