Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 49 293
  • 812
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
Да ви питам, след като намерите идеалната чашка, какво правите с другите неща, с които не сте се погодили, или са малко по-неудобни? Хвърляте ли ги, или ги пазите 'за всеки случай'?
Аз хвърлих една сцепена MeLuna и една мека китайска с тапичка. Сега ползвам Mooncup. Обаче имам комплект Fun Cup, които са с абсурдно меки стени, също една торба текстилни превръзки. Ползвам ги веднъж на полугодие. Хем ми заемат доста място, хем аз хич не обичам да пазя неща 'за всеки случай', обаче ми свидят да ги хвърлям и все не мога да се наканя.

# 211
  • Мнения: 6 915
Gal, в групата във фб можеш да обявиш за продажба - https://www.facebook.com/groups/1382951772010859/
Иначе друг вариант е да подариш на приятелка, стига да е достатъчно отворена за идеята.
Отделно има и доста чуждестранни групи, в които се препродават чашки, там ще е и по-лесно да се намери купувач, но пък доставката се оскъпява.

# 212
  • Мнения: X
Ама те са ползвани - малко, но са. Даже последния месец пак реших да пробвам с голямата Fun, защото побира повече, но просто не ми е удобна и това е.
Изварявам по 10 мин преди и след цикъл, и все пак не бих ги продала, дори подарила. Вариантите ми са шкафчето или кофата, чудех се при другите как е, за да събера смелост за кофата Simple Smile

# 213
  • Мнения: 6 915
Да, за използвани чашки говоря. Има чужбински групи само за такава търговия. Вече е въпрос на лично възприятие дали да продадеш или съответно ползваш такъв продукт.

# 214
  • Мнения: 3 150
Гал, ако друга жена е ОК с идеята да има употребявана чашка, за теб какъв е проблема? И аз не бих си взела употребявана, но аз и дрехи втора употреба не си вземам, но други хора го правят и са много доволни при това.

# 215
  • София
  • Мнения: 176
След стерилизацията се очаква чашката да е напълно дезинфекцирана. Също като спекулумите в АГ кабинета, които са ползвани стотици пъти.
След раждането поне 24 часа стоях с превръзки от стерилизирани зелени чаршафи, навити на руло. При това в АГ Тина Киркова. Знаете там какъв е основният контингент... Та май точно по това време превъзмогнах този си тип задръжки.
Обмислям преминаването ми към чашка и сигурно първата ми ще бъде някоя вече тествана Simple Smile

# 216
  • Мнения: 3 150
Обмислям преминаването ми към чашка и сигурно първата ми ще бъде някоя вече тествана Simple Smile
Ако питаш мен жените се отказват по скоро от чашки, които трудно сработват. Поне при мен беше така с мелуната. Ето и Гал пише, че има чашки, които са меки или неудобни и затова ги маха.

# 217
  • София
  • Мнения: 176
Мека няма да взема. Май само това знам със сигурност засега. Но ще ми трябва по-голяма, защото цервиксът ми е висок и съм с едно естествено раждане. Но пък цикълът ми не е обилен...
Ако знаех какво точно търся, до сега да съм я купила отдавна Grinning

# 218
  • Мнения: 5 405
Мека няма да взема. Май само това знам със сигурност засега. Но ще ми трябва по-голяма, защото цервиксът ми е висок и съм с едно естествено раждане. Но пък цикълът ми не е обилен...
Ако знаех какво точно търся, до сега да съм я купила отдавна Grinning
Ами дълга и не особено обемна чашка. Simple Smile Има таблици в нета/гугъл с различни видове чашки, размери, твърдост, обем и можеш да сравниш много лесно. После гледаш ревюта и си готова. Simple Smile

# 219
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 020
Видях, че Мелуна се предлагат  в нашия град и се изкушавам да си взема една за да пробвам менструална чашка най-накрая, но при сравнение в сайта виждам, че само те са прозиведени от медицински термопластичен еластомер, а всички останали са от медицински силикон. Според вас кой е по-добрият материал? 

# 220
  • Мнения: 633
Sisi, според мен няма особена разлика, освен, че Мелуна ми се струват по-меки отколкото силиконовите. Освен това след носене и с времето Мелуна седят леко сплескани, а също като че ли се отварят по-трудно. Имам класическа и мека Мелуна и класическата се отваря по-трудно в сравнение със Sibell, която се води много мека чашка (и е силиконова).
Като за начало започнете със силиконова със средна твърдост и от там ще решите дали да изберете по-мека или по-твърда.

# 221
  • Мнения: 5 405
Бих гласувала за всичко друго, но не и за Мелуна. Не се справих с нея и смятам, че е доста мека и неподходяща за първа чашка за хора, които тепърва ще пробват нещо подобно. Simple Smile

# 222
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 020
И аз вече се разубедих за нея. А какво ще кажете за OrganicCup - размер B дали би ми бил голям - на 28 съм, нераждала, според мен мускулите ми не са стегнати.

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 00:10 от ❇Sisi_91❇

# 223
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Sisi, нормален или по-обилен е? Чашката се определя и от тези критерии.
Обаче голямата чашка събира и много, и малко. Може да се носи през всичките дни, няма ограничение.

# 224
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 020
Бих го определила като нормален.

Общи условия

Активация на акаунт