Гримиране - идеи и техники. Тема №74

  • 43 328
  • 754
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 171
Моята я взех от   Parfimo за 43 лв и спиралата mad lash за 23. Спиралата е супер, и от двете неща съм доволна. Палитрата за мен е много по-лесна за работа от други дрогерийни, които съм имала примерно на лореал, максфактор или есенс. На мен ми е много по-лесна за преливане от други. Определено е за лек ежедневен грим според мен, но с хубава основа и тъмните цветове вадят цвят, така че и те не са за изхвърляне. Определено не е нещо топ и не бих дала 73 лв колкото е редовата цена. Но за колкото аз дадох мисля че си заслужава, който не мисли така да не си я купува, то не може всички да харесваме едно и също нещо.

# 526
  • Мнения: 7 607
Сериен номер и батч код е едно и също. И на някои ментета също слагат такъв.

Палитрата ти най-вероятно е оригинална, но внимавай повече с покупките от неоторизирани доставчици в бъдеще. Тук във форума при размени си имаме доверие, но навън е пълно с всякакви търговци. В Слънчев бряг тази година гледах цял магазин отгоре до долу с фалшива козметика и на доста високи цени. Better safe than sorry.

# 527
  • Бостън
  • Мнения: 13 657
Твърдят, че с голяма и рехава четка за пудра се постига леко и прозрачно нанасяне на ФДТ, но аз лично не съм пробвала...
Оказа се вярно - взех синтетична, мнoго голяма и рехава четка за пудра (Japonesque) и най-гъстият си и матиращ ФДТ със средно до пълно покритие (D&G Perfect Matte) и с почти една помпа успях да покрия цялото си лице с много тънък слой - дори почти не го усещам върху кожата си, което за този ФДТ си е чудо!
Скрит текст:


...a, не била 100% синтетична! Както и да е - усеща се супер мека и рехава върху кожата, съвсем като синтетична!
"The JAPONESQUE® Fluff Powder Brush applies the perfect amount of powder for an even and polished look. Expertly constructed with a luxurious rounded tip, the natural and synthetic blend of hairs are specifically designed to diffuse a flawless application of loose powder, mineral or bronzing powders over the face or body. The blend of natural and synthetic fibers offer a perfect balance of smooth, exquisite application and easy maintenance."

# 528
  • Мнения: 2 223
Аз влизам с питане. Някой може ли да ми обясни дали Tient idole ultra wear i Tient idole ultra 24h на Lancome са един и същ фдт?

# 529
# 530
  • Мнения: X

Сериозно? Каква е разликата?
Аз си мислех, че единствената разлика е в ре-брандинга.

# 531
  • Мнения: X
Ох, спала съм снощи Joy Аз съм разбрала за  Teint Idole Ultra Wear и Teint Miracle . С това Teint и на двата много често се бъркат. А и еднаквите бутилчици.

# 532
  • Мнения: X
Ох аз и сега спя, точно мислех, че съм пропуснала нещо важно в арсенала си от ФДТни.

# 533
  • Бостън
  • Мнения: 13 657
Ама и вие сте ми едни спящи красавици Grinning

За Ния и всички със сухи кожи за разсънване да прегледате ревюта на тази пудра. Дойде вчера и на първо четене съм приятно впечатлена (търся си алтернатива на Hourglass  Veil loose powder, която ме нервира с факта, че има нечовешки разход!)

Born This Way Ethereal Loose Setting Powder


PS Стратегически съм си оставила остатъци от Hourglass, че да мога да правя сравнения Grinning

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 13:32 от Agent Provocateur

# 534
  • Мнения: X
Тази е хубава, но на мен под очите също ми изсушава, освен че взех и грешния цвят. Подарих я в крайна сметка на приятелка, която е много доволна, но тя е с мазна кожа и живее в Малта, т.е. ползва я главно в горещо време и винаги при много висока влага.

# 535
  • Мнения: 2 223
Гояорейки за Hourglass, искам Ghost-a,обаче 200лв за пудра са ми над психограницата. Чудя се дали щв има черен пвтък в Cultbeauty, или да не разчитам

# 536
  • Мнения: 7 607
Black friday ще има, но какво точно ще е намалено не се знае.

# 537
  • Мнения: X
Специално ghost вече Имаше 20% в cultbeauty, както и beautylish. Ще видим дали ще има нещо на черен петък.

# 538
  • Мнения: 2 223
Ех, значии. Мерси, момичета, ще го дебна

# 539
  • София
  • Мнения: 1 611
Аз с Ghost нещо не се спогодих Expressionless Вторият ред много ми харесва - бронзиращият цвят е прекрасен, даже се превърна в любим. Ружовете също (доста са пигментирани, трябва да се внимава с тях), но горния ред каквото и да го правя - не ми седи. Цветовете не са достатъчно пигментирани за истински хайлайтър и колкото и да напластявам - не се получава. А пък ако ги нанеса само леко за озаряване по лицето, с моята комбинирана кожа прекалено бързо започвам да лъщя. Просто аз така и не успях да се спогодя с Ambient Lighting пудрите на марката и не знам защо реших, че този път ще е различно.
Ако имате предложения какво да правя с тези цветове - как и къде да ги нанасям, ще се радвам да споделите.

Общи условия

Активация на акаунт