91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" - тема 4

  • 61 190
  • 743
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 134
Все още явно не са раздали молбите за стипендии на 8 клас (класните ръководители трябвало да свършат тази работа).
Да ви попитам как се адаптират вашите деца? Моето засега не е особено въодушевено, дори ми се вижда леко разочарована. Трудно намира теми за разговор със съучениците, особено като засега нямат много общи преживявания, а липсата на екскурзии изобщо не допринася за опознаване на децата. От учителите е доволна от класната по НЕ и учителката по БЕЛ, макар да смята, че упражненията по български не са достатъчни. По математика учителката не обяснавала добре материала, а по философия нищо не разбрала и часовете били ужасно скучни. По ИИ пишели някакви дълги планове и всъщност не знам дали са рисували нещо.
Споделете какви са впечатленията на вашите деца.
Относно учителите мнението на моето дете е абсолютно същото (само не се оплаква от недостатъчно упражнения по БЕЛ Wink )
С децата обаче бързо се сприятели, въпреки че по принцип не е от най-общителните. В междучасията се събират с другите класове, след училище се изпращат дълго, излизаха няколко пъти и предполагам, че щяха да го правят и още по-често ако имаха повече време. Така че въпреки трудностите му с езика, е доволен, че е тук.

# 361
  • София
  • Мнения: 1 154
Обявени са родителските срещи.

На 29.10.2019 г., вторник, от 19.00 ч. в 91 НЕГ“Проф. К. Гълъбов“ ще се проведе родителска среща за учениците от 11 а,б,в,г,ж и  12 а,б,в,г,ж класове.

На 30.10.2019 г., сряда, от 19.00 ч. в 91 НЕГ“Проф. К. Гълъбов“ ще се проведе родителска среща за учениците от 9 а,б,в,г,ж и  10 а,б,в,г,ж класове.

На 05.11.2019 г., вторник, от 19.00 ч. в 91 НЕГ“Проф. К. Гълъбов“ ще се проведе родителска среща за учениците от 9 д,е и  10 д, е класове.

На 07.11.2019 г., четвъртък, от 19.00 ч. в 91 НЕГ“Проф. К. Гълъбов“ ще се проведе родителска среща за учениците от 11 д,е и  12 д, е класове.

Явно днес са променили срещата за лайстунгите от 12 клас ?! Вчера в бележника подписах за 6-ти ноември!?

# 362
  • Мнения: 264
Скрит текст:
Обявени са родителските срещи.

На 29.10.2019 г., вторник, от 19.00 ч. в 91 НЕГ“Проф. К. Гълъбов“ ще се проведе родителска среща за учениците от 11 а,б,в,г,ж и  12 а,б,в,г,ж класове.

На 30.10.2019 г., сряда, от 19.00 ч. в 91 НЕГ“Проф. К. Гълъбов“ ще се проведе родителска среща за учениците от 9 а,б,в,г,ж и  10 а,б,в,г,ж класове.

На 05.11.2019 г., вторник, от 19.00 ч. в 91 НЕГ“Проф. К. Гълъбов“ ще се проведе родителска среща за учениците от 9 д,е и  10 д, е класове.

На 07.11.2019 г., четвъртък, от 19.00 ч. в 91 НЕГ“Проф. К. Гълъбов“ ще се проведе родителска среща за учениците от 11 д,е и  12 д, е класове.

Явно днес са променили срещата за лайстунгите от 12 клас ?! Вчера в бележника подписах за 6-ти ноември!?

Благодаря за информацията! Попитах девойката. Да, датата на РС за лайстунг 12 кл. е променена на 7-ми ноември.

