Чернобил НВО - 2

  • 20 523
  • 453
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 11 768
Happy в 5я епизод, в началото се вижда ясно дограмата. Аз пак ще повторя, соц изглеждащ квартал с добре поддържани панелни блокове трудно се намира навсякъде по бившите СССР.

# 166
  • Мнения: 14 966
Аз от нощес още съм под въздействие, а дограмите не ги отразих, макар и да четях темата.

Извинете, ако досаждам, или е коментирано в първата тема, защото не съм я изчела още цялата, но гледали ли сте този клип на Пинк Флойд ? Настръхнах още когато го видях за първи път:
https://www.youtube.com/watch?v=P7YMI39sObY

Тук доста автентични дограми се виждат.

# 167
  • София
  • Мнения: 8 933
Има много автентични записи. Радиацията поврежда електрониката на роботите и по-конкретно те не могат да се управляват дистанционно. Затова и не са вариант за почистване на покривите. Ако са автономни, биха могли да ги поопаковат малко и да си работят, но няма как да ги управляват дистанционно тогава. Иначе техниката, особено механичната не се поврежда толкова. Те са си ползвали и хеликоптери и други машини. Падането на хеликоптера не е било вследствие радиацията, както го показаха във филма.

# 168
  • Другата България
  • Мнения: 37 396
Падането на хеликоптера не е било вследствие радиацията, както го показаха във филма.
А на какво?

# 169
  • Мнения: 2 600
Ударил се в строителен кран, участващ в изграждането на предишния саркофаг. https://www.youtube.com/watch?v=zuNtgYtF4FI

# 170
  • Другата България
  • Мнения: 37 396
Благодаря ти! Hug

# 171
  • София
  • Мнения: 8 933
Перките на хеликоптера са се счупили от въжето на един от крановете на покрива. Било е пилотска грешка. По свидетелствата на един от другите пилоти, са ги карали да пият водка за намаляване на последиците от радиацията, та може и това да е фактор. Ето го интервюто, но е на руски.
https://www.gazeta.ru/science/2016/10/02_a_10225595.shtml

# 172
  • Мнения: 6 887
И като допълнение, в Хасково ние пием уранова вода с десетилетия, но никой нищо не казва. Преди две години избухна този скандал с водата. Но дотогава от пренебрежение или нарочно никой не информира хората в града за това. Макар, че всички в града знаят, че под Хасково има направо море от уран, има сонди, изоставени. Руснаците преди време искаха да добиват уран, но явно сделката им с нашите нещо не стана. А бяха навити да построят съвсем нов град, че трябваше хората от Хасково да ги изселят.
Сега май кореняците хасковлии светим на тъмното, толкова уран сме погълнали. Ненапразно казваме, че в Хасково най-разпространената напитка е уранжада.

Не са ви информирали защото наистина водата ви е безопасна. Уран в природата има навсякъде, по-разпространен елемент от златото е. Тъй като го има в природата човешкият организъм е привикнал към този елемент. Не можеш да светиш, защото от една страна е слабо радиоактивен, а от друга страна поетото количество с питейната вода в Хасково е нищожно. Освен това поетият уран се изхвърля от организма след няколко дни, а не се натрупва като други тежки метали. Опасен би бил ако поемеш милиграми уран, но за целта трябва да изпиеш стотици литри хасковска вода наведнъж. Опасно става след като в реакторите разцепят атомите на урана и се образуват нови елементи, които ги няма в природата, като плутония например.

# 173
  • Мнения: 607
На холандски превеждат " Другарю  и Другарко" родените преди  85 година си спомнят сигурно........ та превеждат го като "Приятелю ", много груба грешка, по добре да беше Господине   и Госпожа.
Приятелю Николов.... абсурдно.

# 174
  • Мнения: 11 317
На холандски превеждат " Другарю  и Другарко" родените преди  85 година си спомнят сигурно........ та превеждат го като "Приятелю ", много груба грешка, по добре да беше Господине   и Госпожа.
Приятелю Николов.... абсурдно.
Нямат сигурно термин. На немски го превеждат Kamerad, която дума си е наследство в немския от ГДРско време.

# 175
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 410
За Хасково не казаха ли че водата не е опасна newsm78 Чела съм че сам по себе си уранът не е толкова опасен, разбира се всичко зависи от количеството и за какво се използва, сигурно е че не бива да се поглъща. Като лъчение не е толкова мощен каквито са изотопите произведени от неговия разпад. Ако е вярно това което съм чела, можел да се подържи в ръка и нямал да навреди. Навремето се е произвеждало и ураново стъкло, изделията са светели, или по-скоро сияели красиво, смята се че минимални количества такава радиация обеззаразяват въздуха в помещения от вируси и вредни бактерии, плесени и гъбички, без да нанасят щети на човешкото здраве. В наши дни обеззаразяват зърно и плодове с уранова радиация в много ниски дози.
Опасни са изотопите които се появяват от разцепеното ураново ядро- Стронций и Цезий, но те са продукт само на ядрен разпад, а чист Плутоний в природата почти не се намира, той също е продукт на разцепването на урановото ядро. Доколкото имам спомен от прочетеното преди години, само в Русия и в бившите съветски републики са работили реактори от типа на Чернобилския, заради вторичния продукт на работата им - Плутоният от който се правят ядрените бойни глави. Нашата АЕЦ е от друг тип и "страничният продукт" Плутоний който се получава от работата и е нищожен.

 Слитък чист Уран
Скрит текст:

Ураново стъкло
Скрит текст:

Други снимки исках са покажа но не ги намирам.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 15:20 от Беллора

# 176
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Аз съм от Хасково. Откакто сме разбрали за водата, не готвя с нея. Иначе никога не сме пили от нея. Казват, че това, че се къпем с нея също оказвало влияние. Не знам вече...Баща ми разказва, че си е била такава водата...Още от времето на комунизма, че сега ли са се сетили...

# 177
  • Мнения: 309
Покрай сериала, изчетох какво ли не за радиацията.

https://www.168chasa.bg/article/6580926

# 178
  • Мнения: X
 Аз серията с животните също малко я попретупах. При положение, че разглеждат в 5 серии такова събитие, и преди и след... да отделят толкова несъразмерно много време за животните ми се струва излишно раздължаване. По това време колко други значими неща са се случвали, които не са показани във филма...и колко човешки драми. Между другото единия от нощната смяна оцелява, гледах интервю с него тия дни.

# 179
  • Мнения: 6 887
Навремето се е произвеждало и ураново стъкло, изделията са светели, или по-скоро сияели красиво, смята се че минимални количества такава радиация обеззаразяват въздуха в помещения от вируси и вредни бактерии, плесени и гъбички, без да нанасят щети на човешкото здраве. В наши дни обеззаразяват зърно и плодове с уранова радиация в много ниски дози.

Навремето /началото на миналия век/ са боядисвали стрелките и индексите на часовници, компаси, разни военни уреди със смес от радий и цинков сулфид за да светят в тъмното. Работничките, които са боядисвали циферблатите са подостряли четчиците с език и след време са започнали да получават здравословни проблеми заради радия. След това радия са го заменили с ампули с тритий и до към 90-те години са се произвеждали радиоактивни часовници. Също така известно време са нанасяли радиоактивни покрития върху лещите на фотообективите /ториев оксид/.

Общи условия

Активация на акаунт