Любители на кучета - 94

  • 18 777
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Барби, представям си какъв шок е било. Дано да се налага, да ги носим само за глезене, че ние сме добре горе-долу, ама дамите с големите кучовци хич не ги виждам. 😜

# 76
  • София
  • Мнения: 799
Джефо редовно го прибирам на ръце зимата, когато има много прясно навалял сняг. Оплита му се в козината, става цялата лапа на буци сняг и нашия се препарира, отказва да върви и почва да ме гледа тъпо Smiley. Случвало се е и, ако е много студено под -5 градуса също да му замръзнат лапите и изтръпват и даже започва да квичи милото. Той е 7-8 кила, ама докато стигна до вкъщи ми се струват 70 Sweat Smile Преди години пробвах с кучешки ботуши, не ни се получи номерът и се отказах Grin

# 77
  • София
  • Мнения: 829
Хич не се виждам да ги нося,не че и аз съм слаботелесна,но то нямат вдигане моите.Фея редовно я мързи да се качва в колата,слага предните лапи и чака да й вдигаме дупето,после по три дена ме боли кръста.Бети уж е по малко кг към 27-28 ,но не мога да  вдигна.Миналата седмица си беше навехнала лапата нещо ,излизам и тя не иска да ходи,чака да я нося по стълбите,едва я свалих пред блока,първо слагам предните лапи на долното стъпало,после смъквам и задните и така на всяко стъпало.Като излезе навън позабрави колко много я боли,накуцваше де,но стълбите край отказа ги тотално,навръщане бяхме същата картинка ,но нагоре по стълбите.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 958
Вчера се опота да ми се намърда да я нося, но беше голяма жега и я оставих да си крета до мен. Тя е под 7кг. та няма да е драма да я нося, но предпочитам да си ползва сама краците.
Лола няколко месеца преди да почине ме стресна на една разходка както си ходи си легна и няма мърдане. Мъжът ми като дойде с колата 20мин. я качвахме. Около 40кг. беше, но обемиста и се чудиш от къде да я подхванеш, за да не я нараниш. Голям кошмар изживях тогава.

Седмицата ми завърши критично за нервите. Вчера вашата приятелка си намерила отново 💩 и си хапнала. Седим си с баща ѝ и по едно време ми замириса много. Чак вкъщи усетих от къде идва миризмата и козата беше натирена в банята. Ей, казвам ви, идеше ми да я удуша. Цяла нощ беше наказана. Ако ми го спретне и тази седмица ще и сложа намордник да ѝ се смеят всички. Днес ще тръся шкембе и ще я нагостя, белким една гадория ѝ е достатъчна Triumph

# 79
  • Мнения: 22 867
Прави сте, че дали за дете или кученце, все е тревога. Аз пък от Рекс да се оплача. Не стига че легнах късно, след 1.30 нощес, ами в в два без петнадесет, като тръгна из стаята Рекс, напред-назад, тропоти по ламината като кон с копита, станах, отворих мрежата на балкона, водих го в тоалетната, реших, че нещо го боли. Ей така ми ходи до 5.30 сутринта, аз по него и му слагам диагнози. Вече не знам жива ли бях, към 6 без 20 легнах, заспала съм, в 7 без 15 ме събуди пак с тропането си. Изведох го навън, всичко нормално, пишка, изака се и като хукна тоя моя, дето бил старче, да сумти и мирише по уличката, а напред, а назад, в кръг, съвсем ме довърши. Има разгонено женско, което живее пред другия блок, две глутници бяха зависнали до него, три кучета до женската, другата глутница от 4 броя стои и си чака реда. Нашият, като взе да лае, да ме дърпа към тях, идеше ми да го утрепя. Прибрахме се вкъщи, изпразни си паничката, викам на мм , тоя /четирикракия/ го гоня от стаята и лягам да спя. Мислех, че и той ще спи, ама не, пак марширува от единия край до другия. Любовчия ми се извъдил, поспах два часа, а той сега спи като пънче, ще ми се наспи днес, стаята е затворена и с пуснат климатик, а нощес - да му мисля. Тогава спим на течение, отворено навсякъде, но климатикът е спрян. И явно усеща той какво става навън. Всяка година е бил така, но сега и аз патка, нали все си мисля, че от годинките нещо му има. Има му, липсва му нещо на мераклията........не доктор, ами сопа по г..а му трябва! Simple Smile

# 80
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
лИбоФчия тоя Рекс, лИбоФчияяя.

# 81
  • Мнения: 472

Заки на 2,5 год.
Да ви кажа смях от първото море, добре че беше малък още, не сегашното магаре 30кг. Та отиваме за първи път на плажа, но към обяд съответно пясъка напекъл малко и кучо като почна да подскача и мм го грабна на ръце като малко дете да го носи, та всички се посмяха на плажа.
Иначе за море препоръчвам Шкорпиловци, ние бяхме в бунгала Панораме мин.година.

# 82
  • София
  • Мнения: 829
Забравих да покажа снимки то вчерашния плаж AstonishedСлед като с отиването веднага нджапаха във водата да се охладят,но после се размрънкаха рибари че ловели риба и кучетата им я гонели.Имаше едно френско булдоче стана ми жал,през цялото време една жена го държеше да не мърда,че на стопанина да не му гони рибата .


# 83
  • Мнения: 260
Момичета ситуацията е следната, кучето ми (порода померан) накуцваше известно време, ходихме по ветеринари, някой казаха че е локсация и ще трябва операция. Обаче и друг ветеринар освен 3ма които казаха, че ще се оправи само оперативно казаха, че не е нужна операция. Крачето му пука, самата капачка на коляното. Все пак насрочихме час за операция, която е утре, сега пък от няколко дена не го вдига крака изобщо, скача на него, ходи си нормално няма никакви проблеми. Сега сме в дилема какво да правим дали трябва операция или не, ня някого случвало ли се е нещо подобно.

# 84
  • Мнения: 22 867
Нека пак го прегледат, не си спомням къде четох случай, когато ветове са считали, че е нужна операция, а се е оказало възпаление, излекувано с антибиотик от друг ветеринар. Дано му се размине рязането!

# 85
  • Мнения: 2 911
Като заговорихте за носене на кучета се сещам как преди две зими сме скокнали с Макс до близкия парк. Температура -18 градуса. Не кучи студ амиии.. и по едно време магарето започва да скимти и да скача по мен. В момента в който се наведох леко да го хвана под предните лапи, той с отскок се озова в ръцете ми. Куче почти 40 кила. И така на прибежки се прибрахме. Прави няколко крачки сам, залепват му лапите от студ и скача в мен. Аз правя няколко крачки с него и после пак сам и после пак на ръце.. абе чудна гледка бяхме.
Имаше случай около блока го жилна оса по едната лапа. Като изквича и отказа да ходи. Вдигна лапата и до там, а колата от другата страна на блока. Звъннах на ветеринарите и им казах да ни чакат, че беше обедно време.. хайде пак на ръце до колата.
При кастрацията пък беше още по-зле. Отпуснат след упойката, като камък ви казвам. Четиридесет кила се усещаха като сто. Ветеринаря ми го качи в колата, ама от колата до вкъщи, че и стълби. Ама човек се мобилизира, вика неволята и действа. 🤪
А на село докато разчиствахме двора имаше много трънаци. Макс в началото беше голямо шубе и постоянно ходеше подире ми. Влизам аз да режа и чистя трънки и Макс идва и той... ама нали ми е изнежено градско чедо, спира и скимти. Аз отивам, взимам го на ръце и го пренасям на чисто място. Зет ми падаше да се смее с нашите лиготии.

# 86
  • София
  • Мнения: 8 348
Рея, като представител на по-тежичките, за щастие рядко се налага да я нося. Последния път като я кастрирах, искаха я на масата за абоката и другото. Ма тя не дава да я вдигне вета, та той вика хващаш така и така и на масата. Сецнах се тогава. А предишното вдигане беше като я водих за ехография, там ги тръшват на един матрак по гръб, на височка маса. А познайте чие куче не дава непознати да го вдигат....

Сега, като ходим на вет всички клечим. Никой не проявява желание да вдига куче на маса, а аз не се самопредлагам.

При големия студ по-миналата зима се опитваше да ходи на пръсти. Ама не е протестирала, ждрапаше си самоотвержено. И през тръни така ходи, едно смешно стъпва и си вдига краката право нагоре.

# 87
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Сиви, страхотна гледка ще да сте. Joy Направо не знам как въобще успяваш да го вдигнеш.
Скоро опитах да вдигна Еро, просто от любопитство. Чудех се дали още мога. Успях за част от секундата, а съм корава в ръцете. А той гледаше уплашено, всякаш искам да го набия. К'во ли си вика "таз' пак откачи".

Всички от бандата са налице.

# 88
  • Мнения: 3 044
Ох, момичета, как ги вдигате тея диванета.... Аз съм 44кг, Рейн 29. Дано не се налага, че физически няма да успея Sad

# 89
  • София
  • Мнения: 799
Дес, страхотен отбор си събрала, завиждам благородно. Как ми се иска да се опъна и аз така под някоя сянка и 10 дни да не мръдна Innocent


pos, като прочетох за ветеринаря и се сетих да ви споделя последния път като бяхме, влизаме и един нов доктор вътре. Поглежда Джефри и му казва :"Здравей приятелю, ти кой си?"...при което се обръща сестрата и казва: "Аааа как кой, това е най-лошото куче на квартала Astonished  Винаги 3ма човека не можем да го удържим!" В друга ситуация бих се обидила как се обръщат към него, обаче точно тогава ме напуши смях, защото той е не повече от 7-8 кг. Satisfied

Общи условия

Активация на акаунт