СЕДМИ КЛАС. Точките ще проверим, паралелките ще подредим 20.06 - 30.06.2019

  • 117 369
  • 2 478
  •   1
Отговори
# 2 415
  • Мнения: 4 122
[quote author=Фран link=topic=1123889.msg38946069#msg38946069 date=15618855
Болднатото стана леко досадно вече. А и Дидева спомена, че тази година си почива.
Когато искат ще се включат, ама чак да заковат.
Не, че Санака не познава с точност до минути публикуване на резултати. Smile

[/quote]
 Само на мен ли ми звучи недобронамерено спрямо хората, заради които във форума има трафик! Ами без Дидева и Санака като ниво и интелект, да разтуряме благочестивото сборище!  Разполагаме с лични контакти. Цел е полза да имат повече хора. Моля да остане добронамерен тонът, какъвто беше преди намесата на модератор извън тесните му функции!

Последна редакция: нд, 30 юни 2019, 14:26 от Шарлот

# 2 416
  • Мнения: 68
Здравейте, ако може в първият пост да се допише необходими документи за кандидатстване. Чета Наредбата и не ми става ясно, трябва ли служебна бележка, че детето се е явило на изпит, напр. по физика в НПМГ? Медицинското подавали се при самото кандидатстване или по късно при записване?

# 2 417
  • Мнения: 1 316
Добро утро!
2. Необходими са ми по-конкретни насоки за редене на желанията, защото всичко разбирам, но до сега от пръстите си изсмуках 30 паралелки, които тръгват от 1 АЕГ , минават през 2 АЕГ, 22ра, 32ра, 7мо, 51 и 127мо /дето се вика целия диапазон изчерпах, като пиша почти всички паралелки/. Претенциите на моя синковец са: иска да учи английски и математика, а балът му е 430,25. Ако трябва да пиша още, не бих ги определила като желания. Та въпросът ми е: не е ли по-важна структурата на въпросните "желания", а не точно бройката им, като разбирам, че както при мен, така и при другите, това не са желания, а опорни точки за второ класиране?

За момче с този бал, мога със затворени очи да кажа, че ще му стигне дори и за първата пералня, при все по-високите резултати от тази година. Smile
Като цяло добре сте се запасили с желания, не мисля, че имате повод за притеснение.

Но иначе - да, важна е структурата и конкретиката, а не бройката. Това естествено, ако сте проучили достатъчно добре нещата.

Моята тактика беше следната:
1. Няколко абсолютно нереалистични, но пък искрени желания на първите позиции.
2. Реалистично, но пък не съвсем сигурно желание (не ѝ стигна за 2 точки на второ класиране, заради изключителния бум в броя на децата, които бяха писали това училище, ако бяхме участвали на 3то класиране обаче щеше да влезе там)
3. Първа резерва, абсолютно сигурна (където и беше приета момата)
4. Втора резерва за всеки случай от немай къде, ако вземе, че се продъни земята и се случи абсолютно невъзможното. Laughing

Равносметката. Въпреки лекото разочарование и притеснение от моя страна за финалното класиране, в момента девойката има прекрасни съученици и още по-прекрасна учителка по английски,  дори бих казала УчителкаТА, за която днес с радост установих, че ще продължи да им преподава и следващата година (обикновено води само 8ми клас). Дъщеря ми се чувства добре и на мястото си.
Един вид - към всички - каквото и да се случи на класирането, няма как да сте сигурни в избора си преди началото на учебната година. Дори и да не ви изглежда много розово положението в началото, на есен нещата може да са други! Успех на всички!

# 2 418
  • София
  • Мнения: 2 709
Момичета, аз минах на зелено - съчетано с шума на м. и на гладно ми идва екстра.
Мъжото вика - пияна жена, весел плаж.
Щерката седи с един справочник и мъдри паралелки. 20 с мъка ще ги докараме, но да се надяваме да стигнат.

Хубава да ви е неделята и да няма драми, било то ученически или други.

