Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 17

  • 30 437
  • 764
  •   1
Отговори
# 660
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Дорис малко по горе написах,да не спамя.

# 661
  • Мнения: 11 362
Дорис малко по горе написах,да не спамя.


Извинявай, не видях  Embarassed
Това което описваш е признак за раздразнено дебело черво. Надявам се изпражненията да не са тънки /като молив/.
Моя съвет е да се видиш с лекар разбира се, но чай от Невен би помогнал.
Също така може за експеримента да сготвиш боб с накисване от предната нощ - свари го в 2 води и си го сготви както го обичаш. Трябва да имаш 2 последователни хранения с него. Тогава виж дали при изхождането пак имаш това усещане.

Между другото аз имам същия прблем ако се храня ниско въглехидратно /т.е. без пълнозърнести и картофи/

Ако пък държиш да не си разваляш диетата може да пробваш хуск и трици от лимец.

# 662
  • Мнения: 288
Ще ти бъда благодарна ако намериш информация за връзката на мутацията с глутена и млечните я постнеш тук. А иначе виждам някакво противоречие - хем трябва да се спре глутена,  хем пък се препоръчвали някои зърнени...
  Стела, намерих статията , която бях чела за мутацията MTFHR и храненето, за глутена и млечните. На руски е, ако има проблем, ще превеждам.
https://proautism.info/mutatsiya-mthfr-c677t-bazovyj-protokol-podderzhki/
Ина, щеше да ходиш на ендокринолог и да питаш по тази тема, какво стана?

Между другото, не можах да разбера защо ми беше заметен поста с цитат от Бари Сиърс за кетозата и инсулина. И като го споменах, какво мислите за арахидоновата киселина и възпаленията, които предизвиква. Той никак не обича червените меса и яйчния жълтък, защото стимулирали производството на лоши айказаноиди. Днес пък четох, че имало една генетична мутация, заради която растителната храна при някои хора предизвиквала свръхпроизводство на арахидонова киселина.

# 663
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Дорис малко по горе написах,да не спамя.


Извинявай, не видях  Embarassed
Това което описваш е признак за раздразнено дебело черво. Надявам се изпражненията да не са тънки /като молив/.
Моя съвет е да се видиш с лекар разбира се, но чай от Невен би помогнал.
Също така може за експеримента да сготвиш боб с накисване от предната нощ - свари го в 2 води и си го сготви както го обичаш. Трябва да имаш 2 последователни хранения с него. Тогава виж дали при изхождането пак имаш това усещане.

Между другото аз имам същия прблем ако се храня ниско въглехидратно /т.е. без пълнозърнести и картофи/

Ако пък държиш да не си разваляш диетата може да пробваш хуск и трици от лимец.


Дорис, не ни са тънки като бомбички, но но малко винаги има остатък. На гастро ли трябва да ида и какви изследваншя да пусна? Не мога боб не ми дават ще пробвам чая. Много ти благодаря.

# 664
  • Мнения: 18 542
Дорис, не е от проблеми с черният дроб или кръвта при нея. Беше за пълни изследвания в еднокринологията. Кръвната картина и е направо идеална и всички органи ѝ работят нормално, черният дроб не е увеличен, а това което не работи като хората, не работи от дълго време. Синините са от сравнително скоро.

От някое от хапчетата е, това е 99,9% сигурно. В конкретния случай виновникът е Тромбекс, който пречи на съсирването на кръвта. И в страничните реакции е споменато за хематоми и вътрешно кървене. Явно до сега е имала полза от него, но вече не и смятаме, че трябва да го спре. Сега нали е отпускарски сезон и е решила на есен да го маха, когато ще си е в града за постоянно, с достъп до лекар ако се наложи.

# 665
  • Мнения: 11 362
Миоки, при ниски тромбоцити има спонтанни вътрешни и подкожни кръвоизливи. То и името на лекарството показва, че е свързано с тромбоцити. И на изследването тробмоцитите колко са?
За това и написах проблеми с кръвта ако не е черния дроб. Понякога приема на парацетамол може да намали тромбоцитите /но това само в една статия го четох/ Мисля, че не е разумно да чака до есента - ами ако наорави инсулт или кръвоизлив в жизнено важен орган? Ако тя не иска може вие да се консултирате.

aloevera_, да мисля, че гастро трябва да те консултира. Но не смятам, че е сериозен проблем.Бих заложила на липса на фибри ама да не отварям пак темата  Mr. Green

