За проходилката....

  • 2 031
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
и аз слагам дребния в проходилка. не за часове, но от време на време за по 15-20-30 мин. също, за да измия чиниите, да отида до банята, да простра, сготвя, хапна или нещо такова, а той в това време кражи с нея около мен. почти не спи денем, та това е добро спасение понякога. Но тя не му пречи да пълзи като фурия, да се изправя на крачета държеики се за мебелите и разни такива Wink
За мен важното е да не се злуопотребява и да не се оставя малкия човек часове наред в проходилката. Но за малки периоди по няколко пъти на ден не виждам нищо лошо в използването й.

# 16
  • Мнения: 982
Детето ми е на 10 месеца и няма да използваме проходилка.Момчето ми лази и това му е любимото занимание.Но често чувам за деца,които не лазят,а направо прохождат.Какво мислите?

# 17
  • Мнения: 6 472
Аз в общи линии съм на мнението на Сладка хапка. Голямата ми дъщеря е слагана 2 пъти в проходилка, не и хареса и я върнахме. Проходи на 10 м, като така и не се научи да пълзи.
Малкото го слагам за по 5-10 минути 1-2 пъти в седмицата, колкото да свърша нещо мноооооооооого спешно. В момента е на 10 м, ходи много стабилно за 1 ръчичка и на няколко пъти вече ми се пуска сама за по 2-3 крачки. Нито се научи да пълзи, нито пък има желание да го прави. Всъщност най- странното е че тя няма никакво желание да стои по корем и по тази причина все още не се е научила да се изправя Shocked Много смешна гледка е милата - ходи, ходи покрай леглото, тупне си на дупето и почва да плаче, защото не може да се изправи пак hahaha
Не мисля, че проходилката би навредила чак толкова, ако се ползва за кратко време, не много често и бебето не се сложи прекалено рано в нея.

# 18
  • Мнения: 728
 Моят малък мъж иска да стои все прав, как да не го сложа в проходилка, мога ли по цял де да го държа в това положение?

И малко ли деца прохождат на 9 месеца?

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С баткото купихме - когато беше почти на 10 месеца, отдавна пълзеше и стоеше прав. Естествено, не искаше да стои в нея Mr. Green Така че почти не я е ползвал. Дребната въобще не съм я слагала - тя си живееше на пода, цялата къща е обезопасена и никога не съм имала притеснения да я оставя.
Още едно съображение против проходилките (няма я Емия да ви каже лично, но се надявам да не се сърди) - при ходенето в проходилка се натоварват по неправилен начин стъпалата и се получават изкривявания в походката, особено ако детето по рождение си има някакъв дребен проблем (който няма как да се забележи по-рано, преди детето да проходи), тогава нещата много се задълбочават от използването на проходилка.
За децата, които прохождат без да пропълзят - личното ми мнение е, че в огромната част от тези случаи има родителска или бабинска намеса. Дете, което е оставено на естествения си ход на развитие, няма как да свикне да се придвижва първо изправено - някой трябва да му покаже и да го държи Wink Ако се намери такъв някой (който е решил да си жертва кръста и спокойствието Rolling Eyes), е естествено детето да започне да предпочита да се движи и да гледа по-отвисоко, вместо да лази по пода, което е и занимание самотно, а при другото постоянно някой те държи и ти говори. Обаче това е един от малкото случаи, в които родителското внимание може да нанесе повече вреда, отколкото полза Laughing Още повече, че има начини да се общува и при пълзенето.

# 20
  • Мнения: 1 383

За децата, които прохождат без да пропълзят - личното ми мнение е, че в огромната част от тези случаи има родителска или бабинска намеса. Дете, което е оставено на естествения си ход на развитие, няма как да свикне да се придвижва първо изправено - някой трябва да му покаже и да го държи Wink Ако се намери такъв някой (който е решил да си жертва кръста и спокойствието Rolling Eyes), е естествено детето да започне да предпочита да се движи и да гледа по-отвисоко, вместо да лази по пода, което е и занимание самотно, а при другото постоянно някой те държи и ти говори. Обаче това е един от малкото случаи, в които родителското внимание може да нанесе повече вреда, отколкото полза Laughing Още повече, че има начини да се общува и при пълзенето.

И аз съм на това мнение. Написах нещо подобно по-нагоре. Прави ми впечатление че деца, сложени в проходилка на 6 месеца, прохождат на 9, може и съвпадение да е, деца, които не пълзят прохождат по-раносъщо така че едно време като че ли сме прохождали по-рано - вероятно са ни учили целенасочено.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз съм против проходилката. Без нея детето се изправя тогава когато е готово и се научава как да пада без да се нарани и как да се държи на краката си самостоятелно. Не мисля, че е и кой знае какво "облекчение за мама" защото ако шкафовете са обезопасени, пода разчистен и вратите към потенциално опасните помещения затворени не виждам проблем бебето да лежи-седи-пълзи на пода. 
Освен това аз съм против "тътрузенето" на бебето , държейки го под мишниците уж за да се учи да ходи. Така освен болки в кръста човек нищо друго не може да получи, а детето няма да проходи по-бързо.
Подкрепям татко Експрес за бънджито. Peace

# 22
  • Мнения: 1 735
и аз се чудих много и в крайна сметка точно преди два дни се отказах. Стори ми се, че той просто седи вътре и гледа тъпо/в един магазин пробвахме много проходилки/. А иначе  нищо не го спира да се протегне, да допълзи до играчката, да прави каквото иска. За мен проходилката ограничава движенията. Заема място. Излишни пари. И не на последно място - страх ме е да не падне, не се чувствам спокойна да го оставя сам с проходилката.
така че се отказах, скоро ще му купя някаква люлка за забавление, а за двигателната активност - той се справя сам отлично.

Мисля по същия начин. Дори се замислих за следното: с колкото по-малко пари се гледа едно бебе ,толкова по-добре и ще се развие то. Всички боклуци по бебешките магазини са направени единствено и само за да вземат парите на суетните родители. Да вземем дори и играчките... купувам играчка ,а бебето си играе с всичко друго ,но не и с нея. Любимата й играчка междувпрочем е една кратунка: клати я като маракаса и й се кефи максимално. Grinning

А пълзенето наистина е най-добрият начин бебето да проходи без никакви травми.

Майка ми ,поради леко болните си амбиции ме е насилила да проходя доста бързо(в началото на 9-тия) ,в следствие на което получавам плоско стъпало ,така наречения дюстабан. Излекували са ми го със специални стелки ,но фактът си е факт и той е доста показателен.

# 23
  • Мнения: 8 462
ПРОТИВ!Не ми се обяснява защо,в момента не съм настроена за това.Немирница,ако искаш ми пиши на лични,ще ти изкажа моите съображения!Просто проблемът е много личен и не смятам да го излагам във форума.

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Против.
Именно ти в друга тема твърдеше, че природата си знае работата. А в природата проходилки не съществуват.
Остави го малкия немирник на пода и му дай играчки, той ще е щастлив.
Точно това отблъскване с крачета води до вредни навици, забавя нормалното развитие на мускулите и криви глезените.
За мамата може да е удобно, ама после може да стане много неудобно.
Някои деца оцеляват и в проходилки, това е факт. Но ти пишеш - по-късно се обърнал...
Лоша услуга ще му направиш.
С две ръце съм против!

# 25
  • Мнения: 6 472
За децата, които прохождат без да пропълзят - личното ми мнение е, че в огромната част от тези случаи има родителска или бабинска намеса.
Склонна съм да не се съглася изцяло с теб. Голямата ми дъщеря не е водена за ръчичка, защото нямаше никой, който да е готов на такава саможертва Mr. Green По край нея имаше още 3-4 хлапета, при които положението беше абсолютно същото.
Сега малкото определено го разлигавиха. Нали се сещаш, че няма начин да е пред прохождане, при положение, че не може да се изправя сама и да не е намесен някой добронамерен дядо/баба Tired

# 26
  • Мнения: 2 885
Против.
Именно ти в друга тема твърдеше, че природата си знае работата. А в природата проходилки не съществуват.
Остави го малкия немирник на пода и му дай играчки, той ще е щастлив.
Точно това отблъскване с крачета води до вредни навици, забавя нормалното развитие на мускулите и криви глезените.
За мамата може да е удобно, ама после може да стане много неудобно.
Някои деца оцеляват и в проходилки, това е факт. Но ти пишеш - по-късно се обърнал...
Лоша услуга ще му направиш.
С две ръце съм против!

В тази тема си "връщам" здравият разум и събирам мнения за принт на свекито и майка ми, които ме побъркват. Mr. Green Т.е. пуснала съм неслучайно тема в този клуб. Пуснах такава и в клуб "Родители в чужбина", за да направя сравнение.
Стефан на 6 месеца се обърна, на 8 седна стабилно. Оставила съм детето само да се "спасява", без да му вися на главата и да дудна що еди-какво си не прави. Тез амбиции майчински са ми чужди. Единствено да си наляга парцалите да учи чужди езици Wink. Другото - сам ще си преценява. Но всеки ден си имам телефонен тормоз. А сега отивам на почивка със Стефан и свекърва ми на Велинград за 5 дена и мисля като останем насаме двете хубаво да й кажа аз на свекито откъде изгрява слънцето.
Ако бях пуснала темата в "Бъдещи и настоящи майки" или в "Нашите деца" мненията щяха да са 50 на 50, а не това ми е целта. Ама и аз какви конспирации правя... Heart Eyes Laughing
Опичам си акъла, че от родителската амбиция на майка ми да ме прави балерина, сега си влача проблемите.
Благодаря на Бу, че остави темата. Благодаря на всички отговорили. Обичам ви... Hug  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 3 826
И аз съм против проходилките.Педиатърката ни категорично забрани да слагаме Дани в такова чудо. Naughty

# 28
  • Мнения: 138
Не на гадния паяк. Маги си беше пъргава и още от 7 месец имаше амбиции да ходи. За два три месеца докато се пусне стабилно я водех за ръчичка или сама си се подпираше насам на там, а когато исках почивка, дум в бънджито и така се получи при нас, и без паяк проходи и то много добре. А на приятелката ми близнаците бяха така свикнали да ходят седнали и да се избутват с пръсти , че милата голям зор видя като ги учеше на ново да ходят. Нека не си създаваме сами проблеми Wink Напоследък пък гледам как една едногодишна кукла ходи през цялото рвеме само на пръсти, ама не просто да се изтласква с пръстите , а буквално си е като балеринка  милата.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 115
pepita...ми то според ортопедите бънджите е толкова вредно колкото и проходилката, а ако е само когато искаш почивка не виждам разлика между бънджи и проходилка....

Общи условия

Активация на акаунт