Понижаване на наднормено тегло със САКСЕНДА/ SAXENDA

  • 162 922
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 930
  • На север
  • Мнения: 1 377
Някой да е минал от Саксенда на Оземпик? Опит? Аз май съм за второто. Прилагам снимка защо..

# 931
  • На север
  • Мнения: 1 377
В темата за ИР ме разкостиха за тая Саксенда. Вярно ли е че от нея инсулина се покачва много? Ендокринолог ми каза, че няма проблем, но според момичетата в другата група има.

# 932
  • Варна
  • Мнения: 926
Разбира се, във форума знаят повече от всички лекари 😏
Та няма лошо да се използват форуни за справка и обмяна на опит, но нека да разчитаме на лекарите си.

# 933
  • Мнения: 256
ММ от януари е на саксенда. Общия Холестерол му беше 7.5, а триглицеридите 7. КЗ 6.5, а инсулин 25, три месеца по късно всички стойности са почти в норма 🤷🏻♀

# 934
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 006
В темата за ИР ме разкостиха за тая Саксенда. Вярно ли е че от нея инсулина се покачва много? Ендокринолог ми каза, че няма проблем, но според момичетата в другата група има.
На какво почива тази информация? Колко от тях са си изследвали инсулина преди и по време на употребата на Саксенда? В листовката има всичко друго , но не и това като странично действие и няма никаква логика да е така.

# 935
  • Мнения: 757
В темата за ИР ме разкостиха за тая Саксенда. Вярно ли е че от нея инсулина се покачва много? Ендокринолог ми каза, че няма проблем, но според момичетата в другата група има.

Аз затова спрях да пиша в нея.
Аз съм на Rubelsus ако бях го написала майко леле

# 936
  • София
  • Мнения: 461
Не съм гледала темата за ИР, но аз си я влача от близо 20 години. От юни '22 съм на саксенда ( без метформинов препарат- забравям да вземам хапчетата редовно и ги спрях) преди месец пуснах контролни изследвания - HOMA индексът беше 2 и бях в пълен потрес.. Ендокринологът каза, че значителната загуба на тегло възстановява чувствителността към инсулин и метаболизмът се регулира

# 937
  • Варна
  • Мнения: 926
Не съм гледала темата за ИР, но аз си я влача от близо 20 години. От юни '22 съм на саксенда ( без метформинов препарат- забравям да вземам хапчетата редовно и ги спрях) преди месец пуснах контролни изследвания - HOMA индексът беше 2 и бях в пълен потрес.. Ендокринологът каза, че значителната загуба на тегло възстановява чувствителността към инсулин и метаболизмът се регулира
Поздравления, това се чудесни новини!

# 938
  • На север
  • Мнения: 1 377
Супер! А колко ти беше инсулинът преди Саксенда? Жалко че никой като теб с опит с това не коментира там.

Не съм гледала темата за ИР, но аз си я влача от близо 20 години. От юни '22 съм на саксенда ( без метформинов препарат- забравям да вземам хапчетата редовно и ги спрях) преди месец пуснах контролни изследвания - HOMA индексът беше 2 и бях в пълен потрес.. Ендокринологът каза, че значителната загуба на тегло възстановява чувствителността към инсулин и метаболизмът се регулира


Milmich, постнаха ми от Гугъл на английски как Саксендата завишава инсулинът. Аз ги помолих да я оставим тази тема понеже не ми се спори с хора, които както пишеш ти не са я ползвали. Но се продължи …. Та реших да ви питам тук тези които са изследвали инсулин преди и след Саксенда какви са ви резултатите? Аз до сега никога не бях го изследвала. Все глюкозата и захарта гледаха. И сега пуснах и е много. Свалила съм 15 кг но върнах два последния месец. Нещо напоследък по-малко ми действа. Почнах Метформин преди два дена и диета. Надявам се да сваля още 20 кг, но и на 10 ще съм доволна.

Последна редакция: пн, 24 апр 2023, 14:54 от Woman in red

# 939
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
За съжаление и аз не съм изследвала инсулин. Но да, пише си в документацията на лекарството, че Саксенда стимулира производството на инсулин в панкреаса.

Последна редакция: пн, 24 апр 2023, 15:37 от *Дорис*

# 940
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 006
За съжаление и аз не съм изследвала инсулин. Но да, пише си в документацията на лекарството, че Саксенда стимулира производството на инсулин в панкреаса.
Аз от няколко дни започнах Саксенда, въпреки, че страничните действия леко ме пртесняват, но за сега нещата са ок. Това за стимулацията на инсулин съм го пропуснала Simple Smile  Всъщност до какво води това свръхпроизводство?

# 941
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Нямам никаква идея, аз прочетох, но не съм се задълбочила. Щом моята лекарка е преценила, че е за мен, значи лекарството има какво да помогне. На 10 май съм при нея и този път ще пусна и инсулин в изследванията.

# 942
  • На север
  • Мнения: 1 377
Ще кажеш че си ги бием тези инжекции за да се тъпчем с фаст фууд и торти… 🙈 Аз четах че увеличава инсулина, но за да свали захарта и че много, които са били преддиабет сега не са. Та може би този инсулин не е чак такъв проблем? 🤷🏻 Факт, че колкото пъти питам хора с диабет на каква база им слагат диагнозата отговорът е бил - глюкоза и захар! Никой не ми е казал инсулин. А като свалиш 20 кг все си мисля, че ще сме по-здрави, а не по-болни.
Между другото ни следят какво пишем тук или мен поне ме следят и ме изтипосали в стил Шерлок Холмс…. 😂

# 943
  • Мнения: 153
За съжаление и аз не съм изследвала инсулин. Но да, пише си в документацията на лекарството, че Саксенда стимулира производството на инсулин в панкреаса.

В коя листовка го пише, че не го намирам това нещо в листовката

# 944
  • Мнения: 458
Инсулин преди саксенда стигаше до 53, при референтно до 24. Под 32 не е бил,дори и с глюкофаж ХР на максимум. Година и половина на саксендс, 15 кила надолу, миналата седмица беше 18.
Хома-индекса от 9.6 падна на 3.2.

Общи условия

Активация на акаунт