Сватба, булките на 2019, тема 6

  • 25 330
  • 744
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Радвам се,че ви харесва Simple Smile Важно ми е мнението ви Simple Smile
Таbлото не го ковах сама, свекъра ми ми го сглоби. Избрах си дъски, като гледах да са по-стари и отгоре ги лакирах с лак, който ги съсарява още повече. Ама ги минах само един път,че ме беше страх да не стане прекалено бяло.
 Мога да ти го изпратя след сватбата Grinning и без това си след мен Grinning

# 556
  • Мнения: 8 819
Ехаааа,Рали, страхотна  си!!!Всичко е супер!
   С какво запълни куфарчето?

Скрит текст:
 



    Бурканчетата са част от подаръчетата,заедно с тези тематични сладки.Куфарчето в този вариант булката не го хареса.
Столът искам да направя по този начин,да го ползвам като част от аранжировката на двора.Представям си върху него една голяма купа с цветни целувки,например.

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 11:42 от AnMary

# 557
  • Мнения: 137
Ралица, всичко изглежда супер! Респект! Аз не съм креативна и за това давам една некреативна идея. Не исках да давам пари за табло, а и не ми беше приоритет да е невероятно красиво, защото аз лично като гост никога не съм се вглеждала в тази детайл.

Попитах хотела/ ресторанта дали нямат някакво нормално табло и мислех да си принтирам на хубава хартия картичките с имената за масите. Те ми предложиха да си направя разпределението дигиталнло и го пуснахме на един подвижен Монитор на входа. Нито лев не дадохме, а дизайна го направи един приятел информатик.

# 558
  • Мнения: 65
Скрит текст:
Честит понеделник.
Може би повечето сте под пара в момента, заради предстоящите ви сватбени тържества.
И понеже знам че удобно време за питане няма, а и аз нямам особено много такова, моля ви да ми дадете мнение за сватбена агенция или по-скоро декоратор/ флорист.
Имаме по-скромен бюджет за тази част, та ако някоя от вас може да сподели впечатления, както и ориентировъчно цените как се движат, много ще се радвам.

В интернет има доста агенции, но си е друго, когато е изпитана.
Нашата концепция е по-голямата част от нещата да си поръчаме и закупим, а агенцията да ангажираме за аранжировката в сватбеният ден + цветята + наем на калъфи за столовете (понеже ресторанта не предлагал).

П.С. Става дума за град София.

С нетърпение очаквам вашите мнения и благодаря предварително.
Успешна седмица!


Аз пуснах запитвания към повечето агенции в София, от някои дори не получих отговор, една оня ден ми писа, че ме е забравила.. иначе искаха срещи и ми губиха времето. Добре, че работя близо до мола, че излизам в работно време. Както и да е, цените им са ужасно високи, това едно на ръка, ами и стила им изобщо не ми допада. Ама никак.. Всичко е еднотипно, то са едни и същи букети, абсолюбно стандартна украса, едно си знаят.. не ми се занимава с тях.

Свързах се с две момичета, правили са доста сватби до сега, включително на една много близка приятелка.  Цените им са поне 2 пъти по-ниски, те процедират така: имат някаква сума за работата, цветя взимат в деня на събитието от борси и пазари за цветя, разбира се предварително е съобрзено с темата на сватбата. Допълнителни неща ще купим заедно, като стъкларии и т.м. Аз лично искам украса в този стил:



Ще купя стъкларията и свещите реално. Те ще направят реално всичко с цветята и зеленината. Искам на няколко места да има големи вази с големи букети бели цветя и зеленина, както и акценти със свещи. Харесах чудесни месингови, антикварни свещници, които мисля да купя и да се разположат на няколко места в ресторанта за акцент:


Ако те интересува мога да ти пратя контакти на лично и да говориш с тях за украсата.

Абсолютно същото виждане имам относно стила на украсата. Искам семпло и неангажиращо. Няма нужда да се изхвърляме откъм украса.
Писах ти а лично за координати. Лично аз предпочитам някое момиче или две, работещи на частно, които ще се грижат за детайла, а не агенция която те гледа като сак с пари.

Рали, страхотно изглежда. Много труд и любов си вложила Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 11:42 от AnMary

# 559
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Mарулета, запълних го с мрежа (тюл). Правих я на малки топчици като розички и лепих една до друга със силикон. самата кутийка също съм я залепила,защото иначе се мятка вътре и като я отвори ритуалчика, няма да изглежда добре.
Radvema, яка идея е това с прожектирането, стига ресторанта да има такъв монитор. Повечето ресторанти не са от такъв клас и нямат. Мястото на което сте били вие е наистина страхотно. Ходих скоро там и съжалих 150 пъти,че не съм го знаела като търсехме ресторант.
А самото табло ми излезе почти без пари Grinning Дъските са от старата ограда на вилата. Свекъра ми вика:'' все си ме карала да правя разни неща ама,от боклук пък не вярвах,че ме накараш.''

# 560
  • Мнения: 2 433

 Мога да ти го изпратя след сватбата Grinning и без това си след мен Grinning

Ама цена няма да имаш, ако ми го пратиш! Ще наклониш везната, чак се чудя накрая аз ли ще черпя, ти ли..

