Секцио и спинална упойка

  • 7 014
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
Общо взето когато ти е първа бременност и постоянно те измъчват всякакви въпроси... днес на консултацията лекарят ми каза, че си имам малко бебе в 36+4 г.с. съм а бебето 2450... според мен до датата за секцио 08.07 ще порасне до към 3кг, но мъжът ми се ошашка че била малка и не ям достатъчно... според вас найстина ли е малка според мен ако имаше някакъв проблем той щеше да каже

# 16
  • Мнения: 16 874
Мит е, че жената трябва да яде за двама,трима, четирима или колкото там бебета носи плюс нея.
Защо да не е нормално да е тези кг?! Ако вие с таткото сте дребни, не смятам, че ще ви изненада бебе великан. Дано докторът е проверил кръвотока и го е изключил като причина за "ниското" според него тегло. Освен това всяко трепване на ръката с мм дава +/- в крайния резултат на формулата, а именно теглото на бебето.

# 17
  • Мнения: 48
Не не сме едри аз съм 1 и 55 той е 1 и 65 и аз съм на мнение че няма да имам бебе великан. За проблем нищо не каза просто, че е малка, но тя през цялата бременност си е дребничка иначе расте преди две седмици беше 2 080 затова се успокоявам, но май татко и доста се филмира

# 18
  • Мнения: 16 874
Има още над 15 дни до секциото. Ще порасне. Още повече, щом върви в един и същи темп от началото.

Не не сме едри аз съм 1 и 55 той е 1 и 65 и аз съм на мнение че няма да имам бебе великан.
.
Именно

# 19
  • София
  • Мнения: 30 171
Понякога докторите не осъзнават, че съвсем безобидни за тях думи могат да докарат притеснения на родилката и околните. АГ само е констатирал, че детето се очаква да е дребно/ малко, но това не е проблем. Ако всичко е наред и си е развито добре, 3кг са напълно ок. Кг на бебето не значат, че майката яде много или малко. Успокой се и си чакай датата за секциото. Peace

# 20
  • Мнения: 48
Благодаря ви много за отговорите наистина ме успокоихте! Пожелавам всичко най-хубаво и на вас. Дай боже всичко да е наред и с бебка да сме живи и здрави!

# 21
  • Мнения: 19 089
Мен също ме питаха каква упойка предпочитам  - спинална или пълна. Самото секцио беше по медицински причини, но бях с избор на екип и АГ-то ме пита имам ли някакви предпочитания, анестезиологът ми прави тестуване за алергии към различните упойки, вземат кръв и т.н. При мен беше мой избор спиналната упойка, но жената, която ражда с мен и също беше избрала спинална (по-безопасна е за бебето) се оказа, че трябва да роди с пълна заради ниска плацента. Съседката по стая каза, че два пъти е раждала секцио и двата пъти тя по желание си е избирала да е с пълна упойка. Доста е неприятно усещането при спиналната, сякаш се парализираш и много родилки се паникьосват заради това усещане. На мен веднага ми сложиха успокоително, за да премине усещането. Също е доста неприятно, защото усещаш как ти чоплят нещо в корема, как сякаш ти измиват вътрешностите със струя под налягане, след като извадят бебето, но пък си виждаш бебето веднага. Пълната упойка е по-гадно съвземането от самата упойка, освен това гърлото боли от тръбата за интубиране, а да имаш напъни за кашляне след секцио хич не е приятно. Освен това се отразява и на бебето. Освен родилката, и бебето получава доза упойка.

# 22
  • Мнения: 46 543
На мен ми казаха, че го вадят до еди коя си минута и е безопасно за него...
Не съм имала проблем с гърлото, даже не знаех, че са ми слагали тръба, просто се събудих като след много дълбок сън. Нямах никакви неразположения.
Но!
Всички е индивидуално. Имам приятелки с проблеми и след двете упойки, така че няма правила. Обикновено всичко минава нормално Hands Plus1

# 23
  • Мнения: 48
Ако някой ме хване и немога да мърдам аз изпадам в ужас това ме притеснява и със спиналната, че няколко часа ще съм парализиряна и незнам как ще се справя с паник атаките Grinning

# 24
  • Мнения: 16 874
Какви часове, секциото приключва за 40 мин. Ако няма проблеми.

# 25
  • Мнения: 48
Да но до колкото знам спиналната упойка те пуска чак след два - три часа а не веднага след операцията!

# 26
  • Мнения: 46 543
Tania Tomova 634321, след операцията ще си в еуфория и ще се успокоиш, че всичко е минало. Въобще няма да мислиш за други неща. В моята болница пускаха бащата и го оставяха с майката и бебето, така че вниманието ѝ да е заето от приятни емоции.
Вероятно ще има поне още една жена в реанимация, с която да си говорите, телевизор, акушерки, които обикалят.
Няма да имаш време да мислиш дали си усещаш пръстите или не Simple Smile

# 27
  • Мнения: 19 089
Ако някой ме хване и немога да мърдам аз изпадам в ужас това ме притеснява и със спиналната, че няколко часа ще съм парализиряна и незнам как ще се справя с паник атаките Grinning

Да, много хора са така, но парализирането настъпва още като подейства упойката, те слагат веднага успокоителното и чувството за паника преминава и спира да ти пука, може да си приказваш с хората от екипа, ако имат желание да говорят с теб. При мен анестезиологът ме разпитваше разни неща - не че му е много интересно, но предполагам, че им е практика, да разсействат пациентите, колкото е възможно, от неприятните усещания. Поне при мен беше така, макар да съм чела, че има единични случаи, при които родилката толкова се паникьосва - вдига кръвно, пулс и т.н., че се принуждават да я упоят и на практика да направят секциото с пълна упойка.

За пълната упойка, споделям впечатления от жената, която малко след мен беше секцио с пълна упойка и двете заедно се възстановявахме в стаята, която не знам как се води, но там след секциото лежахме до следващата сутрин, когато ни раздвижиха. Аз също съм имала пълна упойка, макар и не по повод секцио, и ми беше доста неприятно възстановяването - бях ужасно жадна, защото още преди операцията не бях пила вода от часове,  гадеше ми се и не ми даваха да пия много вода - да си утоля жаждата, за да не повръщам. След спиналната упойка бях в някаква еуфория, не чувствах никаква болка, щото ме бяха натъпкали с обезболяващи, чак на следващата сутрин, когато се наложи да стана от леглото в инвалидния стол, за да си отида в стаята, усетих болката.

# 28
  • Мнения: 48
Благодаря ви предполагам е така. Щом видиш малкото съкровище със сиг вече каквото и да става ще мислиш само за него, че е добре и те чака да се възстановиш по-бързо, защото има нужда от мама! Толкова мн жени раждат всеки ден и аз ще мина през това! Просто от малка имам голям страх от лекари, болници и Болка!

# 29
  • Мнения: 16 874
Авторке, съсредоточи се върху мисълта за детето си, как ще видиш за първи път да поема въздух. Такива чувства ще те обземат, че спиналната няма и да се сетиш за нея. Не знам защо е тая паника?!

Общи условия

Активация на акаунт