Жена ми от време на време се депресира

  • 6 782
  • 163
  •   1
Отговори
# 90
  • INFJ
  • Мнения: 9 640
BornToBeHappy, какво смятаме, може да няма нищо общо с реалността. И аз мога да смятам, че тя пък винаги го е уверявала, че тъгата й няма нищо общо с бебета и може би, той затова се чуди какво й става.

nelig, а тя вместо да губи 5 години от живота си, чакайки го да се сети... защо сама не се вземе в ръце? Пак питам, докога все някой друг ще е виновен?

# 91
  • Мнения: X
Ами дамата щом внезапно е решила, че иска вече деца, вместо да се депресира,  цупи и да прави сцени да си вземе шапката и да си намери по-добър съпруг навън. Мъже сериозни, внимателни, фертилни, любезни - с лопата да ги ринеш.... Като е толкова бяла и добра, а мъжът ѝ не струва  - да си намери друг. Защо не го е направила досега......?

# 92
  • Мнения: 46 641
Нейното решение се е променило, не неговото...
Там е работата, че не му вярвам. Постовете му говорят, че е човек, който лъже и увърта. Просто ѝ замазва очите с разни причини, както се опита и тук в началото.
А иначе намирам за нормално в началото на връзката двойката да не иска деца. По-откачено е да иска, освен ако не ги притиска възрастта.

# 93
  • INFJ
  • Мнения: 9 640
Малко хора искат деца от самото начало, но като цяло си знаят, че искат, някой ден.
Не мога да вярвам или да не вярвам на някой, който е написал 3 поста, но каквато и да е ситуацията, продължавам да мисля, че нейният живот е нейна отговорност и щом иска да има деца... време е да си тръгва, а не да плаче.

# 94
  • Мнения: 12
Извинявай, ама темата не е нито за искане- неискане на деца, нито питане дали да се лекуват или не.
Човекът питаше каква може да е причината да депресивните състояния и как да се преодолеят.
Защото проблемът с децата смята за решен и останал в миналото. За разлика от нас, мъжете са така устроени- всеки проблем е в отделно чекмедже и се затваря, щом се реши.

Точно така е. Темата с деца сме я дъвкали преди. Ясно съм заявил, че не искам и да не разчита, че ще се променя. Ако стане, така че някой ден да искам деца, ще си търся друга жена. Тази не е селектирана за майка. Нея съм я избирал по други критерии. Нейно си е решението, дали иска да е с мен без деца или да си тръгне и да си търси щастието другаде. Ако реши да си тръне, няма да и преча.

По темата за емпатията, направих си тест, резултата ми излезе средна работа, т.е. има по какво да се работи. Като за начало ще прочета една книга, а после може и на терапия да ида. В активното слушане доста ме бива, но по другите компоненти съм зле.


Там е работата, че не му вярвам. Постовете му говорят, че е човек, който лъже и увърта.
Тогава за какво пишеш тук ? Не си длъжна да отговаяш на всяка тема. Ходи си пиши по темите, където вярваш на хората.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 14 567
В едно интервю, дует "Ритон"  споделиха , че кариерата им е била приоритет.
Взаимно са решили да нямат деца.
Достоверно  или не,  явно има и подобни
двойки. Стиковането и хармонизирането в една двойка е перманентен процес .
Гадаем какви са общите фактори,
интереси , вкусове, критерии и цели при автора .
Но ,  всеки има свободния шанс да напусне
дадена връзка, ако ролята му не е на
пълноценен фактор или е депресиран.

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 18:19 от Viviana91

# 96
  • INFJ
  • Мнения: 9 640
HaXqF7, ами явно е време да я пускаш. Ако по някакъв начин й даваш надежди, това никак не е ок. Жените имат ограничено време за да станат майки, предполагам си наясно.

# 97
  • Мнения: 1 762
Пука му за услугите ѝ, които тя му предоставя! Така му е удобно.

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 3 610
Ако стане, така че някой ден да искам деца, ще си търся друга жена. Тази не е селектирана за майка. Нея съм я избирал по други критерии. Нейно си е решението, дали иска да е с мен без деца или да си тръгне и да си търси щастието другаде. Ако реши да си тръне, няма да и преча.
А това заявил ли си й го? Я, вземи й го кажи, ще й направиш услуга...Значи допускам, че бих имал деца, но не и от тази жена...Как според теб би постъпила жена, бореща се с депресивни епизоди, заради изплъзващата илюзия, че може и да не стане майка, разбирайки, че не покрива критерии, които никога не са били заявени, м!?

# 99
  • MI
  • Мнения: 11 868
Елунария, аз написах горе защо, но явно не достатъчно ясно. Просто хората не са като извадени от книжка за практическа психология/самопомощ. Много по-сложни са, а като започнат да се борят любов с чувство за вина и желание за деца и става страшно. А ако и характерът не е особено силен и съвсем се омазва пейзажа. Ако всичко бе просто като в бг-мама, половината световна литература нямаше да бъде написана. Което не променя факта, че той е мерзавец.

А за отказа да ползва презервативи щото му е по-лесно отколкото да се излекува да говорим ли? Колко точно е отговорно и безопасно? Цялото му поведение е такова, жалко че му се връзва някой.

# 100
  • Мнения: X
Пука му за услугите ѝ, които тя му предоставя! Така му е удобно.
Услугите са 100% еднакви - както тя го обслужва - така и той я обслужва. Мъжът и жената са равни във връзката.
У вас не е ли така? Ти "служиш" повече ли?

# 101
  • Мнения: 12
Ако стане, така че някой ден да искам деца, ще си търся друга жена. Тази не е селектирана за майка. Нея съм я избирал по други критерии. Нейно си е решението, дали иска да е с мен без деца или да си тръгне и да си търси щастието другаде. Ако реши да си тръне, няма да и преча.
А това заявил ли си й го! Я, вземи й го кажи, ще й направиш услуга...

Казал съм и го. Даже съм и разказвал за една бивша приятелка, която ме напусна, защото искаше да има деца някой ден, а аз не исках.

А за отказа да ползва презервативи щото му е по-лесно отколкото да се излекува да говорим ли?
Не ползвам презервативи, защото не ми харесва секс с презерватив. Който не му изнася не прави секс с мен - имал съм и такива случки.

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 3 610
Ако стане, така че някой ден да искам деца, ще си търся друга жена. Тази не е селектирана за майка. Нея съм я избирал по други критерии. Нейно си е решението, дали иска да е с мен без деца или да си тръгне и да си търси щастието другаде. Ако реши да си тръне, няма да и преча.
А това заявил ли си й го! Я, вземи й го кажи, ще й направиш услуга...
Казал съм и го.
Значи си й казал, не просто, че не искаш деца, а че не искаш от нея, защото тя няма нужните качества и не е селектирана по еди какви си критерии!  И ако случайно си промениш решението, тя е аут! Нещо ме съмнява, но както и да е...Ако е така разбирам защо е депресивна, не разбирам само защо стои с тебе още.

# 103
  • INFJ
  • Мнения: 9 640
И все пак... каква е идеята на темата? Ако търсиш начин да я "излекуваш" от желанието й да има деца, няма такъв начин.

# 104
  • Мнения: 12
И ако случайно си промениш решението, тя е аут!

Това не съм ѝ го казвал.

Общи условия

Активация на акаунт