Сватба, булките на 2019, тема 6

  • 25 293
  • 744
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 137
Поздравления ! Особено ми харесва декото на изнесения ритуал. Доволни ли сте от хотела? За съжаление нямат свободни стаи вече...
Ето и покупката ми от Али Експрес...мини номера за маси хаха


Хотелът беше супер Simple Smile

# 541
  • Мнения: 22
Момичета, а от къде облякохте/ще обличате майките и татковците си? И по-конкретно за магазини във Варна се интересувам

# 542
  • Мнения: 157
След всички командировки се завърнах и активно съм на сватбена вълна. Вчера си поръчахме халките - бяло злато, гланц, извити отвън и отвътре, моята е 5 мм, на мъжа ми е 6 мм. След 2 седмици ще си ги вземем. Вълнувам се. Докато се разхождахме по пътя към бижутера мъжът ми ненадейно се сдоби с панталон за сватбата. Хареса си и сако, и обувки в същия магазин, обаче бяха малки и едното, и другото. Той е висок човек с широк гръб и голям номер обувки съответно. Ще си намери другаде Wink С панталона стана толкова лесно....

# 543
  • Мнения: 539
Момичета, а от къде облякохте/ще обличате майките и татковците си? И по-конкретно за магазини във Варна се интересувам
Баща ми е си е купил от Теодор, но още не съм го видяла, а свекървата си е набелязала няколко рокли в магазините около операта, но там по мое мнение са малко скъпи, зависи пак кой каква сума е склонен да отдели.

# 544
  • Варна
  • Мнения: 79
Здравейте момичета ☀ 
По моята пещерна сватба, успях да си харесам табелки с имената на гостите. Първо мислех да са камъчета, които да надпишем, но вчера намерих резени от дърво (като тънки пънчета), които ще надпиша с подходящ маркер Simple Smile
Онзи ден чух една нова песен на Невена Цонева и Ку-Ку Бенд - Любов Simple Smile текста е страхотен и малко се замислям, дали да не  я сменя за първия танц 🤔
Тези дни ще купувам тюл за арката, материали и украси, трябва да правя и книгата за пожелания 😊

# 545
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Здравейте момичета ☀ 
По моята пещерна сватба, успях да си харесам табелки с имената на гостите. Първо мислех да са камъчета, които да надпишем, но вчера намерих резени от дърво (като тънки пънчета), които ще надпиша с подходящ маркер Simple Smile
Онзи ден чух една нова песен на Невена Цонева и Ку-Ку Бенд - Любов Simple Smile текста е страхотен и малко се замислям, дали да не  я сменя за първия танц 🤔
Тези дни ще купувам тюл за арката, материали и украси, трябва да правя и книгата за пожелания 😊
Пещерна сватба!? Това съм го пропуснала! Звучи мноооого интересно! Браво за смелата идея!

# 546
  • Мнения: 1 560
Момичета, честит понеделник! Grinning
Има ли минали сватби този уикенд?
Аз търся ритуални свещи, да не са 40-50лв, не виждам смисъл да давам толкова пари за едни свещи.
Между другото, чухте ли новата песен на Графа и Белослава - Да? Сватбена е и е много готина

 "Дай ми своята ръка,
към олтара да те заведа.
С тази музика ти да кажеш „Да!“
Дай ми своето сърце. Вярвай ми като са две.
Двама на брега – лятна красота!"


https://www.youtube.com/watch?v=wY06Swb8_kU

# 547
  • Мнения: 8 769
Ами ние сме на финалната права.Вчера с ММ ходихме в ресторанта да уточним някои подробности,защото децата ще си дойдат в сряда и според мен е късно.
   С моя приятелка сглобихме подаръците за гости,остава куфарчето с халките и надпис "ринг секюрити".Предложихме вариант,но булката не го одобори и като си дойде ще си ги прави сама.
   Вече много се вълнувам,честно да ви кажа!
   В събота мина и моминското със софийските приятелки-било е супер.Първо в комеди клуб ,комедиантите са направил булката звездата на вечерта.Много много смях!После запазили маса в градината на някакво заведение.Много хубава украса,направо ахнах като видях снмки.И там много са се забавлявали-игри със скреч карти и някакви други весели неща.После диско.И в 6.00 ч са се срещнали с младоженеца пред входа.Неговото ергенско е било също на 13.07.Той пък грам не е подозирал,ама изобщо.Много изненадан е бил като си е видял всички приятели с тематични тениски,събрани заедно.
     
   

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 10:15 от марулета

# 548
  • Мнения: 978
Maрулета, не се вижда снимката Sad

# 549
  • Мнения: 65
Честит понеделник.
Може би повечето сте под пара в момента, заради предстоящите ви сватбени тържества.
И понеже знам че удобно време за питане няма, а и аз нямам особено много такова, моля ви да ми дадете мнение за сватбена агенция или по-скоро декоратор/ флорист.
Имаме по-скромен бюджет за тази част, та ако някоя от вас може да сподели впечатления, както и ориентировъчно цените как се движат, много ще се радвам.

В интернет има доста агенции, но си е друго, когато е изпитана.
Нашата концепция е по-голямата част от нещата да си поръчаме и закупим, а агенцията да ангажираме за аранжировката в сватбеният ден + цветята + наем на калъфи за столовете (понеже ресторанта не предлагал).

П.С. Става дума за град София.

С нетърпение очаквам вашите мнения и благодаря предварително.
Успешна седмица!

