Сватба, булките на 2019, тема 6

  • 25 333
  • 744
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Захир, зависи дали от църквата искат ти да си купуваш бокал. Аз също се бях изсилила да си взимам, но ги попитах и казаха,че няма нужда. Simple Smile Използвал се техен бокал.

# 496
  • Мнения: 205
За бокала - и ние не купувахме, питахме в нашата църква и казаха че не е нужно, по време на ритуала използвахме техен Simple Smile

# 497
  • Мнения: 3 609
Ние ще имаме църковен брак ( и двамата много държим на него).
От църквата ми дадоха някаква бележка, но съм я прибрала вкъщи и изобщо не погледнах. Ще е много тъпо ако те имат, пък аз взех тоя скъп бокал, не че е кой знае какво ама все пак, ако е излишно ще ме е яд.

# 498
  • Мнения: 978
Хора, на тези Чочко, тортата им е 6 лв/парче, искат ми 912 плюс някакъв депозит за стойката :О

# 499
  • Мнения: 233
Привет Simple Smile Нахлувам в темата. Преди една седмица решихме, че е крайно време да подпишем, вчера резервирах датата за граждански и църковен брак на 23 август. Голямото ми питане в момента е - някъде да сте виждали хубави дълги рокли в бохо стил и на нормална цена? Искам да е нещо леко, лятно и феерично. Онлайн нищо не намирам, а нямам много време за обикаляне, защото сме с малко дете Grinning

# 500
  • Варна
  • Мнения: 1 214
gertrudaa Wow! Доста звучи, но за 150 човека... Май ще трябва да се примириш.
Искам да ви попитам нещо друго. Имаме 5 госта ''човешки ресурс'' на сватбата (водещ, дж, фото,дрон и видео), за които съм предвидила менюта,разбира се, но не знам дали да им правя табелки с имената и подаръци. Те ще си имат маса, но тя е доста отделена от всички останали и от заведението ми казаха,че нямало нужда да се плаща за украса на тази маса и т.н, обаче аз се чудя, няма ли да е тъпо...

# 501
  • Мнения: 35
gertrudaa Wow! Доста звучи, но за 150 човека... Май ще трябва да се примириш.
Искам да ви попитам нещо друго. Имаме 5 госта ''човешки ресурс'' на сватбата (водещ, дж, фото,дрон и видео), за които съм предвидила менюта,разбира се, но не знам дали да им правя табелки с имената и подаръци. Те ще си имат маса, но тя е доста отделена от всички останали и от заведението ми казаха,че нямало нужда да се плаща за украса на тази маса и т.н, обаче аз се чудя, няма ли да е тъпо...

 Аз съм им напрвила тейбъл картички, ще има украса на масата и масата ще е сред другите, разбира се най-отдалечена от нас. Не знам дали трябва, но прецених, че искам да ги уважа по този начин. Според мен, ако не те натоварва много финансово по-добре да има и за тях. Simple Smile

# 502
  • Мнения: 978
Според мен пък няма нужда. Първо -те са на работа там, и второ - през толкова сватби са минали, че едва ли украсата и подаръците и тейбъл картичките ще им направят впечателние, пък и щом са отдалечени....

# 503
  • Мнения: 22
gertrudaa Wow! Доста звучи, но за 150 човека... Май ще трябва да се примириш.
Искам да ви попитам нещо друго. Имаме 5 госта ''човешки ресурс'' на сватбата (водещ, дж, фото,дрон и видео), за които съм предвидила менюта,разбира се, но не знам дали да им правя табелки с имената и подаръци. Те ще си имат маса, но тя е доста отделена от всички останали и от заведението ми казаха,че нямало нужда да се плаща за украса на тази маса и т.н, обаче аз се чудя, няма ли да е тъпо...

На нас от ресторанта също ни казаха, че на "служебната" маса няма да слагат украса. Бях видяла във фейсбук много интересна идея-нещо като баджове в цвета на сватбата с благодарност към екипа. Например: ДЖ Иван Иванов, благодарим ви, че бяхте част от празника ни!
Така ем са почетени, ем човек не се натоварва да приготвя подаръци и за тях.

# 504
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Ами и двете сте прави Joy аз затова се и чудя. Хем не искам да са изолирани, хем вече не ми се занимава да им излислям специална украса.
От ресторанта ми казаха, че обикновено тези хора ги слагат на едни маси, които са като тип коктейлни по-високи с щъркели столове. Съответно, тази украса,която съм предвидила за другите маси няма да се събере изобщо. Може някво букетче да им кажа да им сложат, но подаръци и табелки ще им направя. То дали ще направя 100 или 105.... все тая.

# 505
  • Мнения: 1 165
Ние имаме 7 души екип. За тях има предвидена маса като останалите, но агентката каза, че за нея няма да ни взимат пари.

# 506
  • Мнения: 4 942
Ние сме с дж и водеща. Ще имат меню, но не знам къде ще се сервира. Тя ще говори през цялото време почти, а той ще пуска музика. Не знам как ще процедираме с тях. И както казвате те са на работа, нали им плащаме, не са ни гости.

# 507
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Тинче, коя е твоята агенция? Ако искаш на лично Simple Smile Прави ми впечатление,че постоянно споменаваш агентката, явно е някоя много отоворна. При мен не е точно така ситуацията, даже сватбата е след 16 дни, а ние още не сме се виждали да коментираме и изобщо много съм затруднена защото няма до кого да се допитвам. Не им звъня,защото ми е ясно,че всяка седмица са ангажирани и ще се занимаят с мен чак последната седмица на сватбата, но дотогава има толкова важни неща,които се чудя как да уредя... Кефи ме ,че имаш с кого да обсъждаш всяка чуденка.

# 508
  • Мнения: 65
Момичета, препоръчайте ми моля флористка в София. Голяма част от декорацията ще си правим сами. Не желаем да прахосваме пари по скъпи сватбени агенти.
Ще се радвам да споделите мнение и ориентировъчно цени.

Благодаря
М

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 22:03 от Martinellka

# 509
  • Мнения: 102
За кой град?
Аз съм с Флореста от Варна. При мен в началото беше много добра комуникацията, но през последните 2 месеца,ни вест ,ни кост. Знам че са натоварени, но и аз се вълнувам.Не съм питала за украсата на служебната маса, нито за менюто. Ние сме с 6-степенно меню, мисля си има ли нужда и на екипите същото или само салата и основно. Чудя се кога ще имат време да ядат, докато и работят. При вас със същото меню ли са?

Общи условия

Активация на акаунт