Отслабване с гладуване!!!

  • 6 868
  • 150
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 878
Аз лично не виждам как така може да приемаш 1500 калории дневно, да гориш 650 (в най-добрия случай) и да отслабнеш бързо.
Поправете ме, ако греша!

1200-1500 калории дневно гориш само, за да поддържаш жизнени функции - дишане, работа на органите, отделяне. Дори по цял ден да лежиш, пак ще ги изгориш.

# 91
  • Мнения: X
Според мен гладуванете не е решение на проблема с излишните килограми!
Нито съм диетолог, нито съм лекар, но мога да споделя аз какво направих за да отслабна бързо и после да не качвам.
Първо държа да кажа, че за мен диетите са глупост, понеже всяка диета си има определен период в който трябва да се спазва, независимо дали е 5,6,7,8... дни. Не можем да сме на една и съща диета до края на живота са, за това когато изтекът тези 5,6,7,8... дни и ние престанем да спазваме диетата се появява йо-йо ефектът и всички килограми се връщат двойно!
Второто нещо, което искам да ви споделя е, че за да отслабнете е нужен здравословен начин на живот, който да водите до края на дните си. Спорт, хубава, качествена храна, по-малко стрест и т.н. Това за мен е най-ефикасният начин по който всяка една от нас може да отслабне.
Потърсете в Гугъл списък с нискокалорични храни и се опитвайте да се храните основно с тях.
Когато свалях килограми имаше период, в който приемах едва по 500 калории на ден и не чувствах глад, защото консумирах нискокалорични, но в същото време засищащи храни. Сега сигурно си мислите "500 калории са прекалено малко и това въобще не е здравословно" , обаче знаете ли, че за да изгорите 650 калории трябва да изминете 20км ходене пеша! Аз лично не виждам как така може да приемаш 1500 калории дневно, да гориш 650 (в най-добрия случай) и да отслабнеш бързо.
Поправете ме, ако греша!
Грешиш, кардинално. Само базовият ти метаболизъм (ако по 24часа само лежиш), е около 1300-1400 калории.

# 92
  • София
  • Мнения: 147
Позволен ли е айрян при 24- гладуване при пълнолуние?

# 93
  • Мнения: 3 865
Прекаленото движение/спорт и 500 калории на ден са несъвместими неща. Трябва да е нещо много леко - ходене например. Дори да се чувстваш сит от супите, доматите и краставиците, тялото вече е в голям дефицит от 1300-1500 калории (ако смятаме, че 1800-2000 са нормата) и или просто ще се провалиш бързо и ще се наядеш хубаво или пък ще ти стане лошо.

Ще ти стане лошо ако тия калории за от мазнини, а не от въглехидрати (евт. протеини, но те по-бавно стават на енергия), ако не са разпределени развомерно и ако нямаш никакви сланини за горене.  Аз явно имам достатъчно щото 6ти ден вече поддържам жизнените си функции с ... не знам колко точно калории, ама едва ли са много повече от 500 на ден. Значи горя мазнинки - ура Mask

# 94
  • INFJ
  • Мнения: 9 362
Какви мазнини ще събереш в 500 калории? За да изкараш деня, трябва да си само на зеленчуци + малко месо. Евентуално някакви ядки. Една шепичка.

# 95
  • Мнения: 3 865
2 супени лъжици кокосово масло са ти около 500 кКал. Но 500 кКал има и в 1 кило ябълки. Пак си е глад ама количеството не e толкова притеснително - 1 кило храна на ден си е направо нормално количество за нормално хранещ се.
Иначе за да отслабнеш трябва да вкарваш по-малко и да харчиш повече. Ясно е, че ако ще  се отслабва, ще се наложи да се погладува, иначе просто няма как.
Освен ако не тренираш като гламав. Ама пък тогава пак ще те гони глад  ако се храниш с нормални порции 3 пъти на ден... Та пак ще си си гладен, само дето и ще тренираш в добавка  Wink

# 96
  • София
  • Мнения: 11 472
На месо, яйца, зеленчуци и ядки, ако си - няма да пълнееш. Ама обръщам внимание - само на тях, а не до чопваш през час-два по някоя сладка или соленка и да си викаш - ама то малко бе, какво ще ми стане. Не виждам причина да не отслабваш. Да, и с калориен дефицит се слабее, но и на месо и зеленчуци се смъкват кг, без особено значение от порциите,  т.е. - без да е необходимо драстично да ги намаляваш. От млечните - според мен прясното мляко е добре да се изключи (не говоря за капчица в кафето, разбира се), а киселото - по-умерено, да не е по 2-3 кофички на ден, нали....

# 97
  • Мнения: 18 542
Оф, пак тая калорийна теория. Толкова е проста и толкова погрешна, че няма на къде повече. В телата си нямаме калорометри, а хормони, които регулират чувството на глад и ситос. Ако някой смята, че може да си регулира хормоните с броене на калории, моля.

# 98
  • Мнения: 116
Да отричате, че регулирането на калориен прием работи, още повече да твърдите, че е грешно... просто е нелепо на фона на 99% от работещите във фитнес индустрията, за които това се е превърнало във втора природа, именно защото работи.
За тези, които се интересуват: Изтегляте си приложенето “My fitness pal”, въвеждате си първоначално данни за тегло, години, активност и цел. След това приложението, ще ви изчисли дневен прием според целите. Всеки ден си въвеждате храната, която сте консумирали и приложението, ще ви ориентира, дали сте в правилната посока. Наблягайте на чисти меса, плодове и зеленчуци. Препоръчват се тренировки с тежести за да може тялото да гори приоритетно мастни клетки, а не мускулни, защото иначе резултата пред огледалото няма да ви хареса.

# 99
  • Мнения: 3 865
как ли пък приложения няма да ми управляват живота. Питам си тялото какво и колко да ям Wink

# 100
  • Мнения: X
Не че нещо, ама... да попитам :ако калорийната теория работи и върши работа, защо всички (почти всички) отслабнали с нея, винаги си връщат кг, че и отгоре? И защо са цял живот гладни и дебели? И защо % затлъстели се увеличава всяка година? Влезеш ли в калорийния капан, се обичаш цял живот да си на диети и глад. 

# 101
  • Мнения: 18 542
Калорийната теория е грешна, защото е базирана на физика, не на биология.

То за това има такива огромни фитнес и диетична индустрии, а хората стават все по-дебели.

# 102
  • INFJ
  • Мнения: 9 362
Защото така и не приемат някакъв здравословен режим. Като стигнат заветната цел, отново я подкарват както дойде, хапват си каквото им падне и после йо-йо ефекти, чудесии.
Ограничението на даден вид храни и калории, не трябва да е само по време на диета, а цял живот. Като се отслабне, се намира някаква калорична стойност на ден, която ще поддържа теглото, т.е. няма да сваляш повече или пък да качваш.

# 103
  • Мнения: 18 542
Проблемът е, че ограничаването на калориите, ограничава вида храни за сметка на други както и количествата, което пък води до дефицити в крайна сметка и до заболявания.

Масово хората са с инсулинова резистентност, автоимунни заболявания и стомашно-чревни такива като гастрити, колити, язви, камъни в жлъчката и бъбреците и т.н. а в по-късна възраст деменции, инсулти и инфаркти.

Всичко това е в следствие на неправилен начин на хранене - непълноценни храни като зърнени в комбинация с така  възхваляваните плодовете и зеленчуци, за сметка на така нужните за регенерирането на клетките протеини и най-вече мазнини.

# 104
  • Мнения: 3 865
Имаше предаване където търсеха причина за рака. Стигнаха до извода, че месоядните най-често хващат рак. Ама колко е верно....

Общи условия

Активация на акаунт