Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 49 398
  • 812
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз също смятам,че като за начало е най-добре и разумно да си поръчаш поне два варианта на китайски чашки. Пробвай,пък после давай 40-50 лв за оригинална,която също е направена в Китай,но някакси като дадем повече пари се успокояваме психически,че всичко е безвредно 😉😉😉

# 196
  • Мнения: 6 930
От съвсем скоро започнах да се интересувам по тази тема и да чета тук. Възможността да нацеля точния размер за мен още с първата чашка според мен е много малка.
Защо? Повечето марки предлагат два размера, да не говорим, че много от жените биха могли да ползват и двата в един и същи момент. Това, че една чашка ти пасва перфектно, не означава автоматично, че всички останали няма да ти стават.
Бях чела препоръки, мисля че на Yuuki, те съветват ако се колебаеш да вземеш големия размер. Тъй като ако не ти е по мярка има голяма верятност в бъдеше да можеш да го ползваш, така че може да просто да запазиш чашката докато й дойде времето. Иначе е по-малко вероятно ако вземеш малка и не си за нея в бъдеще да ти става.

Иначе много жени предпочитат да си вземат първо китайска чашка, за да преценят дали да инвестират повече средства. Това е нож с две остриета. Да, не е лошо като идея да пробвате, от друга страна китайските чашки често имат някакви недостатъци (например много от тях са прекалено меки), заради които може погрешно да сметнете, че не можете да използвате чашка.
За разликата в цената няма да коментирам. Голяма част от реномираните марки не се произвеждат в Китай, а тези, които са изнесли там производството си спазват стандарти, каквито китайците нямат. И за разнообразие продуктът, който използвате може да не е произведен от роби.

# 197
  • Мнения: 5 405
Sisi91, едно "нещо такова" може да го ползваш до 10 години, ако всичко е наред и го поддържаш правишно. Така че дори цена от 70лв си е оправдана, откъдето и да я погледнеш. Аз дадох малко над 100лв,докато улуча размера (3тата чашка ми пасна перфектно) спрямо количеството. Но не съжалявам. Иначе на месец давах около 10лв за превръзки, 1 пакет нормални, 1 нощни (от тях остават и за следващия), всекидневни също (от които също остават за още 1-2 цикъла, зависи от опаковката, която съм купила), понякога си взимам и втори пакет нормален размер. И сега като го видях написано направо ми изглежда страшно. Flushed Joy
Така че, момичета, изобщо не се чудете! Ще бъде най-готината инвестиция за вас самите! Heart

# 198
  • Мнения: 7 002
Когато преди десет години и малко повече аз търсех първата си чашка, нямаше китайски Smiley Дадох 70 лв за чашка + доставка от Англия. На тогавашната ми заплата от 900 лв ми се виждаха много. Ползвах я обаче 10 години точно, като по чудо ми пасна и не съм имала проблем с нея. Можех и още, но я затрих някъде. Така че това са 7 лв на година, на ГОДИНА Nerd, дори не на месец.
Втората беше 30 долара, но не си спомням колко беше доларът тогава (2015)...с безплатна доставка. За нея имах малко съмнения, че ще си паснем, но ей на, като загубих първата, свикнах с втората доста бързо и лесно, от почти година съм с нея ...и пак нямам намерение в следващите 10 години да купувам друга .

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 07:37 от Еовин

# 199
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Не искам да прозвучи като реклама, нямам нищо общо с OrganiCup, но те предлагат замяна на размера, в случай че не е правилният.

# 200
  • София
  • Мнения: 2 150
Здравейте, някой пробвал ли е чашките от този сайт - https://lessmess.bg/product/menstrualna-chashka/? Дали са ок като качество? Досега не съм ползвала чашка и ми се иска да пробвам, по възможност без да се изсипвам една торба пари и без да поръчвам от външни сайтове.
В момента имат промоция /2 бр. от един размер за 47,20 лв/  - има ли желаещи да се комбинираме за размер L?

# 201
  • Мнения: X
Да не съм груба, но ми приличат на чашките от 2 долара в Али.

# 202
  • София
  • Мнения: 2 150
Наистина ли?! Ако е така, е доста тъпо. Close
Днес ми изскочи рекламен банер и се закачих веднага като шаран. Явно ще трябва да поразгледам повече преди да се метна на покупка.