# 550
  • Мнения: 3 609
Честит понеделник.
Може би повечето сте под пара в момента, заради предстоящите ви сватбени тържества.
И понеже знам че удобно време за питане няма, а и аз нямам особено много такова, моля ви да ми дадете мнение за сватбена агенция или по-скоро декоратор/ флорист.
Имаме по-скромен бюджет за тази част, та ако някоя от вас може да сподели впечатления, както и ориентировъчно цените как се движат, много ще се радвам.

В интернет има доста агенции, но си е друго, когато е изпитана.
Нашата концепция е по-голямата част от нещата да си поръчаме и закупим, а агенцията да ангажираме за аранжировката в сватбеният ден + цветята + наем на калъфи за столовете (понеже ресторанта не предлагал).

П.С. Става дума за град София.

С нетърпение очаквам вашите мнения и благодаря предварително.
Успешна седмица!


Аз пуснах запитвания към повечето агенции в София, от някои дори не получих отговор, една оня ден ми писа, че ме е забравила.. иначе искаха срещи и ми губиха времето. Добре, че работя близо до мола, че излизам в работно време. Както и да е, цените им са ужасно високи, това едно на ръка, ами и стила им изобщо не ми допада. Ама никак.. Всичко е еднотипно, то са едни и същи букети, абсолюбно стандартна украса, едно си знаят.. не ми се занимава с тях.

Свързах се с две момичета, правили са доста сватби до сега, включително на една много близка приятелка.  Цените им са поне 2 пъти по-ниски, те процедират така: имат някаква сума за работата, цветя взимат в деня на събитието от борси и пазари за цветя, разбира се предварително е съобрзено с темата на сватбата. Допълнителни неща ще купим заедно, като стъкларии и т.м. Аз лично искам украса в този стил:



Ще купя стъкларията и свещите реално. Те ще направят реално всичко с цветята и зеленината. Искам на няколко места да има големи вази с големи букети бели цветя и зеленина, както и акценти със свещи. Харесах чудесни месингови, антикварни свещници, които мисля да купя и да се разположат на няколко места в ресторанта за акцент:


Ако те интересува мога да ти пратя контакти на лично и да говориш с тях за украсата.

# 551
  • Мнения: 8 769
Аз мога да ти препоръчам нашата агенция-тя е от Вършец,но работи и в други градове.Засега,една седмица преди сватбата сме много доволни.Ние също си купихме някои неща,тя няма изискване всичко да е от нея.
 С повече подробности  мога да се включа след сватбата следващата събота.
   https://www.facebook.com/Svatbena-agentzia-Roza-Bella-577005615744573/

# 552
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Добро утро, момичета Blush
Готова съм с почти всичко и ви го показвам.
1)Табло за гости
Скрит текст:
Всъщност, картончетата, които ще бъдат на таблото ще са със имената на гостите по маси,но все още не съм ги разпечатала, затова за добиете предства сложих тези. Те реално ще бъдат същия дизайн и големина, просто ще бъдат написани гостите,които щестоят на масите.
2)   Подаръци за гости
Скрит текст:
Аз съм ви показвала каква беше идеята ми за подаръци, затова сега ви и споделям вече готовия им вид. За вързастните мини бутилка със зехтин и розмарин, а за децата малки кутийки с дъвчащи бонбони.
3)   Куфърче ринг секюрити
Качвам го отново,защото вътре в него си напавих кутия за пръстени, след като тази,която поръчах не пасна на размера на куфърчето и не се събираше в него.
Скрит текст:
4)табелки маси
Скрит текст:
Табелките с номерата и имената на масите не са нещо особено. Стойките поръчах от алиекспес, но понеже бяха доста нестабилни в основата им залепих камъчета, за да издържат картончето отгоре.  Бях ви обяснява символиката и историята на всяко име на масата. Масите ще бъдат 8 броя като 8-те вида любов и на всяко картонче има обяснение какво символиира този вид любов.
5)Бутилки за сватбена ракия
Скрит текст:
6) ''Книга с пожелания''
Скрит текст:
Това е моят вариант на книга/игра с пожелания. Вече съм ви го обяснявала.
Мотивът с лимончета  маслинови клонки,харесах за дизайн на поканата (ако си спомняте и тя беше такава) и продължих да го използвам на всяко картонче и хартийка,която ми потрябва за сватбата. Смятам,че се получи добре. запази се идеята и стана еднакво. Много дълъг ми стана поста, извинявайте. Моля не ме цитирайте,защото сигурно ще махна снимките довечера. Simple Smile

# 553
  • Мнения: 3 609
Рали..
не се познаваме и не знам дали ще ми повярваш, но докато стигнах до частта с камъчетата и символиката им си циврих над кафето в офиса. Право в сърцето ме удари.. Всичко е невероятно. Толкова креативно, толкова различно, с внимание към детайла и красиво. Ще бъде прекрасен ден, пожелавам го както на теб, така и на всички, които пишат тук, знам, че всеки от вас влага частичка от сърцето си и съм щастлива, че мога да споделям тези емоции с вас.

# 554
  • Мнения: 2 433
Аз да питам само, нас на коя маса си ни сложила?
Много ми харесва всичко, сама ли прави таблото с местата, самата основа? И аз се спрях на нещо подобно, защото в крайна сметка се оказаха много маси и както и по друг начин да го мислех, не ми изглежда добре.
А при нас и подаръчетата са дървени магнити, та ще върви.
Пак казвам, много хубаво се получава всичко, браво!

Общи условия

Активация на акаунт