Чернобил НВО - 2

  • 20 542
  • 453
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 182
Леле изтървала съм цяла нова тема....
Попаднах на една от инфлуенсърките ( така нашумелите инфлуенсърски посещения в централата) - https://www.instagram.com/juliabaessler/
в Highlights има снимки и видео от централата, от хотела и самото градче. Бяха ми много интересни, но съм изумена как пипа всичко и се движи свободно навсякъде..

# 181
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 761
Има една група във фейса "Пътешествия па света". Наскоро бяха публикували интересни кадри от там.

# 182
  • Мнения: 2 120
Филмът е завладяващ, екипът се е справил страхотно, както с атмосферата от онова време, така и с музиката, пресъздаването на детайли от събитията, липсва ми само руската реч на героите.
Въпреки грешката на шепата хора в ръководството на централата, за мен героизмът и себеотрицанието на обикновения руснак и не само, ме карат да си мисля, че СССР си е понесъл последствията. Както във финансово изражение, така и с хилядите невинни човешки животи. И грешките няма да се повторят.
Не знам какво е можело да направят повече след аварията, поне от всички интервюта и видеа, които изгледах на руски с ликвидатори, журналисти, хора на ръководни служби. Не са такива глупаци, за каквито искат да ги набедят.
Много съзнателни, признателни и жертвоготовни са били хората!

# 183
  • Мнения: 14 966
Аз серията с животните също малко я попретупах. При положение, че разглеждат в 5 серии такова събитие, и преди и след... да отделят толкова несъразмерно много време за животните ми се струва излишно раздължаване. По това време колко други значими неща са се случвали, които не са показани във филма...и колко човешки драми. Между другото единия от нощната смяна оцелява, гледах интервю с него тия дни.
На мен пък много ми хареса. Покрай това събитие показаха психология на убиец /войник/ от Афганистанската война, чиста душа на едно наивно момче, моралната дилема покрай тези необходими убийства. Този афганец пък колко беше човечен. И разни други внушения имаше.
Имам чувството, че в този филм няма нито един излишен детайл.

# 184
  • Мнения: X
Аз пак почнах филма Grinning
Стана ми интересно с какво измиха онзи дето се доближи макс. близо до реактора с дозиметър,измиха него и камиона с нещо като кална вода с пяна?!
И оловото как по-точно помага?Спира летящите неутрони?

# 185
  • Мнения: 6 713
Имам чувството, че в този филм няма нито един излишен детайл.
Абсолютно подкрепям. Нямаше да има това въздействие, ако беше другояче, ако беше по-дълго и т. н.

# 186
  • Norge
  • Мнения: 2 311
…... На немски го превеждат Kamerad, която дума си е наследство в немския от ГДРско време.


A oбръщението беше Genossin, Genosse. 

# 187
  • София
  • Мнения: 109

Поне изгледайте " Мотьiльки"  - филм за любов. Не е документален, но си струва!

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 00:51 от vallinna

# 188
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
сериозно ли? Thinking Ама нали това беше "извора"-интервютата на Легасов, касетите, разказите? Аз си признах, че нито съм чела негови интервюта, нито съм слушала касетите - и време нямам, и някак не искам да си го причинявам. Защото очаквах една черна действителност, дори по-черна, отколкото е във филма. Ти сега ми "рисуваш" друга картинка...

Ами, има интервю с журналиста Владимир Губарьов, реалната личност за която за предназначени 5те касети на Легасов. Той всъщност ги публикува 2 дни след самоубийството, което е основен довод на Русия в момента да каже, че нищо не е крито и Легасов не е репресиран. Но забравят да споменат, че материала не е публикуван приживе лично от автора си.
Въпросния също казва, че Легасов е живял охолно в голям апартамент в центъра на Москва със съпругата си и дъщеря си, и му е тежало че губи привилегиите си защото казва истината. И че във филма в образа на Легасов са събрани образите на няколко други учени, реалния човек не се е занимавал с пряка дейност на Реактора, а е бил теоретик в кабинет.
Дъщеря му пък споделя, че в последните месеци е бил в депресия, лъчевата болест го е мъчила много и не е спал и не се е хранил, според нея не е искал да бъде в тежест на близките си.

Един филм - Гласът на Людмила. За първи път виждам реалната жена на видео, още не съм го изгледала, но очаквам изповедта й от книгата, а там беше безкрайно тъжно...
 https://www.youtube.com/watch?v=MBxpxUN6imM

# 189
  • Мнения: X
Аз съм ги чела тези линкове- и за Горбачов и за Губарьов,  и доста други, то информация да искаш, знам какво критикуват и казват, че е недостоверно. На мене детайлите не ми пречат да гледам филма или да видя общата картина. В някои постове коментираме филма, в някои- документални кадри и други източници, не виждам къде е проблема. Филмът пак ме впечатли.

# 190
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 761
5 касети? Не бяха ли 6?

# 191
  • Мнения: 102
 реалния човек не се е занимавал с пряка дейност на Реактора, а е бил теоретик в кабинет.
Дъщеря му пък споделя, че в последните месеци е бил в депресия, лъчевата болест го е мъчила много и не е спал и не се е хранил, според нея не е искал да бъде в тежест на близките си.

теоретик в кабинет-лъчева болест? Може накрая да е бил такъв.

# 192
  • София
  • Мнения: 109
Реалният човек Легасов е прекарал доста време там, периодично е лежал и в болница, имал е лъчева болест. Всичките му лични вещи са били радиоактивни. Той е работил на място изключително себепожертвователно, а и не само той.

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 00:53 от vallinna

# 193
  • Мнения: 48 023
Нали и ти не си била там Simple Smile Или?

# 194
  • Мнения: 2 600
Eто го теоретикът  в кабинета (четете бе, хора, при толкова източници и линкове в тази тема)
https://youtu.be/2Qr2R8lyzWE?t=464
И едно интересно видео, как НВО е пресъздал реални видеа от Чернобил
 https://youtu.be/P9GQtvUKtHA

 изтъкване на подробности на преден план, които представят хората и събитията в лоша светлина.

В лоша светлина са единствено Дятлов, директорчето и помощника му и дядката-комунярче.  Всички други са представени много човешки.

Пък това, че се ПРЕДСТАВЯЛИ  събитията в лоша светлина, как да го разбирам? Те са хубави събитията, ама гадните буржоа и империалисти представят това в лоша светлина? Кое е лошо събитие за тебе?

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 23:21 от sinergon2

Общи условия

Активация на акаунт