# 2 419
  • Мнения: X
Здравейте, ако може в първият пост да се допише необходими документи за кандидатстване. Чета Наредбата и не ми става ясно, трябва ли служебна бележка, че детето се е явило на изпит, напр. по физика в НПМГ? Медицинското подавали се при самото кандидатстване или по късно при записване?
Резултатите от олимпиадите и националното състезание " Акад. Любомир Чакалов", които участват в балообразуването, ще бъдат вписани в служебната бележка с оценките от НВО. Медицинско е необходимо, дори в заявлението да е включена една-единствена професионална паралелка. Ако не сте включили професионални паралелки, медицинско не е необходимо.
Ако подавате онлайн, единственият документ, който трябва да прикачите е сканираното медицинско. Цялата останала информация се въвежда в профила на ученика по служебен път.

# 2 420
  • Русе, София
  • Мнения: 245
Dame, от любопитство кое е училището, където сте приети миналата година. Много точно си описала чувствата, които изпитвам в момента - разочарование и притеснение -  още малко точки отгоре, а има тъпи грешки, щяха да стигнат за желани паралелки в топ 10.
И да попитам има ли значение формата, в който е сканирано медицинското.

# 2 421
  • Мнения: X
Ако избраната паралелка е професионална, то за нея се изисква медицинско свидетелство. Можете да го прикачите чрез бутон „Прикачване на медицинско свидетелство (PDF)”, като системата изисква файлът да е във формат PDF и да не е по- голям от 2 MB. Едно медицинско свидетелство се отнася за неограничен брой избрани
професионални паралелки.


Ако някой е пропуснал да прегледа указанията за online кандидатстване, моментът е удобен да го направи.

# 2 422
  • Мнения: 118
Една неангажираща прогноза и от мен (минимални балове, второ класиране):
Жени:
НЕГ 465
Испанската 456
73 (ВНЕГ) 448
 АЕГ, ВАЕГ, ФЕГ 420-430

Мъже:
НЕГ 456
Испанската 428
73 (ВНЕГ) 430
АЕГ, ВАЕГ 410
ФЕГ 370 395

СМГ НЕ: 530.26, прасе и дамаджана отлежало вино.
Тъй като предвижданията са трудна работа, особено ако се отнасят  за бъдещето, препоръчвам на всички да не вземат тази и други прогнози твърде сериозно.

Последна редакция: нд, 30 юни 2019, 14:55 от Чефо

# 2 423
  • София
  • Мнения: 8 318
Прогноза с точност 0.26 звучи много сериозно Joy

# 2 424
  • Мнения: X
Чефо, може ли да разрешиш личните си съобщения? Искам да те питам нещо. Благодаря.

# 2 425
  • Мнения: 253

Мъже:
НЕГ 456
Испанската 428
73 (ВНЕГ) 430
АЕГ, ВАЕГ 410
ФЕГ 370


Много нисък прогнозен бал за ФЕГ мъже - за 2018 минималния е бил 380.50 , да не би да има грешка. Може ли да проверите отново

# 2 426
  • Мнения: 68
Мойто иска от малък да става пилот. Според вас, къде е най- удачно да кандидатства?

# 2 427
  • Мнения: 282
Здравейте, дами,

След 9 месеца неравна битка със синковеца да учи над необходимия минимум, резултатите му не са това, което той си мислеше, че ще са и съответно училищата, които си харесваше остават мираж в пустинята.

По БЕЛ горе-долу го е докарал на точки, но математиката е катастрофа, та сега се ориентираме към така наречения "втори ешалон" или даже по-скоро към периферията му. Освен това гледаме и към сигурни варианти като резерва и бих помолил за мнения за 2 училища в София - 1 СУ "Пенчо П. Славейков" и 30 СУ "Братя Миладинови"

Предварително благодаря!

 

# 2 428
  • София
  • Мнения: 531

СМГ НЕ: 530.26, прасе и дамаджана отлежало вино.


JoyJoyJoyJoyJoy

# 2 429
  • Мнения: 302
За пилот едно време имаше , ама висшО в Долна Митрополия. Май и сега е там. Да учи математика и да си тренира вестибуларния апарат, че 90% отпадаха заради него.

Общи условия

Активация на акаунт