# 203
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 024
Искам да попитам как се разбира дали една чашка е качествена или не само по снимка? И на мен ми предстои закупуване на чашка. Това според мен е такъв продукт, който няма кой знае какви отличителни белези, че да се прави разлика между качествена и некачествена само по снимка (не е примерно оригинал и реплика на дедена дреха или пък парфюм). Да, има различни модели, размери и различно композициониране по снимките.  На мен и чашки с определена марка не ми изглеждат кой знае колко специални по снимките. Между другото в сайта има отзиви от клиенти, не знам дали са реални, но всички са доволни от чашката. Като не може да се влезе и да се види профил на човека, който е оставил коментара, ми е малко съмнително дали са реални, не говоря само за този сайт.

# 204
  • Мнения: X
Сиси, като гледаш темата, колко са недоволните? 99.9% сме във възторг.
Аз на марка чашка не робувам, всичко и брз това е силикон/ТПЕ. Важно ми е да ми е удобна като размер, форма и твърдост. Има изложени чашки за пипане в Ремедиум и Сексуел, ако смяташ, че ще ти помогне това.

# 205
  • Мнения: X
Ами марковите чаши са си маркови. Има брандове, които са добре познати и масово те се ползват. Точно като парфюмите и дрехите са. Чаша от Китай не бих ползвала, защото там нямат стандарти за качество. Освен това и масово са прекалено меки.
За това, как всички са доволни, ако е популярна марка и има само положителни коментари, не бих се двоумяла въобще.
Аз на всеки препоръчвам Lunette.

# 206
  • Мнения: 947
Сигурно е изкушаващо да си купиш нещо евтино и да работи, но личният ми опит казва, че или ще се откажа изобщо от продукта, защото съм разочарована, или в крайна сметка пак ще дам пари за хубаво и качествено. От доста време насам си правя проучване сред водещите марки и така си избирам. С чашката се спрях на Лунет и не съжалявам. Може да има и по добри, но засега забележка нямам. Така или иначе се спестяват доста пари от алтернативни консумативи, така че моят съвет е да не пестите пари в случая.

# 207
  • Мнения: 3 159
За нещо, което може да се ползва години наред и то на деликатно място не бих се скъпила. То половин година да не ползваш превръзки и си изплатила чашката. Големия проблем е да намериш удобната за теб. За тази цел може да прочетеш тук коментарите има доста писано за твърдост, усещане, поставяне и т.н. и може да се определиш подходящата за теб по лесно. То и аз имам една мелуна, която няма да ползвам, но хич не се и замислих, когато трябваше да дам още пари  за друга марка. Радостта да махна гадната превръзка е несравнима.

# 208
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Когато избирах за себе си, много полезна ми беше тази таблица.
Относно китайските чашки - аз не бих купила такава, която е произведена от китайците изцяло (нямам предвид тези марки, които имат изнесено производство в Китай, но технологията и материалите са предоставени от тях), защото ако отворите сайта на комисията за защита на потребителите на европейско ниво, ще останете изумени колко вносни китайски стоки са силно вредни за хората - използват забранени химикали, метали и др.
Преди няколко години даваха по новините жена, чиито крака бяха изгорели (все едно залети с киселина) от нови обувки, купени от китайския магазин.

# 209
  • София
  • Мнения: 244
Здравейте, искам да благодаря на всички, които споделят опита си, т.к. благодарение на темата и аз започнах да ползвам менструална чашка и съжалявам, че не съм опитала по-рано. Имам две нормални раждания и реших да опитам първо с Мелуна М, защото беше най-лесно достъпна за покупка на момента. Като размер мисля, че беше добре, но някак не се поставяше лесно, почти всеки път имаше протичане и реших да опитам с някоя от по-популярните марки. След доста четене и ревюта се спрях на OrganiCup размер А и определено това е моята чашка. Мелуна като че ли е една идея по-мека от OrganiCup и може би на това се е дължал проблема с поставянето. За OrganiCup мога да кажа, че няма проблем с поставянето, тя някак сама се намества където трябва. В началото нямах много доверие и я ползвах и с превръзка, но след 3ти месец ползване без протичане се престраших да вляза в басейн с чашката, вместо тампон и мога да кажа, че нямах никакви проблеми. Не се усеща по никакъв начин и нямаше нужда да ходя до тоалетната след всяко излизане от водата.
Като съвет ако някой се колебае - определено си заслужава поне да се опита. Веднъж откриете ли вашата чашка, не вярвам да се върнете към превръзките. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт