Жена ми от време на време се депресира

  • 6 802
  • 163
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
В тази тема няма смисъл. Не е и начетен, че да му се обяснява каквото и да е и да има капацитет да вдене.

# 76
  • Мнения: 1 762
То се разбра, че и чувствителността липсва и господинът много удобно се прави на треснат с  мокър парцал. Няма капацитет, но има желание да се покаже, че има пари за няколко инвитро процедури, 6 ли 7 ли бяха. Нищо, че е неграмотен,  мдааа. Пак си избиваме комплексите и то в женски форум. И как? С плюене по жената, която му пере гащите. Друго си е да я изтипосаш в анонимен форум и да чакаш ръкопляскания, които между впрочем не закъсняха.

# 77
  • MI
  • Мнения: 11 868
За мен е завършен егоист, надали чак толкова не схваща. Но може пък и да е като главния герой на филма, знам ли. Горката му жена и в двата случая.

# 78
  • Мнения: 1 762
Не казвай "горката му жена", защото веднага ще ти скокнат и на теб, че се изживяваш като жертва. Това тук от една психоложка (ама само в нейната глава).

# 79
  • София
  • Мнения: 24 839

Дали? Имахме едно семейство в компанията, което уж не искаше деца. По-точно той не искаше, тя реши, че любовта се гради на компромиси и останаха заедно. След брак над 20 г. той я напусна и когато след няколко месеца разбрах, че е с друга и ще става баща, не можах да повярвам, че става дума за него. И така, той сега си има деца, за нея вече беше късно физически.
В крайна сметка се оказа, че искал, ама не с нея.
Оттогава подхождам с недоверие, когато някой ми каже, че не иска деца. То и аз не умирах за бебе, нито примирам по деца. Но тези факти нямат много общо с тази стъпка.

Мисля, че нямат място сравненията с други семейства и случки, след като разполагаме с други факти. Peace
Превръщаме темата в сбор от свободни съчинения според кой какво видял и преживял...

𝒮𝓅𝓇𝒾𝓃𝑔 𝓅𝓇𝒾𝓃𝒸𝑒𝓈𝓈, нещо конструктивно по темата, ако може, ще е добре..... Simple Smile

# 80
  • Мнения: X
Абе това с не искането на деца е кьорфишек. Да не говорим, че е нежелание за поемане на отговорност и детинско поведение. Синдромът на Питър Пан. Господинчо надиплил хилядарки да развява из форум. Много комплекси лъхат, много. На майки ще обяснява, че не искал деца. Тотална неадекватност. И очаква аплодисменти за ... честността ли, какво? Пак питам - на първи ден ли каза, че не искаш деца, или я оплете в мрежите и тогава? Като да съм играла в тоя филм роля ми се струва. Моят каза 3 месеца и половина след забременяването. Сладък, да го изпапкаш.

# 81
  • MI
  • Мнения: 11 868
Не аз, жена му е жертва. Виждала съм подобна ситуация от близо, няма щастлив финал. И за тази на автора не предвиждам такъв. Конструктивно - да си промени характера, но това няма да стане, така че какво да му кажа?!

# 82
  • INFJ
  • Мнения: 9 655
Егоист ли е, какъв е, мен лично не ме интересува, не ми е мъж.

Нейното решение се е променило, не неговото. Нейна е отговорността да проведат сериозен разговор по този въпрос, не негова. Нейна е отговорността да си тръгне, щом не е щастлива и желанията им се разминават.
С лежане на дивана и самосъжаление какво ще постигне? Ръкопляскане от други "жертви".

Какво означава неискането на деца, не е предмет на темата. Всеки има право да иска или да не иска деца.

# 83
  • Мнения: 1 762
Е точно това си помислих! Къде е решил да се себеизразява, че не иска деца. То и по-добре е такива като него да не се размножават. Много, ама много ми се иска да напиша нещо конструктивно, но не мога. Съжалявам. Дано някой друг го направи, че и автора да го послуша. А дано. На мен това са ми възможностите. Дано жената до него се усети навреме и да запали джапанките. От все сърце ѝ желая да си има детенце, а не да обслужва цял живот един завършен егоист-комплексар. Уффф

# 84
  • MI
  • Мнения: 11 868
Нищо не променя, просто в един момент ще се натрупа достатъчно за да си тръгне и той ще се чуди що така. Или ще чака докато стане късно и после ще му отрови живота, както и своя.
Хората са сложни, нелогични, понякога слаби, не е толкова плосък , прост и рационален животът, колкото се струва или иска на много хора.

# 85
  • INFJ
  • Мнения: 9 655
Какво има да се усеща, тя вече знае, защото са й казали.
Ако беше й казал години по-късно, напълно ще разбера защо му се ядосвате, но при положение, че знае от самото начало...
Не може все някой друг да е виновен за собствените грешки.

# 86
  • София
  • Мнения: 24 839
Абе това с не искането на деца е кьорфишек. Да не говорим, че е нежелание за поемане на отговорност и детинско поведение. Синдромът на Питър Пан. Господинчо надиплил хилядарки да развява из форум. Много комплекси лъхат, много. На майки ще обяснява, че не искал деца. Тотална неадекватност. И очаква аплодисменти за ... честността ли, какво? Пак питам - на първи ден ли каза, че не искаш деца, или я оплете в мрежите и тогава? Като да съм играла в тоя филм роля ми се струва. Моят каза 3 месеца и половина след забременяването. Сладък, да го изпапкаш.

Извинявай, ама темата не е нито за искане- неискане на деца, нито питане дали да се лекуват или не.
Човекът питаше каква може да е причината да депресивните състояния и как да се преодолеят.
Защото проблемът с децата смята за решен и останал в миналото. За разлика от нас, мъжете са така устроени- всеки проблем е в отделно чекмедже и се затваря, щом се реши. Не седи като при нас на куп с всички други и в готовност пак да бъде разчоплен.
Реално погледнато, го нападате пак от позицията на идентификацията с жената- жертва.

# 87
  • Мнения: 2 516
Темата си е направо за искане и неискане на деца, само дето излезе като кирлива риза, в опит да я скрие.
За какво му е съвет, след като знае какво ѝ е на жена му?
Прави се на ударен, че не знае, а си е наясно.
И смятам, че той всъщност не е поставил въпроса на дневен ред. Не ѝ е казал категорично, че не иска деца, а тя си се надява. Как да не го наречеш егоист? Такъв е!

# 88
  • MI
  • Мнения: 11 868
Ок, Абсурт, тогава като на кръгъл идиот:
Жена ти си е променила решението и иска деца. Няма да ти го каже, щото знае че си тапир и няма полза. Цялото ти поведение тези пет години е на тапир, можел си мнпго по-рано да разбереш какъв е проблемът, но не ти е изнасяло. Стомната е счупена и не вярвам, че може да се залепи. Дори твое желание за дете не знаме би ли помогнало вече, натрупало се е прекалено много. Жена ти може да е слаба и ирационална, но ти си изпечен егоист с чувствителността на пън.

Съжалявам че съм рязка, много рядко пиша такс, но това е отвратително.

# 89
  • София
  • Мнения: 971
И все пак, на господинът, колкото и да е безчувствен, явно му пука за тази жена, щом се опитва да я разбере. Дано има Хепи енд. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт