Чернобил НВО - 2

  • 20 530
  • 453
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 109
Този коментар е изтрит

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 01:10 от vallinna

# 196
  • Мнения: 6 713
"We were following orders... " - Легасов, на процеса в пети епизод. Дали го е казал това, дали друго е казал, няма значение толкова. Има значение, че създателите са хванали обликът на тази система, на това време, както и на много други системи/режими от миналия век. Евреите също така са ги качвали на влаковете - следвали са заповеди.

Въпросът е за младото поколение да го образоваме, да следва заповеди внимателно, да не стават повече такива безумия. Това е. Няма нужда да си бил участник в някое от тези събития, за да си вземе поука човечеството.

# 197
  • Мнения: 102
то е ясно,че има пропаганда и човек трябва да има опит за да я разбере, но това не е единствената цел на филма

# 198
  • София
  • Мнения: 109
Този коментар е изтрит

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 01:10 от vallinna

# 199
  • София
  • Мнения: 11 778
Голи миньори, дебилни министри, пиене на всички нива, променена хронология за важни събития , например евакуацията, въртолета, има преувеличение във въздействията, които Легасов декларира. Истина е, че много дни са минали, докато се изясни точният мащаб на катастрофата.

Жено, целия свят изчете, изгледа, де що има документален филм, книга покрай този сериал, за да разбере истината, сравни събитията с реалната последователност, ако това не е достатъчно, не знам какво е! Никой друг филм, сериал, не е така въздействал върху хората както този мини сериал, за това и счупи всички рекорди по гледаемост с минимална реклама преди това. Ама виж само ти кусури намираш за един вертолет и водка в бивша СССР държава...

Пс миньорите са били голи до кръста, гледай документалния на Дискавъри, самия миньор го казва.

# 200
  • Мнения: X
E Vallinнa не е била в Русия по време на аварията, ама други са били, щото там им е бил живота. И намират, че филмът пресъздава изключително точно Русия през 80те, направо изтръпвали защото ги връщал в онова време. Никой не гледа на филма като на документален, за несъответсвията всички сме чели. И ти си чела от същите места като нас, да не го казваш като очевидец.

# 201
  • Мнения: 28 116
vallinna, водката не са им я давали за друго, а за да ги предпазват от радиацията. Обсъждали сме го назад в темата, давали са им по 100 г спирт, защото той дехидратира организма...

https://www.youtube.com/watch?v=lr17B9FIqhA&app=desktop

Не е нужно да сме били там, за да оценим достоверността. Има достатъчно документални източници и свидетелства на живи участници.

Мацето newsm10

# 202
  • Мнения: 11 322
Nelka.nelka,права си! Забравих за Genosse. Оказа се, че Kamerad се наричат пожарникарите. Те имат и още една дума - Gefährten, което е  другар или спътник.

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 02:14 от Вечерница

# 203
  • Другата България
  • Мнения: 37 588
Гледам пак Валина е ръсила критики, човек да не отиде на работа значи.
Кратък преразказ за работещите може ли? Че се е изтрила, пак сте я разсърдили.

# 204
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Мисля, че всеки от нас, който не е работил в тази или близка до тази сфера е просто аматьор по търсене на линкове. Ама иначе утвърдително звучим.

# 205
  • Мнения: X
Е то излиза, че да гледаш филма, да го коментираш или да разсъждаваш на тая тематика е само за професионалисти.

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 10:09 от Анонимен

# 206
  • София
  • Мнения: 11 778
Гледам пак Валина е ръсила критики, човек да не отиде на работа значи.
Кратък преразказ за работещите може ли? Че се е изтрила, пак сте я разсърдили.

тя трила, ама аз цитирала Grin

# 207
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Е то излиза, че да гледаш филма, да го коментираш или да разсъждаваш на тая тематика е само за професионалисти.

Качествата на филма не, но колко достоверно или не било това, като факти, да.

# 208
  • Мнения: 31 288
Голи миньори, дебилни министри, пиене на всички нива, променена хронология за важни събития , например евакуацията, въртолета, има преувеличение във въздействията, които Легасов декларира. Истина е, че много дни са минали, докато се изясни точният мащаб на катастрофата.

Жено, целия свят изчете, изгледа, де що има документален филм, книга покрай този сериал, за да разбере истината, сравни събитията с реалната последователност, ако това не е достатъчно, не знам какво е! Никой друг филм, сериал, не е така въздействал върху хората както този мини сериал, за това и счупи всички рекорди по гледаемост с минимална реклама преди това. Ама виж само ти кусури намираш за един вертолет и водка в бивша СССР държава...

Пс миньорите са били голи до кръста, гледай документалния на Дискавъри, самия миньор го казва.
Точно така, мине не мине пост и потребитеката дойде да ми начука канчето и да ми обясни как точно трябва аз да разбирам и усещам нещата, как да се пазя от пропагандата и да тъкувам. Алооу, я по- леко Vallina. Тук пишат четящи и ителигенти хора, да не съм в детската градина, че да се нуждая от постоянни насоки.

# 209
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Изгледах филма на един дъх. Смея да твърдя, че последните години не съм гледала нещо по- въздействащо и изпипано до най- дребния детайл. Адмирации. Бих го изгледала отново.

Общи условия

Активация на акаунт