Чернобил НВО - 2

  • 20 544
  • 453
  •   1
Отговори
# 120
  • Другата България
  • Мнения: 37 683
Четох назад, че актьора играещ Легасов не бил предавал топлината на реалния човек, но за мен е точно обратното. Направи го много по-човечен и принципен, защото в нета още са кандрите на истинския Легасов, който дава интервю от Чернобил и се смее и обяснява какво лошо можело да има там, каква радиация, какви 5 лв...Отделно е тънел в охолен живот, защото освен голям учен е бил и послушен учен, близък до властта...Ясно е, че после знаейки, че е обречен е почнал да говори истини и се е самоубил, за да не се мъчи.
Това сериозно ли? Thinking Ама нали това беше "извора"-интервютата на Легасов, касетите, разказите? Аз си признах, че нито съм чела негови интервюта, нито съм слушала касетите - и време нямам, и някак не искам да си го причинявам. Защото очаквах една черна действителност, дори по-черна, отколкото е във филма. Ти сега ми "рисуваш" друга картинка...
На това клипче попаднах - реалното чистене на покрива:
https://www.youtube.com/watch?v=q-rGSkhJ_54
Не видях нищо по-различно от показаното във филма. Направено беше точно както на клипчето, само не можах да видя имаха ли оловни "предпазители" ликвидаторите.
А какво се случваше  със зам председателя Борис?
Умря от лъчева болест.

# 121
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 762
Ясно. Мерси. Мери ан.
Аз, докато гледах клипчето, също имах чувството ,че гледам филма. Но пише, че е публикуван 5 май 2017 г. Ако е от истинското почистване, доста добре са го пресъздали във филма.

# 122
  • Мнения: X
Клипчето би трябвало да е от истинското почистване.

Просто и аз се впечатлих колко добре го бяха пресъздали в сериала и затова го споделих в темата.

# 123
  • Мнения: 2 600
Тhe Third_  Проучвания едва ли ще се направят сериозно в някакво обозримо бъдеще, все пак вятърната и соларната енергия са хайпа в момента. Има публикувани изследвания за надземните животни, в стил "нищо им няма (само поизбягали някои)". Само мимоходом споменават, че перките убиват не само птици и прилепи, а невъобразимо число насекоми.
Има сайтове с противници на вятърната енергия, чиито твърдения пък са толкова в диаметрално противоположна посока, че направо звучат невероятно (агресия или ленивост при домашните животни, малформации, абе с една дума, изкарват ги по-зле от Чернобил Wink  ). 
 
Ето една любителска статия от патоанатом, които коментира оплакванията на хората и мимоходом споменава и земната фауна:
https://www.wind-watch.org/documents/wind-power-and-ecology/
откъс:
Скрит текст:
The sensitivity of earthworms to vibration is well-known not only to anglers but to predators that have learned to bring the worms to the surface by a carefully calculated series of taps on the ground. Here it is important to note that there are many reports from farmers that seagulls no longer follow the plough in areas near wind turbines. It has been suggested that the seagulls have learned that the worms have all been driven away and that in that area the farmer’s plough will not bring breakfast to the surface. They must go elsewhere for their food.
От друг сайт на противници на вятърните турбини: https://wolfhill.blog/tag/earthworms/
Скрит текст:
Откъс: "Farmers have noticed that wind turbines drive out earthworms due to electrical surge charges and vibrations. This reduces the quality of the soil. “Food production will go down.”

Тоест, всичко е само "говори се между хората", но пък аз съм на принципа, че няма дим без огън. Все пак прекалено много пари играят.


 

# 124
  • Мнения: 11 325
Аз мога да пусна статии на немски за инфразвука на вятърните мелници, ако някой го интересува темата. Тук при нас се вдигна голям вой по въпроса преди да вдигнат 7те миналата година. Искаха да спрат изсичането на гората и да не ги построят, но не успяха. Сега токът на градчето ни идва частично от там и частично от близката ТЕЦ. Все още не знам процентуалното съотношение какво е.

# 125
  • София
  • Мнения: 8 939
Клипчето е автентично, нали имаше участници в почистването, които казваха, че е реално пресъздадено. Единствено невярно е това, че е било хаотично и недобре заплатено. Единият от участниците каза, че всичко е било много добре организирано, имало е снимки и предварителен план. На изхода са им давали големи суми пари, затова част от почистващите са се връщали 2-ри и 3-ти път.

# 126
  • Мнения: X
И аз гледах интересно видео, разказва една евакуирана от Припят, информация "отвътре". Казва, че се качили на рейсовете, спокойно и организирано. Рейсовете тръгнали заедно в колона и от един момент нататък като минавали през селище по 2 автобуса оставали там, последните 2 спирали в селището, другите продължават докато дошъл ред на техния автобус. Останали в едно семейство, имало е организиран пункт в селището където със списък са им давали дрехи, храна, пари на човек, доста пари за тогава. И още първия ден е имало преглед медицински и замерено излъчването, дрехите иззети, нови дрехи и т.н. После за да се установят са им давали пари за път. На новото място пак изследване и замервания...
https://www.youtube.com/watch?v=2YCS9IMQYV0

# 127
  • Мнения: 11 325
Сега се включвам с размисли за клипчето, дето показва почистването на покрива. Нещо на мен ми намирисва на фейк, защото не може да е от 1986 г, да е с толкова кристална и ясна картина и  да няма щети от радиацията по лентата като светли точки, както е с други репортажни кадри оттогава. Още повече, че това е на мястото с най-висока радиация.
Вие какво мислите за това?

# 128
  • Мнения: 48 026
Аз си казах мнението
Още повече, че хората са там, защото техниката отказва

# 129
  • Мнения: X
И в друго видео има кадри от покрива, тука от 13 мин. примерно:
https://www.youtube.com/watch?v=ul3bv1jKYq0

# 130
  • Мнения: X
От къде го теглите?Реших да го гледам.Всички са луднали,и искам да знам защо :Д
Само не искам да е на руски!!!
Английски-да.

# 131
  • Другата България
  • Мнения: 37 683
И в друго видео има кадри от покрива, тука от 13 мин. примерно:
https://www.youtube.com/watch?v=ul3bv1jKYq0
Да, изгледах го. Наистина има.
От къде го теглите?Реших да го гледам.Всички са луднали,и искам да знам защо :Д
Само не искам да е на руски!!!
Английски-да.
От двете Замунди, поне аз.

# 132
  • Мнения: 48 026
Е тогава защо машините не работеха. Не можеше ли някакви прости, за по малко да пускат

# 133
  • Мнения: 102
Не знам дали са реални кадри и как влияе радиацията на електрониката,но има разлика в двата случая.При случая с робота е нужно камерата да предава директен сигнал,а във втория случай е нужно само да записва.Старите камери не знам каква електроника имат

# 134
  • Мнения: X
Някъде няма ли го онлайн?Не ми се тегли! :Д

Общи условия

Активация на акаунт