Каква раница за първокласник? Тема №2

  • 40 646
  • 777
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
То има Хед и с три отделения, обаче малката беше с 4 и нямаше как, взех нея. Определено едното е излишно, ама няма пълно щастие Simple Smile.

# 421
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Имат и с две - тази която ние взехме. Simple Smile
Но тя е голяма.

# 422
  • Варна
  • Мнения: 25 239
Имат, ама аз харесах тази с четирите, която бяхте показали по-назад.

# 423
  • Мнения: 6 713
Моята щерка е октомврийче.  Laughing
Хареса си чантата. Добре ѝ стои, напълни я даже с принадлежности за рисуване, зареди си и несесера. Разнася чантата на гръб, много се радва.
Чантата е с две големи отделения, в средата има едно с цип и отпред едно с цип. Като е напълнена изглежда даже голяма, ще побира всичко спокойно. Аз съм с идеята да я ползва до 4-ти клас, да видим.

# 424
  • Мнения: 1 778
Ние, сменихме вече 3 бутилки за вода и сега се чудя за училище дали да не пробвам тези алуминиеви(метални).
https://www.booktrading.bg/butilka-za-voda-metalna-500-ml-359028295
Последните пластмасови на mapped не ги хареса, защото вкусът на водата се променял. Тези на Alladin пък са и неудобни и вече направо незнам какво да предвидя за раницата. Хем да е безвредно, хем с вместимост поне 500 мл, хем да не променя вкуса на водата и да не се излива в чантата.

# 425
  • Варна
  • Мнения: 25 239
Алуминият нали е вреден? Точно алуминиева бутилка не бих взела. И аз съм в чуденка, честно казано, стоманени не виждам по магазините, освен за някакви луди пари, тези от Лидл съм ги изтървала, ще чакам ново зареждане. Засега ще бъде с еднодневка, сори, това е положението.

# 426
  • Мнения: X
Аз купих ей тази бутилка от Икея, за да имам нещо, че не искам да купувам скъпи и шарени пластмаси, със съмнителни предимства. Ще поръчам по-нататък метална или някаква друга подходяща.

# 427
  • София
  • Мнения: 6 030
И аз взех същата от Икеа, но ще видим дали нея ще ползва или аз ще я ползвам. Малка ми се вижда за цял ден, а не искам да си налива от чешмата. Иначе аз имам същата като икейската, но от Декатлон и е 800 мл. Но пък е с много широко гърло и се олива с нея.

# 428
  • Мнения: X
Аз съм фен на пиенето от чешмата (то зависи от къде е водата естествено), така че ще го карам да си налива като му свърши.

# 429
  • Мнения: 29 326
Сега се връщам от Дъ Мол. В Меркари има много хубави раници, вкл. и от този вид - хоризонталните. Видя ми се мъничка, като за по-дребно дете. Имаше една раница, която много ми хареса, но с момичешка картинка. Намаленията са големи. Хоризонталната раница беше 24 лв., другата 20 лв. - с анатомичен гръб.

# 430
  • Мнения: 4 729
Получих раницата. Направо нюню в сравнение със старата.
Като се прибера ще видя дали събира учебници, учебни тетрадки и блок за рисуване.
Забележките ми към раницата са:
-двете странични закопчалки са безполезни, ще пречат и добавят излишни грамове към общото тегло.
-четири предни отделения са множко. С едно-две основни отделения и малък преден джоб за несесер и дреболии щеше да е идеално.
https://www.ozone.bg/product/uchenicheska-ranitsa-hd-200-head-2/ Въпросната раница.
Цената обаче е доста добра.
Алуминиеви съдове в никакъв случай.
Тя и чешмяната вода не е оферта ако е замърсена с разни хубости.

# 431
  • Мнения: X
Джоба е кусур, да. Ама тези страничните закопчалки като те дразнят, ги срежи с едно макетно ножче. Иначе събира всичко раничката и според мен ще му пасне добре на детето , защото е със сходни на моя син размери.

# 432
  • Варна
  • Мнения: 25 239
Аз пък смятам, че тези странични колани са много полезни. Едно, че посъбират раницата и я правят по-компактна, ако не е пълна и второ - под тях може да се промуши гърлото на бутилката, един вид допълнителен предпазен колан, ако бутилката е по-височка, иначе може да се изхлузи от джоба. Колко тежки пък ще са тези колани, че това да им е кусурът...

# 433
  • Мнения: 4 729
Аз пък смятам, че тези странични колани са много полезни. Едно, че посъбират раницата и я правят по-компактна, ако не е пълна и второ - под тях може да се промуши гърлото на бутилката, един вид допълнителен предпазен колан, ако бутилката е по-височка, иначе може да се изхлузи от джоба. Колко тежки пък ще са тези колани, че това да им е кусурът...
Капка по капка вир. Та и с грамовете е същото.
Аз като един отявлени колоездач пресмятам всяко грамче Simple Smile
Аз съм по изчистения дизайн.

# 434
  • София
  • Мнения: 3 069
Изкупихте раниците Simple Smile На мен ми харесва много и ако сега имах първокласник с нормален ръст бих я купила, при условие, че си хареса десена. Ако почнете да носите и екипи и храна, ще намерите предназначение на джобовете. По-добре да има, отколкото да няма. А ако са празни, това коланче отстрани ще ги регулира да не стърчат.

Общи условия

Активация на акаунт