Гледам сме на вълна снимки и сме много активни, пускам ви една от табелките за масите(всяка маса е с различни снимки), само се чудя на каква хартия да ги принтирам, с перлен картон май няма да е добре..

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 14:28 от Хибискус

# 561
  • Мнения: 8 819
Аз се убеждавам,като ви чета,че в по-големите градове просто съдират кожи.Нашата агентка каза,че ще ни струва 200 лв нейната работа-украса,наредба.Свещите си ги купихме от Джъмбо,цветята дъщеря ми от някакъв разсадник.Агенцията ще ги украси.Табели на басите,номера,украса зад булченската маса -някаква светеща пелена,или нещо такова,са от нея.Ползвахме сериозна отстъпка за всичко купено от техния магазин,което и без това е доста по-евтино от софийските.Рокличката  под наем за малката булка е бонус.Изпрати ни в цветарски магазин за украсата на колата и булч.букет,дъщеря мида си избере цветя-общо 70 лв.Лично азц очаквах да ни вземе около 800-1000лв

# 562
  • Мнения: 3 609
Много е скъпо в София, много. Оня ден си правихме разчет, само таксата за брака в цървата е 340 лв. Да добиете представа. Църквата е Света София, не е Александър Невски все пак..
Украсите са в хиляди. Аз смятам, че това е грешен разход и по никакъв повод няма да им дам толкова пари. По-скоро щях да я направя сама, но като намерих тези момичета и виждам, че имаме сходни идеи, ще им се доверя. Месинговите свещници и красоти ми харесват, после или ще ги продам или ще ги разподаря на домочадието, останалите стъкларии, които ще купя вероятно ще ги продам.
Но е факт, че цените са в пъти по-високи за всяко нещо.Цена на сватбена торта - 480 лв. Ай моля ви се!!!! Как ли пък не? Накрая май ще се спрем на 100 грама сладки с малка декорирана торта и останалите индивидуални десерти на човек ще са сложени на плато, триетажно. И пак илиза трицифрена сума, едното десертче е 4.80лв.

Но има и друго, аз например не харесвам типичните сватбени украси и ако някой дори ми предложи безплатно да ми облече столовете в бял сатен, примерно и да ми турне панделки... и салфетки в чашка,  ще избягам с писъци. Капризна съм, а за съжаление всеки каприз си има цена.

# 563
  • Мнения: 137
Толкова скъпа такса в църквата!! Ние платихме 130 лв и получихме подарък библия и икона. Някои неща са на късмет... и във Варна тортите от сладкарници май са такива цени. Ние дадохме по 3 лв на парче, защото тортата я правиха в хотела.... Аз лично накрая просто изключих много неща, които първо мислех че ми трябва- меню за всяка маса, мадс под марм за ритуала и озвучаване изнесен ритуал от Дж-  дадоха й от бара един микрофон на водещата. И без това имаше жива музика.  Но тези малки неща излизат като ги сметнеш пак стотици лева...,

# 564
  • Мнения: 19
Здравейте. Ще покажа аз какво сътворих за халките.

Кутията е от h&m за 17 лв. Купих изкуствени листенца от роза (мисля че бяха около 1 и нещо) и дървени сърца за 60ст. И си поставихме отпечатъците във формата на сърце. На мен много ми харесва как се получи.
*при китайците също има, но там май излизаха по-скъпо.

# 565
  • Мнения: 4 942
Малко ви изпуснах. Подаръците са ми готови и много си ги харесвам. Ще търсим костюм за младоженеца. Къде в Бургас можем да разгледаме?

# 566
  • Мнения: 1 998
Kristina Georgieva 625914, много хубава и оригинална идея. Мисля, че такива кутии съм виждала и в джъмбо, но не се сещам на каква цена са там.

Рали, толкова ти се радвам на лимонено-маслинената сватба. И мен си ме заразила като видя лимони да се сещам за теб. Grinning Всичко, което си показала е много красиво, нямам търпение да видя снимки и от сватбата!

Пещерната сватба ми предизвика интереса, не бях чувала за такава тема и ще ми е любопитно да видя снимки после от някои детайли. Simple Smile

# 567
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Момичета всичко което сте качили е много красиво, браво ❤️ винаги ме радва да виждам какво споделяте.
Аз си взех подаръците, но не мога да ги покажа, моя човек така ги опакова, че не мога да отворя кашона 😂😂😂. Халките ги оставихме за другата седмица. Но поръчахме  чаши такива скоро ще са готови.

Остава да си харесам букет и да видим жената дали ще го направи, тогава и кутия за подаръците ще купя да е в тон с букета, бавно, но славно действам 😊

# 568
  • Мнения: 2 433
А някой виждал ли е нещо подобно, някоя агенция или декупажна страница?
Харесва ми, а не смея да се наема да го направя сама

# 569
  • Мнения: 1 560
Хибискус, в Nboutique май има подобни, ама са скъпички.

Общи условия

Активация на акаунт