Още мъничко остана, ЮЛЧЕ да се гушне в мама. Тема 8

  • 23 765
  • 774
  •   1
Отговори

Анкета

Име за следващата тема

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 15
  • Мнения: 388
Май се очертава най-сладката тема. 😀
От варненските мамчета някоя ще ражда ли в Майчин дом? И кой лекар сте си избрали? 😊


Аз съм от шуменските майчета, но ще раждам в Майчин дом Wink

На кой доктор се спря,че аз много се обърках вече? 😆

# 16
  • Мнения: 178
Като споменахте пране...винаги и всичко бебешко ли перем на 90 градуса? Въобще какъв е опитът на момичетата, които не им е за първи път?

# 17
  • Мнения: 295
Като споменахте пране...винаги и всичко бебешко ли перем на 90 градуса? Въобще какъв е опитът на момичетата, които не им е за първи път?

Аз ги прах на 30-40 градуса, използвах и дезинфектант....

# 18
  • Мнения: 947
Благодаря за новата тема!

Нашата лекарка е общо практикуваща, но пак нея ще избера и за бебето, защото и имам пълно доверие, а когато не е сигурна в нещо ме праща на педиатър. Никога не е отказвала направление и до сега почти винаги е била точна в преценката си. Е, разбира се, може да е изпила дъщеря ми някой друг "презастрахован" антибиотик, но това е вследствие на общото здравословно състояние.
По отношение на Майчин дом Варна съм много скептична. Моя позната се следеше при Яков и от немърливост едва не загуби бебето.
Аз ще раждам в Окръжна, първото беше там без избор, второто ще е пак там, този път с избор.
А за плажа аз като цяло не съм почитател на варненския плаж.  Многоооо мизерия и не бих. Две години подред хващах ешерихия, тази година мисля да пропусна. Grinning

# 19
  • Мнения: 388
Благодаря за новата тема!

Нашата лекарка е общо практикуваща, но пак нея ще избера и за бебето, защото и имам пълно доверие, а когато не е сигурна в нещо ме праща на педиатър. Никога не е отказвала направление и до сега почти винаги е била точна в преценката си. Е, разбира се, може да е изпила дъщеря ми някой друг "презастрахован" антибиотик, но това е вследствие на общото здравословно състояние.
По отношение на Майчин дом Варна съм много скептична. Моя позната се следеше при Яков и от немърливост едва не загуби бебето.
Аз ще раждам в Окръжна, първото беше там без избор, второто ще е пак там, този път с избор.
А за плажа аз като цяло не съм почитател на варненския плаж.  Многоооо мизерия и не бих. Две години подред хващах ешерихия, тази година мисля да пропусна. Grinning

Аз пък няма да разказвам истории за Окръжна,защото не е мястото тук, както не е и времето да го правим,когато всички сме пред раждане на малките човечета. Въпрос на личен избор,важното е всички да сме добре..бебчета и майчета. 😉 Никой не е застрахован за съжаление.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 966
Като споменахте пране...винаги и всичко бебешко ли перем на 90 градуса? Въобще какъв е опитът на момичетата, които не им е за първи път?
И аз пера бебешките на 30 градуса.

# 21
  • Мнения: 1 134
Аз също пера на ниска температура, такава ми е програмата за деликатни тъкани.
Извън темата за прането някоя от бъдещите мами дали има проблем с мелазма? Аз преди малко установих, че имам петна точно над устната и стоят много неприятно. Cry

# 22
  • Мнения: 503
Извън темата за прането някоя от бъдещите мами дали има проблем с мелазма? Аз преди малко установих, че имам петна точно над устната и стоят много неприятно. Cry
Аз имам на челото... След като го забелязах ходя нон стоп със слънцезащитно на лицето. Не знам какво ще го правя. 😢

# 23
  • Мнения: 1 134
Извън темата за прането някоя от бъдещите мами дали има проблем с мелазма? Аз преди малко установих, че имам петна точно над устната и стоят много неприятно. Cry
Аз имам на челото... След като го забелязах ходя нон стоп със слънцезащитно на лицето. Не знам какво ще го правя. 😢
При мен има и на бузите на две места, но над устата е точно от двете страни и стои малко като мустак, направо съм в шок. Чудя се да плача или да се смея.
Разрових се в нета и пише, че уж ще се махне след раждането като се нормализират хормоните, но една мацка във форума препоръчва този крем:
http://kokona.net/KOKONA-and-MOTHER-Whitening-cream Мисля да го взема утре и да се моля да има ефект, че съм като петниста хиена в главата.

# 24
  • Мнения: 39
Благодаря за товата тема! Simple Smile Мисля, че 90 градуса е доста висока температура и дрешките ще се свият. Аз ги изпрах на 40, и нашите и на баткото пера на 40. 
Днес бях на преглед, следят растежа на 2 седмици, защото коремчето на бебето изоставаше, после навакса, после пак изостана.... Днес измериха всичко в норма за 36г.с. За 2 седмици момата е наддала 500гр. - сега е 2700гр. т.е. си е в нормите. Това, което ме учуди е, че на предния преглед измериха водите на долна граница, а сега са си напълно в норма... Чудя се дали е възможно наистина да се увеличат или са ги измерили грешно Thinking

# 25
  • Мнения: 502
Честита нова тема, да видим кой ще повлече крак Simple Smile  надявам се да съм аз Stuck Out Tongue Winking Eye имам чувството, че аз съм най-нетърпелива от всички бъдещи мами, не ми се чака донтермин, но уви, и днеска е само обичайната болка.

Пера на 40градуса, рядко на 60, 90 съм изпозлвала 2-3пъти в живоата си за бели чаршафи.

Роси, май питаше зс хемероидите. Аз още след първото раждане се сдобих с такива красоти. Отне ми време, докато се сетя, че това  са прословутите хемороиди. Имам си нещо там, което си виси и никога не се прибира Confounded  като ходя на преглед, ме хваща голям срам от моя дирник Scream

# 26
  • Мнения: 28
Kateto и аз съм от нетърпеливите, ние сме в Германия и също ще тръгваме за Бг веднага след пасаваните, но на бебка й е добре вътре. Теб на колко време те следят в 9 месец?

# 27
  • Мнения: 252
Никога не съм прала на баткото на 90 градуса. Даже и за 60 не съм съвсем сигурна. Всичко е различни цветове, не само бяло и не бих се осмелила. Ако целта е някакъв вид дезинфекция, мисля че не е нужно. Няма да ги правим стерилни до такава степен. Пране без омекотител и с допълнително изплакване е достатъчно. Мразя да гладя, но първите 5-6 месеца ги минавам с ютията от куртоазия 🤣
Като споменахте пране...винаги и всичко бебешко ли перем на 90 градуса? Въобще какъв е опитът на момичетата, които не им е за първи път?

# 28
  • Мнения: 502
Kateto и аз съм от нетърпеливите, ние сме в Германия и също ще тръгваме за Бг веднага след пасаваните, но на бебка й е добре вътре. Теб на колко време те следят в 9 месец?

Тук има Мутеркиндпас, включени са 5 прегледа за цялата бременост. Всеки преглед ми е бил по 20секунди!!!! С обличане /събличане, документация и поздрав става 5минути!
Иначе при по-остра болка тичам в болницата, там обръщат внимание Simple Smile
Докато бях лежаща (от 28ма до 34та),идваше акушерка в къщи (безплатно), за да прави запис на контракциите, сърдечната дейност и движенията на бебето.
Имам планиран час в болницата чак другата седмица, когато ще съм 38ма.



Как ще пътувате до Бг, с кола или самолет? Ние мислим с кола, въпреки че са 15часа, понякога и повече по границите. Притеснявам се от кошницата за кола. Бебето трябвало са се вади от нея на всеки час, ами то пътя ще стане и 20 часа така....  А двуседмично бебе например, не е ли твърде малко за самолет...

# 29
  • Мнения: 178
Мерси, момичета! Попитах, защото моята пералня има Baby care програма, която е два часа, с допълнително изплакване и пране при 90°.. и си помислих, че явно нея трябва да използвам.. Но ме е страх точно от това, че бързо бързо ще се съсипят дрешките..

Общи условия

Активация на акаунт