Още мъничко остана, ЮЛЧЕ да се гушне в мама. Тема 8

  • 23 870
  • 774
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 502
Мерси, момичета! Попитах, защото моята пералня има Baby care програма, която е два часа, с допълнително изплакване и пране при 90°.. и си помислих, че явно нея трябва да използвам.. Но ме е страх точно от това, че бързо бързо ще се съсипят дрешките..

И моята предишна имале програма с биберонка, и точно нея позлвах. Но честно казано, не знам колко градуса беше, предполагам 40 с повече изолакване.

# 31
  • София
  • Мнения: 39 811
Мерси, момичета! Попитах, защото моята пералня има Baby care програма, която е два часа, с допълнително изплакване и пране при 90°.. и си помислих, че явно нея трябва да използвам.. Но ме е страх точно от това, че бързо бързо ще се съсипят дрешките..
Моята пералня има бебешка програма - 60гр, 1000 оборота на центрофугата, 2:11 ч. (по авт. настройки)

# 32
  • Мнения: 252
И моята бебешка програма е на 60 градуса 🤔

# 33
  • Мнения: 28
Kateto и аз съм от нетърпеливите, ние сме в Германия и също ще тръгваме за Бг веднага след пасаваните, но на бебка й е добре вътре. Теб на колко време те следят в 9 месец?

Тук има Мутеркиндпас, включени са 5 прегледа за цялата бременост. Всеки преглед ми е бил по 20секунди!!!! С обличане /събличане, документация и поздрав става 5минути!
Иначе при по-остра болка тичам в болницата, там обръщат внимание Simple Smile
Докато бях лежаща (от 28ма до 34та),идваше акушерка в къщи (безплатно), за да прави запис на контракциите, сърдечната дейност и движенията на бебето.
Имам планиран час в болницата чак другата седмица, когато ще съм 38ма.



Как ще пътувате до Бг, с кола или самолет? Ние мислим с кола, въпреки че са 15часа, понякога и повече по границите. Притеснявам се от кошницата за кола. Бебето трябвало са се вади от нея на всеки час, ами то пътя ще стане и 20 часа така....  А двуседмично бебе например, не е ли твърде малко за самолет...
С кола ще пътуваме, но нашия път е по-вече до Варна и ще спим в Унгария. Просто не става без почивка, с 4 деца Simple Smile

# 34
  • Мнения: 93
https:// Момичета страни от темата или баш в темата, сега прочетох, че в коша за кола бебето трябва на час да се вади от него?! Вярно ли е? Защо се налага това нещо, някоя знае ли? Предстои ни път септември и мислех че с коша е най удобно, а и смятах първоначално в коша да се разхождаме навън.....сега знаейки това съм в чуденка 🤔🤔🤔🤔🤔

# 35
  • София
  • Мнения: 1 369
https:// Момичета страни от темата или баш в темата, сега прочетох, че в коша за кола бебето трябва на час да се вади от него?! Вярно ли е? Защо се налага това нещо, някоя знае ли? Предстои ни път септември и мислех че с коша е най удобно, а и смятах първоначално в коша да се разхождаме навън.....сега знаейки това съм в чуденка 🤔🤔🤔🤔🤔
Защото има извивка и гръбчето, съответно гръбначния стълб, се "сгъват" прекалено за малко бебче.
Аз мисля да ползвам кошницата само за кратки разстояния - я до лекарката, я да скоча до някъде с колата. А ако тръгнем на планираното море септември, то ще спираме на всеки час-час и половина точно заради това . Simple Smile

# 36
  • Мнения: 6
И нашата програма baby care е на 60 градуса, центрофуга на 800оборота и продължителност около 2часа и половина, повечето бебешките дрехи са от естествени материали и специални бои и няма проблем

# 37
  • Мнения: 213
Да се включа за хемороидите. Аз имам един, доста се притесних, в понеделник докторката каза че е нормално и след раждането може да се появят още. Нямам запек, но тя каза, че матката притиска всичко и затова. Исках да ми даде нещо за мазане. Та ми написа едно мазило което се купува от ветеринарна аптека, каза от друго трудно минава. Днес го започвам да видим. Казва се Антифлегмин - прилага се външно, 4 пъти дневно за два дни.

# 38
  • Мнения: 528
Честита тема мамчета,нека е пълна само с добри новини,здрави и пухкави бебчета!
Аз днес бях на тонове 37+3.Всичко е наред с бебка,баш на края на записа имах силна контракция(подготвителна разбира се),ще раждам без избор на екип,живот и здраве да успея да стигна до Плевен като ме напъне.Час и половина ни е пътя до там,но се надявам че всичко ще е наред! Стискам палци раждането на всяка една от нас да бъде леко и безпроблемно!
къде ще раждаш в Плевен?
Във втора база,ходя при доц.Попов от няколко месеца,той завежда там отделението.Уговорихме се,че няма нужда от избор на екип,понеже започват отпуските и не се знае дали ще може дойде.Колкото пъти съм ходила всички бяха супер любезни,обясняват,развеждаха ме днес да видя стайте,залите за раждане и т.н.Като цяло съм доволна от отношение,но то навсякаде има кусури 😁 според мен.Ти каде ще раждаш Sneji.23?
в Авис Медика при д-р Цвик, но още не съм оправяла документите. 35+6 съм и аз съм на час път от Плевен и много ме е страх да не стане нещо по пътя..ти от къде си ? Simple Smile

# 39
  • Мнения: 207
Май се очертава най-сладката тема. 😀
От варненските мамчета някоя ще ражда ли в Майчин дом? И кой лекар сте си избрали? 😊


Аз съм от шуменските майчета, но ще раждам в Майчин дом Wink

На кой доктор се спря,че аз много се обърках вече? 😆

На Яков се спрях, но основно за консултация. Към момента нямам показания за цезарово, така че мисля без избор на екип - който се случи на смяна. Моя приятелка ражда преди няколко месеца там, с операция и е изключително доволна. Тя ми препоръча Яков.
Иначе за всеки доктор и за всяко медицинско заведение можем да изровим кофти информация. Аз предпочитам да бъда позитивна.

# 40
  • Мнения: 93
https:// Момичета страни от темата или баш в темата, сега прочетох, че в коша за кола бебето трябва на час да се вади от него?! Вярно ли е? Защо се налага това нещо, някоя знае ли? Предстои ни път септември и мислех че с коша е най удобно, а и смятах първоначално в коша да се разхождаме навън.....сега знаейки това съм в чуденка 🤔🤔🤔🤔🤔
Защото има извивка и гръбчето, съответно гръбначния стълб, се "сгъват" прекалено за малко бебче.
Аз мисля да ползвам кошницата само за кратки разстояния - я до лекарката, я да скоча до някъде с колата. А ако тръгнем на планираното море септември, то ще спираме на всеки час-час и половина точно заради това . Simple Smile

Купих си специална подложка за коша за новородено, която е доста полегнала, извивката от коша с тази подложка изчезва....но, явно трябва да прочета по въпроса
Благодаря!

# 41
  • Мнения: 115
А за плажа аз като цяло не съм почитател на варненския плаж.  Многоооо мизерия и не бих. Две години подред хващах ешерихия, тази година мисля да пропусна. Grinning
Благодаря за новата тема!

На варненския плаж не съм стъпвала от години, ходя на различни места около Варна.

Програмата за бебешки дрехи на моята пералня е 40° с допълнително изплакване, 800 оборота.

# 42
  • Мнения: 37
Честита тема мамчета,нека е пълна само с добри новини,здрави и пухкави бебчета!
Аз днес бях на тонове 37+3.Всичко е наред с бебка,баш на края на записа имах силна контракция(подготвителна разбира се),ще раждам без избор на екип,живот и здраве да успея да стигна до Плевен като ме напъне.Час и половина ни е пътя до там,но се надявам че всичко ще е наред! Стискам палци раждането на всяка една от нас да бъде леко и безпроблемно!
къде ще раждаш в Плевен?
Във втора база,ходя при доц.Попов от няколко месеца,той завежда там отделението.Уговорихме се,че няма нужда от избор на екип,понеже започват отпуските и не се знае дали ще може дойде.Колкото пъти съм ходила всички бяха супер любезни,обясняват,развеждаха ме днес да видя стайте,залите за раждане и т.н.Като цяло съм доволна от отношение,но то навсякаде има кусури 😁 според мен.Ти каде ще раждаш Sneji.23?
в Авис Медика при д-р Цвик, но още не съм оправяла документите. 35+6 съм и аз съм на час път от Плевен и много ме е страх да не стане нещо по пътя..ти от къде си ? Simple Smile
Чувала съм само хубави неща за нея.И аз мислих там,но в последствие решихме че в болница ще е по удачно и така.От Габрово съм Снежи,ти?

# 43
  • Мнения: 263
Честита нова тема, да видим кой ще повлече крак Simple Smile  надявам се да съм аз Stuck Out Tongue Winking Eye имам чувството, че аз съм най-нетърпелива от всички бъдещи мами, не ми се чака донтермин, но уви, и днеска е само обичайната болка.

И аз съм от много нетърпеливите. Ослушвам се на всяка по-болезнена контракция, но уви не стават ритмични и това е. От днес отброявам и 14 дни до термин, надявам се да не чакам толкова много. Докторът каза, че вече расте само на размер, така че ако питат мен ще съм щастлива и днес да излезе.

Вкъщи всичко е изпрано и подредено от около седмица. Аз прах на програма памук намалена на 40 градуса с антибактериално (тройно) изплакване. После ги минах и с ютията. Надявам се да е достатъчно.

На вас започнаха ли близките да ви търсят постоянно? Опитвам се да обясня, че като има нещо за казване ще им кажа, но не. Телефонът ми не спира да звъни и направо откачам. А аз толкова да мразя да говоря по телефона.

# 44
  • Мнения: 93
Честита нова тема, да видим кой ще повлече крак Simple Smile  надявам се да съм аз Stuck Out Tongue Winking Eye имам чувството, че аз съм най-нетърпелива от всички бъдещи мами, не ми се чака донтермин, но уви, и днеска е само обичайната болка.

И аз съм от много нетърпеливите. Ослушвам се на всяка по-болезнена контракция, но уви не стават ритмични и това е. От днес отброявам и 14 дни до термин, надявам се да не чакам толкова много. Докторът каза, че вече расте само на размер, така че ако питат мен ще съм щастлива и днес да излезе.

Вкъщи всичко е изпрано и подредено от около седмица. Аз прах на програма памук намалена на 40 градуса с антибактериално (тройно) изплакване. После ги минах и с ютията. Надявам се да е достатъчно.

На вас започнаха ли близките да ви търсят постоянно? Опитвам се да обясня, че като има нещо за казване ще им кажа, но не. Телефонът ми не спира да звъни и направо откачам. А аз толкова да мразя да говоря по телефона.
Аз даже четох, че с новите хай сушилни, бебешките дрехи не е нужно да ги гладиш! 😉И аз отброявам и при мен са 14/15 дена.
Днес ме боли глава и ми се повръща, надявам се да е от топлото време 😉.

Общи условия

Активация на акаунт