Помощ за кърмене на проблемно бебе

  • 1 196
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 648
Наистина страхотни съвети! Жалко, че ви нямаше преди 7 години, когато дъщеря ми не искаше да засуче! А аз се шашках! Но както и да е - важното е, че сега успях!/ то и бебето ме улесни/

# 16
След [desi] няма какво да добавя. Следвай точка по точка съветите й - много са точни и изчерпателни.

Гушкай си бебето на голо колкото е възможно повече - направи си слинг от парче плат, сложи го до голите си гърди. Дори и да спи бебето, нека усеща топлината и кожата ти, да чувства аромата на мляко, който излъчваш, вероятно само ще потърси да суче.
Или го носи и гушкай до голите си гърди. Но със слинг е доста по-лесно. Опитай се да го кърмиш в полусънно състояние.

Спете заедно, пий течности, цеди се често, особено нощем е много важно, намали дупката на биберона, за да не му е лесно с него, предлагай гърдата често, не давай вода и сок - всичко това е в кратце от постинга на [desi].

И разбира се, че ще успееш. Вярвай в това, бъди спокойна и упорита.


здравейте мами,
за първи път влизам във форума. кърмя от 2месеца и половина, тоест бебето ми е на толкова, и за това време е наддала 1200 кг. не я дохранвам зашщото е спокойна и мисля че й стига, нощем спи. обаче съм притеснена за това че не наддава. смятате ли че е нормално

# 17
  • София
  • Мнения: 3 648
Щом е спокойна, спи, ака и пика добре, значи и стига. Нормално е да наддава по 600гр. на месец - не и се притеснявай!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 648
Какво стана, Джам?! някакви успехи?

# 19
явно наистина се е отдала изцяло на кърменето...Дано все пак да каже какво става

# 20
  • София
  • Мнения: 6 363
здравейте отново и извинете за забавения отчет!

за съжаление, успехи, и то малки, постигнах само с увеличаването на кърмата. увеличих броя на изцежданията, започнах след помпата малко да изстисквам и на ръка (винаги остават капки, които помпата не изважда) и количеството малко се увеличи. само дето е адски трудно да се отдели време за цедене, когато детето реве постоянно от колики Sad

лошото е, че Марти продължава да не разбира какво да прави със зърното. налапва го и започва да пъшка и да върти глава наляво-надясно, при което зърното просто изскача от устата му. а аз се чудя с коя ръка да го придържам да не буйства и  с коя да се опитвам да изцедя малко кърма в устата му. дори и омазан с кърма, пак не се сеща да засмуче. забелязахме, че дори и при хранене с биберон, той не си отваря широко устата за налапване - понякога е звeрски гладен и пак се налага да му се бута биберона. мисля си, че това е може би последица от тръбите, които му бяха в устата все още.

освен това, последните 3 дни направи по 1 повръщане дневно и то винаги на яденето с кърма. когато ядеше само Фризолак, никога не повръщаше. аз се притесних, че е от кърмата, макар че търсих доста във форума и досега не попаднах на случай с повръщане от кърма. така че дори и изцедената кърма през тези последни дни не му я давах - за всеки случай Sad
слава богу, при последното ядене на кърма не повърна, иначе съвсем щях да се срина...

изобщо, струва ми се, че никога няма да успея да изпитам преживяването от сученето.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
А ти махна ли му шишетата и бибероните?
Не бързай да се отказваш Simple Smile

# 22
Не се предавай! Опита ли с гумените накрайници за зърната(ако се продават два размера, вземи си голям), наистина имах голям успех с тях!

# 23
  • София
  • Мнения: 630
...дори и омазан с кърма, пак не се сеща да засмуче. забелязахме, че дори и при хранене с биберон, той не си отваря широко устата за налапване - понякога е звeрски гладен и пак се налага да му се бута биберона. мисля си, че това е може би последица от тръбите, които му бяха в устата все още...




 Наистина хранените със сонда бебета могат да имат трудности със засукването. При всички случаи сученето от гърда (поне в началото) изисква повече усилия от страна на бебето, отколкото при шишето с биберон. Предполагам колоко трудности създава преминаването на гърда.  Само искам да споделя, че познавам мама, която е кърмила  година и половина, а детенцето е било близо 2 месеца в кувиоз (интубирано и със сонда) след раждането.
Желая ти успех   bouquet и най-важното е и двамата да се чувствате добре.

Общи условия

Активация на акаунт