Обезкосмяване на интимна зона при тийнейджърка за първи път

  • 7 595
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, дами! В миналата тема го казах, но все пак, за да се знае с кого пишете, момиче на 16 съм Hug. Досега не ми се е налагало да си обезкосмявам интимните части (просто защото не мисля, че беше необходимо до този момент), а само подмишници и крака. Идва лято, а на мен започнаха да ми растат косъмчета и по вътрешната част на бедрата до сгъвката на краката и по корема. И се замислям сериозно кой метод да предприема като за начало. Знам, че с бръснач не е добре, защото стават като мъжка брада косъмчетата и трябва всеки ден, но за другите начини нямам мнение. Интересувам се като за начало как да се справям, а по нататък като свикна може би с кола маска. Бихте ли ме посъветвали?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 913
Като за начало отиди при козметичка за кола маска. Тя ще знае как да го направи.

# 2
  • Мнения: 46 438
Предишното Ви питане не е изтрито, имате и отговори към него.
https://bg-mam.ma/p/1093764/38813079

# 3
  • Мнения: 1
Момиче съм на 15 години и имам проблем с окосмяването в интимната област. До сега съм ползвала само самобръсначка от две години, но космите стават все по-дебели и по-тъмни, някои се забиват и на вътре в кожата и изобщо не ми е приятно да се бръсна. Искам да отида на кола маска, но не знам как да попитам майка ми и не знам каква ще е реакцията ѝ, защото тя се оправя вкъщи със самобръсначка/епилатор винаги и не ходи на процедури мисли ги за излишни. А ако няма какво да кажете по рази тема бих се радвала са ми споделите ако знаете някакъв начин за обезкосмяване на интимната област и дупето:flushed: моля ви, помощ Frowning1

# 4
  • Мнения: 6 581
Задели си парички, проучи за добър салон, и си направи кола маска.

# 5
  • Мнения: 4 518
Аз ходя на кола маска от близо 10 години. Не си мисли, че проблемите с подкожните косъмчета ще се реши, но няма да те боли от самобръсначката. Говори с майка ти, кажи ѝ, че не се чувстваш комфортно с косми, но те боли от самобръсначката. За нея може да е вариант, но за теб явно не е. Ако водиш полов живот не го намесва в темата, а ако не водиш ѝ обясни, че не е това причината.
Другият вариант е да скриеш, но това сама си го прецени. Кола маската е под 20лв (там, където ходя аз е 13лв), така че не е непосилна за събиране сума.
Може да пробваш с кремчета (мажеш се, чакаш няколко минути и след това с една шпатулка обираш всичко). Иначе най-добрият начин е фотоепилация, но тя е скъпичка и за да има ефект трябва да изчакаш да мине пубертета.
Не се срамувай от майка си, аз ходя с малката ми сестра на козметик (13г.) и си маха космите на ръцете и краката. А майка ми също не е особено отворена към такива неща...

# 6
  • Мнения: 526
Ако не се притесняваш от майка си леекичко и покажи за какво става въпрос, да види и се убеди лично, защото мнението и ще е такова каквото е, докато не се убеди сама. Дискомфортно ти е. Но знай че от самобръсначката космите стават по дебели и силни и тъмни, и неправилното бръснене обръща космения фоликул и така и посоката на ръстеж на косъма и расте навътре. Съвет:ако все пак ще се бръснеш, преди това се намажи обилно с крем който да ти омекоти кожата. На мен ми харесва това че искаш да се съобразиш с мнението на майка си! Но просто я убеди че имаш нужда от друго решение на въпроса, покажи и до какво дередже си се докарала с неправилно бръснене.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Наскоро четох, че всъщност е мит схващането, че бръсненето прави космите по-здрави и т.н. Лично за мен беше точно такова, защото години наред съм ползвала бръснач и виждам, че нито са станали повече, нито растат по-бързо, нито са по-дебели. За себе си установих, че зимата растат много по-бавно, а лятото обратно и това няма общо с начина на премахване. Момичето е в пубертета, явно просто окосмяването при нея е такова, тъмно, с дебел косъм. Променя се, защото целият й организъм се променя и напасва сега.

Действително пробвай кола маска. Явно косъмът ти ще е такъв и занапред. Ще намериш твоя начин.

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте...
На 14г. съм и и искам да се обескосмя там долу,но не знам дали мога чрез лазерна епилация или по-добре кола маска и как да кажа на мама,че искам...
Моля Ви кажете ми какво да правя😅😐
Благодаря предварително на всеки,който е отделил от времето си да ми отговаря...❤

# 9
  • София
  • Мнения: 10 518
Аз лично смятям, че тази възраст е прекалено малка за лазерни процедури. Освен това, като сравнително нова технология не е ясно какви точно последствия би имала за тялото след време.
По-добре козметик. А за мама - направо. И добре аргументирана защо искаш... Ако водиш полов живот едва ли ще е много щастлива, но пък е добре да е наясно, може да използвате момента да проведете важен (дано не първи) разговор.
Успех.

# 10
  • Мнения: 547
По-добре кола маска на този етап.
Лазерната епилация е нещо страхотно, но на 14 тепърва навлизаш в пубертета и хормоните бушуват много, а това може да попречи на резултата от епилацията.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 473
За лазерната има минимална възраст или някакъв срок, свързан с цикъла, така че вероятно няма и да се навият да й я направят.

# 12
  • Мнения: 4 518
По-добре кола маска на този етап.
Лазерната епилация е нещо страхотно, но на 14 тепърва навлизаш в пубертета и хормоните бушуват много, а това може да попречи на резултата от епилацията.
Говорих с козметик за 13-годишно момиче и каза категорично, че няма да направи лазерна епилация. Не се знае какво влияние ще има върху организма, а и на всичкото отгоре няма да ѝ подейства заради хормоните ѝ. Така че няма смисъл да се пробва даже...

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте:)
До сега винаги съм се обезкосмявала със самобръсначка, но при нея за 1 ден и косъмчетата ми порастват, а и стават едни малки пъпчици. Знам, че колата маска при козметик е най-доброто решение, но ме е адски срам и това отпада като вариант. Моля дайте ми съвети!

Последна редакция: нд, 18 авг 2019, 11:33 от Не се сърди, човече

# 14
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Няма от какво да те е срам - козметичките гледат какво ли не всеки ден, дори няма да им направиш впечатление.
Можеш да използваш депилатоар, примерно на Вийт, но космите пак ще излязат бързо.
Аз лично използвам захарна кола маска, която сама използвам, но си трябва малко тренинг, от първия път няма да ти се получи.
В краен случай, ако имаш време и ти се занимава, можеш да се минеш, докъдето можеш, с пинсета и другото да обръснеш. Поне седмица няма да се занимаваш и ще избегнеш пъпчиците за известно време.

Общи условия

Активация на акаунт