Скрит текст:
А ако не бях попитала? Simple Smile

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 09:36 от maman_ours

# 363
  • Мнения: 100
liana относно мнението за учителите, знам само, че много си харесва класната, от госпожата по български е доволен за разлика от тази по математика. От философията и преподавателя не е много въодушевен явно и почти нищо не споделя, по ИИ е подобна ситуацията. Относно личната му адаптация мисля, че върви доста добре, почти всеки ден се прибира и от вратата започва да разказва нещо от деня. Даже в сравнение с миналата година сега е доста по-комуникативен и разговорлив.
Надявам се и твоята девойка скоро да свикне с новостите и да започне да се чувства добре.
А в коя паралелка е тя? (ако разбира се нямаш против да споделиш)

# 364
  • София
  • Мнения: 478
Да ви попитам как се адаптират вашите деца?
Споделете какви са впечатленията на вашите деца.
[/quote]
 Точно щях да напиша, че моето иначе много общително момче е подозрително лаконично по отношение на споделянето на някакви впечатления от новите съученици, като са се капсулирали в контактите си с две-три деца от стария клас. Но вечерта започна да се оплаква колко тъжно ще бъде на всички от  "предстоящото" ( след има-няма година почти) преразпределяне на класовете. Така че, въпреки ограничените за момента контакти в неформална обстановка, явно се харесват с децата. Просто имат нужда да се отпуснат и опознаят. Съгласна съм, че екскурзиите, дори за ден на Витоша, или просто пикник в парка, театър и пр. биха били много полезни в това отношение.
 По отношение на учебния процес - също възторг от класната по НЕ, както и по БЕЛ, смесени чувства към материала и начина на преподаване по иначе любимата математика и "странната" философия.  Часовете по физическо възпитание-"съвсем недостатъчни" Grin

# 365
  • София
  • Мнения: 18 040
При кого са по философия? При Л. Ватахов ли? Laughing

# 366
  • София
  • Мнения: 1 535
При кого са по философия? При Л. Ватахов ли? Laughing
Нашите - да. Да споделиш нещо полезно в тази насока? Hug

# 367
  • София
  • Мнения: 6 173
Получих мейл от класната за РС 8 клас - 05.11.2019 г. 19:00 ч.

# 368
  • София
  • Мнения: 1 535
Получих мейл от класната за РС 8 клас - 05.11.2019 г. 19:00 ч.
Благодаря за информацията. Тъкмо мислех да прехвърля тук въпроса от наборната тема. Снощи МС каза - да, ще има, но не е ясно още кой ден... А виж вашата класна как е организирана Simple Smile

# 369
  • София
  • Мнения: 5 190
Ще се играе Хамлет, ученическа постановка. Но не знам повече.
Моля, напишете пълната информация тук!

Препоръчвам събитието със сбъркано име "Немската чете". Би трябвало да е "Немската пише" Simple Smile
И за него не знам подробности, но е абсолютно трогателно - децата са писали проза и стихове, не само на български,  някои произведения са с анонимен автор. Събират сетните си сили и се изправят на сцената, за да ги прочетат. Толкова вълнуващо, толкова прекрасно,  богатство!

# 370
  • София
  • Мнения: 3 610
За Хамлет мисля, че е на 6.11, някъде в Дружба. Повече подробности не знам. Довечера мога да питам.

# 371
  • столицата
  • Мнения: 3 795
За "Немската чете" има информация във Фейсбук. Не зная дали вече са уточнени дата и място. Ученици и учители първо пишат, а на самото събитие - четат Simple Smile
А за Хамлет - не съм чувала за представлението.

# 372
  • София
  • Мнения: 3 610
От 19:30ч. е представлението, сега в сряда. Билети се продавали в НЕГ, НПМГ и някакво друго училище. Толкоз успях да измъкна.

# 373
  • Мнения: 1 165
В културния дом на Дружба на 6.11 от 19.30 ще бъде постановката Шекспир.

# 374
  • Sofia
  • Мнения: 173
В културния дом на Дружба на 6.11 от 19.30 ще бъде постановката Шекспир.

Билети се продаваха още миналата седмица в НЕГ (Дъщеря ми е 8 клас). Най-впечатлена съм, че постановката ще е на английски, демек Шекспир в оригинал. Wink

Общи условия

Активация на акаунт