В мен ли е проблема?- токсична връзка

  • 4 438
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, читатели!
Обръщам се с вас и с цел анкета и с цел съдействие.
От година съм в доста нестабилна връзка и от толкова манипулации не мога да намеря изход. Проблемът е, че когато се караме той никога не изпитва вина и винаги изкарва нещата така, сякаш аз съм виновната.
Бяхме разделени за кратко, след като видях снимки на негови колежки в телефона му, както и на още много други жени. Тогава той се ядоса, че съм му бъркала в телефона и ме обвини за това без да почувства вина. След като се събрахме даде дума, че няма да се случи отново, в което силно се съмнявам.
Съвсем скоро се скарахме отново, понеже за втори път реших да погледна какво се крие в телефона му и видях чатове с приятеля му, в които си разменят снимки на бившата му приятелка и той й обсъжда тялото. След като му споделих, че това ме е наранило той отново се изнерви и се опита да прехвърли вината върху мен. Това, което ме разочарова след тази ситуация, беше че го бях питала дали я объждат с този въпросен приятел, а той се закле, че не я коментират изобщо и няма от какво да се притеснявам. След скандала дори не ме потърси и отново аз бях тази, която му се обади (колкото и тъпо да е) и след 1 час викове решихме, че е най- добре да си починем за малко един от друг. (човек, който твърди, че ви обича би ли искал време сам, особено след като е виновен?)
При всеки скандал той ме напада и казва колко съм недорасла, как все търся нещо, за което да направя скандал, крещи ми, казва че не съм му никаква опора и още много тежки думи. Обръщам се специално към дамите в този случай с отговор "как бихте реагирали в този случай?"
Необходими са ми отговори и мнения, защото винаги му казвам, че няма да намери жена, която да търпи такова поведение, а той твърди, че има такива. Също държа да кажа, че съм му предлагала дори да изтеглим кредита за новият му апартамент заедно, за да не бъде сам в това и да му помагам, а това не мисля, че някоя друга би му го предложила дори.
Не мога да разбера в него или в мен е проблема. Прекалено често ли правя скандали или не получавам това, което една жена следва да получи. Когато се разбираме е много по- различно, говори че иска да имаме семейство и колко сериозно ме вижда в живота си, а в следващия момент дори не се обажда, при положение че той е виновният.

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 3 085
Вие на 12 ли сте?

И двамата не сте стока. Той ясно защо. Ти искаш той просто да изпитва вина. Ако каже, ок, сгреших, тогава какво? Ще ти стане ли по-добре.

Спокойно, ще се намери и друга за него. Не е нужно да се изкарваш пресвета Дева от Гуадалупе, която ще му стане съдлъжник, щото никоя няма да се навие. И ти си толкова токсична, колкото и той.

# 2
  • Мнения: 36 001
не бих търпяла, но да, ще се намери коя да го търпи, а и също като теб да иска след година тоскична връзка да тегли кредит заедно с него - какъвто и да е той, проявил е здрав разум и е отказал
той се крие, ти го дебнеш... чудна двойка сте, не бих била в двойка с никой от вас

# 3
  • Мнения: 475
Защо му се предлагаш на тепсия?
Хващай си пътя. Мъже бол.
Той ще си намери някоя да го търпи. Манипулаторите лесно се оправят. Ти не го мисли него.

# 4
  • Мнения: 31 851
Да, имаш ти проблем.
Мъж, който споделя снимки, лични, голи с други е тотален боклук.
Споко, и с теб може да го прави, а ако се разделите, гарантирано.
Това е недопустимо. Нормална реакция след това е раздяла. Снимките може да не са твои, но поведението крещи какъв идиот си избрала.
Изключително глупаво е да му предлагаш да му изплащаш ти неговия апартамент.

# 5
  • Мнения: 3 743
За какво ти е цялото това напрежение? Изгубила си доверие в него, а с това и шанса за стабилна връзка, няма смисъл от толкова драма. Превърни временната раздяла в постоянна и продължавай нататък.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 153
Питаш дали ти си лудата?
Да, че му се връзваш на простотиите и си се хванала за този мъж, като удавник за сламка.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 445
Това е подигравка със самата теб. За какво го търпиш, с какво те държи? Някой неземен красавец ли е, той ли те издържа, поради каква причина търпиш подобно поведение? Щом няма елементрано уважение към теб и те обвинява за всичко това значи, че те използва и си му удобна, но за чувства и дума не може да става. Просто си хвани пътя не е последния мъж на планетата.

# 8
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 965
И ти си не по-малко токсична от него. Даже се чудя дали бих го определила него като токсичен. По-скоро не.

# 9
  • Мнения: 4 728
Типичен манипулативен нарцис намерил почва. Взаимно се самоизмъчвате и умело се самозаблуждавате , че това е връзка.
НЕ , НЕ Е!!!
Най- добронамерено - и двамата сте за консултация със специалист, след това , ако има резултат всеки сам  ще  си хване пътя .

Последна редакция: чт, 23 ное 2023, 08:51 от ccvet

# 10
  • Мнения: 19 981
Ти си вкопчена в манипулатор.
А той не те обича.
В теб е топката да се спасиш.
На него си му е ок щом му минават номерата и пак си прави каквото си знае.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 595
Кое? Кредит заедно? Ти луда ли си, каква си?
Че аз на собствения ми бъдещ екс отказах да съм му съдлъжник.

# 12
  • Мнения: 4 013
Единия му шарят очите, другата не може без драма и ровене по чужди телефони. Лика-прилика сте си, много добре сте се намерили.
Ако се зарежете и после си намериш някой адекватен младеж, ще му стъжниш животеца с твоите истерии и натрапване на чувство за вина, тъй че не му го причинявай, стой си с този - поне ще имаш драмата, от която се нуждаеш. После като станеш на 30 ще ти дойде акъла в главата и може и да си намериш нормален, ако се спреш, ама сега едва ли ще се получи.

# 13
  • Мнения: 11 382
Смяташ ли, че този човек ще се промени?
Питаш ни дали е нормално той да е такъв, какъвто е - манипулативен,  не особенно интересуващ се ти как се чувстваш, женкар.
Питаш ни ще можеш ли ТИ да се примириш и да живееш с него, че и да МУ помагаш за НЕГОВО жилище!

Момиче, какъв ти е проблема? Да, да знам, че ще кажеш ОБИЧАМ! Но обичта към мъж не е достатъчна, за да погубиш живота си. Как точно ще го живеете нататък? Кога ще се осъзнаеш? Ще се примиряваш и ще ти казват, че е нормално и когато разбереш, че има любовници, че ти кръшка и т.н.
Ти не си му важна, ти си му опция да не е сам. Това би ли го искала за дъщеря си? Защо го позволяваш за себе си?

Какво не е наред с теб? Смяташ, че няма да намериш друг?

Какво те съветвам - слагаш си любовта под мишничка, вадиш си гордостта от там дето си я забравила, вземаш си в ръце живота и тръгваш към по-добро бъдеще и светен към нормален мъж.

Как става това за неуверен човек - спираш всеки контакт с този човек. Блокираш всеки възможен начин да те потърси. ВСЕКИ! Не се надяваш, че видиш ли ще осъзнае колко си му безценна. Няма момиче! Егоиста не се осъзнава. И ЕДНА ГОДИНА си даваш да не го потърсиш по никакъв начин. Ако след една година все още си изплакваш очите по него - ми потърси го.

Момиче, каквото сама си направиш - такова ще е!

# 14
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
За съжаление, това че "друга няма да го търпи, като теб", не ти вдига стойността, като жена. Изтривалка ли си?

Общи условия

Активация на акаунт