# 666
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Дорис, а какви изследвания са нужни? Фибри хапвам доста

# 667
  • Мнения: 27 577
Майка ми пие Синтром, то също е за разреждане на кръвта. Лошото е, че се пие до живот и не може да се спре /така казват/. Миоки, време на съсирване и Инр (май така беше?) изследвани ли са?
Аз чета "Код затлъстяване" на д-р Фънг. Доста ми е интересна книгата. Склонна съм да мисля, че при мен за ИР най-много са повлияли непрекъснато висок инсулин, стрес, недоспиване и прекалено много вгх- уж като цяло бавни и полезни вгх. Само един човек в рода сме имали диабетик и то си го докара от злоупотреба с алкохол, храна, цигари. Затова не се чувствам обременена генетично. Но откъм противодействие на стреса имам още много да уча, просто от години се разтрепервах, прималяваше ми, свиваше ми се корема до болка (а по принцип съм човек без никакви стомашни проблеми, алергии и прочие). Явно лошите емоции много зле ми се отразяват на КЗ.
Мисля, че и липсата на някои витамини също е повлияла за ИР- вит. Д, Б 12, нисък хемоглобин....
Искам да попитам при АСАТ, АЛАТ, ГГТ около 10-13 може ли да се изключи затлъстял черен дроб?

# 668
  • Мнения: 18 542
Миоки, при ниски тромбоцити има спонтанни вътрешни и подкожни кръвоизливи. То и името на лекарството показва, че е свързано с тромбоцити. И на изследването тробмоцитите колко са?
За това и написах проблеми с кръвта ако не е черния дроб. Понякога приема на парацетамол може да намали тромбоцитите /но това само в една статия го четох/ Мисля, че не е разумно да чака до есента - ами ако наорави инсулт или кръвоизлив в жизнено важен орган? Ако тя не иска може вие да се консултирате.
Не знам честно колко са ѝ тромбоцитите. Лекарите би трябвало да видят, ако има нещо абнормално. Съдовия хирург, при който ходи онзи ден ѝ е казал, че вероятно е от лекарството проблема, но не го е спрял. Тя го пие отдавна точно заради инсулт.
Иска да го спре, но пребивава на вилата в момента, а не смее на своя глава без достъп до медицинска помощ. Ще видим като се върне другата седмица и говорим. Аз не съм в България и комуникацията ни, докато е "селянка", е затруднена.   

# 669
  • Мнения: 7 138
blackisback, доста си преживяла, стресът ги е бил голям и за дълго време, съчувствам ти🤗 . Браво, че не си затънала, а си взела мерки, успех!

# 670
  • Мнения: 56
Миоки,като чета за тези синини и се сещам за най-големия си кошмар.На моята баба се появяваха такива синини по тялото,исках да я заведа на лекар,но тя все се интаеше(гледаше да не ме притеснява),с времето започна и стомах често да я боли,докато като отидох един ден да я видя не я заварих в много тежко състояние.Беше получила вътрешен кръвоизлив и не можаха да я спасят.Просто до ден днешен не мога да си пристя,че не настоявах повече да отидем на лекар.

# 671
  • Мнения: 288
Мисля, че информацията за маслената киселина е полезна , особено в частта за фибрите. Извинявам се, ако вече е поствано.
https://zdravivsekiden.com/maslenata-kiselina-i-neinite-polzi-za … o-kravnata-zahar/

https://proautism.info/butyric-acid/

# 672
  • София
  • Мнения: 11 475
Замислихте ме с мненията от тази тема, не че е животоСъществено, но японците ли бяха, дето слагат на всичко ориз? Той оризът като картофите, е те как я карат тогава, при все, че са известни с това, че работят много, т.е. - едва ли спортуват активно?

 Ето защо си мисля, че не бива картофите и ориза да бъдат разглеждани като самостоятелна причина за ИР, ако човек не е прекалявал с други Вгх. Просто няма как да стане.
Скрит текст:
Да не говорим, че в картофите - на 100 гр. са 26 вгх, не е свръх много, нали. Да, в комбинация с мазно месо, вероятно не протичат най-добрите процеси в тялото, и все пак.

# 673
  • Мнения: 18 542
Или пък може да си набавяме Butyric acid от масло и ги, за тези които не искат да консумират фибри  Peace

liliq nikolaeva, благодаря за споделеното. Съжалявам за баба ти! И аз се притеснявам, за това ще я натисна по-сериозно да го маха това лекарство. Съдовия ѝ изписал само нови хапчета - вит.Ц и някакво друго пак с вит.Ц, които тя не смята да пие. Целта е да намалява хапчетата, не да ги увеличава, а всеки път като ходи на лекар се прибира с рецепта  ooooh!
За сега са само синините проблема, но си права, че не е безобидно и само може да се влошава.

Ronald, естествено че всичко трябва да се гледа в контекст, но за съжаление, когато вече си се докарал до здравословен проблем, връщането към режим на хранене, от който здравите хора не се разболяват, не е достатъчно решение. И японците не ядад пълнозърнест ориз или кафяв или какъвто там се нарича "здравословния", а бял.

# 674
  • София
  • Мнения: 11 475
Така е Миоки, те си ядат чисто бял ориз. Нямам наблюдения обаче върху техния регион дали има такъв бум на ИР и пр. Изглеждат като да са доста здрави, въпреки че напрежението (на работа) звучи като да им е много.

Общи условия

Активация на акаунт