Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 17

  • 30 982
  • 764
  •   1
Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 36 841
Е, значи правилно съм се ориентирала, точно при нея имам час в петък Simple Smile

# 451
  • Мнения: 288
      Дори таратор не си позволявам, колкото и да е разреден. Въпреки че тренирам много, не пия популярния сред трениращите протиен.

Но и аз съм на мнение, че всеки трябва да намери неговото си. Аз с млечни, тук таме колбаси и без броене на калории държах захарта около 5,6, инсулина около и над 10. С чистото хранене - вчера писах.
 
       Възхищавам се на волята ти! Аз само с млечните имам проблем- по-конкретно с киселото мляко. Знам, че не трябва да ям, че дебелея от него, но съм като пристрастнена, не успявам засега да се преборя. А и заради генетичната мутация не трябва да го ям.

# 452
  • Мнения: 32 456
Доста хора продължават да бъркат високо мазнинна с високо протеинова диета. В много случаи от там идва проблемът.


Другият проблем е, че много хора разчитат режима погрешно и не вадят от него колбаси, млечни и всякакви имитации тип кексове, протиенови вафли, бонбони уж режимни. Това беше и моята грешка. И килограмите, и стойностите на инсулина и захарта при мен паднаха с изчистването и опростяването на храненето. Прясно месо от магазина, яйца и зеленчуци. Това е. Дори таратор не си позволявам, колкото и да е разреден. Въпреки че тренирам много, не пия популярния сред трениращите протиен.

Но и аз съм на мнение, че всеки трябва да намери неговото си. Аз с млечни, тук таме колбаси и без броене на калории държах захарта около 5,6, инсулина около и над 10. С чистото хранене - вчера писах.

Това си е проблем. Дори и като обяснявам на познатитие си, че не само съм на мазнини и протеини, аз съм максимално на изчистени такива. Тоест месото си е месо, не колбас, а чисто такова. А те не ме отразяват и си мислят, че като си нарежат колбаса и домата и правят нещо. А всъщност си задръстват организма с вредни мазнини и консерванти. А и е ясно, че месо почти няма - има кожа, кости, нокти, перушини и куп други гадости. Ама нали са овкусени  Laughing
Не е като да не съм обяснила.
И на мен би ми било по-лесно да си купя колбасче, сутринта да го нарежа, да метна домата. Но знам как се отразява редовната употреба на тия боклуци.
Затова всеки обяд на работа ми е сготвен. Или ще са яйца варени ако нямам време.
И не че не ям колбасче. Но на два месеца ще пробвам.

# 453
  • Мнения: 5 459
Аз колбасите ги спрях напълно, даже преди седмица бях купила на сина си пуешко пушено филе за пица и ми се стори сладникаво....явно и тях ги обработват със захар и повече не го и погледнах. Обаче ми прави впечатление, че когато вечер ям салата от домати на другия ден съм качила.....възможно ли е да пълнея от доматите .....и като казвам домати, имам предвид 1-2 домата......

# 454
  • Мнения: 17
Фурмите позволени ли са в малки количества . 2,3 на ден

# 455
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Това с колбасите - имате ли реално някакви, де да знам, да кажем доказателства, наблюдения или е по слухове?

# 456
  • Мнения: 2 067
В Лидъл един ден търсих да си купя нещо без декстроза. Е няма,  и няма. Включително и в детската шунка. А уж са по-качествени там. От тогава изобщо не заглеждам колбаси,  шунки и сухи мезета. И в сухите  също я има. Като консервант може би се ползва декстрозата. Но пък отделно изписват консерванти.

# 457
  • Мнения: 7 284
      Дори таратор не си позволявам, колкото и да е разреден. Въпреки че тренирам много, не пия популярния сред трениращите протиен.

Но и аз съм на мнение, че всеки трябва да намери неговото си. Аз с млечни, тук таме колбаси и без броене на калории държах захарта около 5,6, инсулина около и над 10. С чистото хранене - вчера писах.
 
       Възхищавам се на волята ти! Аз само с млечните имам проблем- по-конкретно с киселото мляко. Знам, че не трябва да ям, че дебелея от него, но съм като пристрастнена, не успявам засега да се преборя. А и заради генетичната мутация не трябва да го ям.

Каква е тази генетична мутация, която не позволява ядене на кисело мляко?

# 458
  • Мнения: 32 456
Това с колбасите - имате ли реално някакви, де да знам, да кажем доказателства, наблюдения или е по слухове?

Ти сериозно ли задаваш този въпрос? Laughing
Чувствай се свободна да използваш гугъл за да получиш един тон информация за консервантите. Има много обяснения за всяко едно Е.
Може и като си купиш колбас, да прочетеш съдържанието, и отново да гугълнеш всяка една съставка.
Дори е възможно и не всички съставки да пишат.
Може и да проучиш как точно се правят. Познавам не един човек работил в месокомбинати и резултата е отказване на колбасите и ядене само на чисто месо.
Сложила съм даже и клип по въпроса в първия пост. Е, то кой ти чете първия пост. Няма да дам линк, мисля, че може сама да отидеш и да го намериш  Peace
Ако сте доверчиви и не желаете да се информирате за качеството на храната, която поглъщате си е ваша отговорност.
Неведнъж съм писала до какво ме доведе ежедневната консумация на колбаси.
Не желая да се повтарям.


Фурмите позволени ли са в малки количества . 2,3 на ден

Не, те са си направо чиста захар. Не като истинската бяла, но не са за хора с ИР.

# 459
  • Мнения: 288
      Дори таратор не си позволявам, колкото и да е разреден. Въпреки че тренирам много, не пия популярния сред трениращите протиен.

Но и аз съм на мнение, че всеки трябва да намери неговото си. Аз с млечни, тук таме колбаси и без броене на калории държах захарта около 5,6, инсулина около и над 10. С чистото хранене - вчера писах.
 
       Възхищавам се на волята ти! Аз само с млечните имам проблем- по-конкретно с киселото мляко. Знам, че не трябва да ям, че дебелея от него, но съм като пристрастнена, не успявам засега да се преборя. А и заради генетичната мутация не трябва да го ям.

Каква е тази генетична мутация, която не позволява ядене на кисело мляко?


   
Ами MTHFR мутация, четох, че трябва да се избягва глутен и млечни. Аз глутен не ям, без сирене, кашкавал мога, но само от киселото мляко не мога да се откажа напълно все още.

# 460
  • Мнения: 7 227
Циана, ти с какво се храниш, освен с варени яйца и кисело мляко? Позволявам си да те питам, тъй като казваш, че ВМНВХ не ти се отразява добре.
За колбасите напълно споделям казаното. Ако толкова държим на тях, може да си направим сами, има безброй рецепти.
Вчера закусих 3 яйца на омлет със сирене, лук и малка бучка масло, за обяд - свинска вратна пържола на скара, голяма и леко тлъста, заедно с 2 печени чушки; за вечеря - пушено сирене, краставица и пилешко месо от бутче. 

# 461
  • Мнения: 288
Циана, ти с какво се храниш, освен с варени яйца и кисело мляко? Позволявам си да те питам, тъй като казваш, че ВМНВХ не ти се отразява добре. 
Smiley  Ами това ми е основното от почти 2 години! И големи салати със зехтин. Още много обичам риба и вратни пържоли. Изкушенията ми са тахан с малко мед и какао, заквасена сметана, ягоди, малини.
             От малка съм свикнала да не ям хляб и сладкиши. След като отслабнах през пубертета поддържам нормално тегло. Най- вече като на око броя калории и зонирам, гледам да ям малко. В няколко по- трудни моменти съм допускала да  напълнея заради по- честа употреба на шоколад и умерени количества алкохол, но с диети съм връщала килограмите. С ВМ НВХ се чувствам добре, харесва ми като хранене, но захарта ми се повиши, инсулина също се оказа висок,  със съня малко по-зле станаха нещата, други проблеми няма.

# 462
  • Мнения: 5 109
Циана, знаеш ли колко обичам млечни Sad Кашкавалчета, всякакви немски и холандски сиренца, камембер на фурна, набучен с розмарин и чесън, полят със зехтин. Таратор, овесени ядки с кисело мляко, дори проста извара с черен пипер. Да не говорим за топени сирена, разни неща за мазане и тн. Това ми беше голяма болка, ама реших да пробвам да ги спра и чудото стана. Хем по таблици гледам - не им е висок гликемичният индекс, ама реших да пробвам. Аз имам и Хашимото и от майка ми съм чувала (тя също е с Хашимото), че на някои жени добре им се отразява на заболяването спирането на млечните. Пробвах и с килограмите имаше успех. За самото Хашимото не знам - там си пия хормон, та не знам кое как точно се отразява.

Рися, само погледни съдържанието на колбасите Grinning Аз също един без декстоза не съм намирала. Не съм гледала green label-а на Lidl, но аз обичах тип Бургас, Закуска, бекон, в Lidl нарязан с червен пипер, унгарски и тн. Като им погледнеш макросите, са ок, ама като им видиш съдържанието - целият Менделеев е там.

# 463
  • Мнения: 7 284
Циана, аз имам същата мутация, изследвала съм я във връзка със забременяване. Знам, че е свързана с неусвояване на витамин Б9. За пръв път чувам, че има връзка с глутена и млечните.

# 464
  • Мнения: 32 456
Циана, а тази мутация как я разбра. Ясно, че Невена те е насочила. Въпросът ми е  какви оплаквания си имала здравословни?
И ако ядеш млечни и глутен какви са ти симптомите?

Общи условия

Активация на акаунт