(Био)зеленчукова градина – нашето райско кътче (тема 39)

  • 36 057
  • 770
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 705



Ето ми динята шугър бейби. Ако не я беше счупила бурята преди няколко дни, сега щеше да е по голяма. Но съм благодарен че поне оцеля и продължава да се развива. Големите тикви и пъпеша всичко беше мъжко, вчера ги орязах с ножицата всички мъжки . Граха вече го изкъртихме. Доматите вече се възтановяват и те, и започнаха да раждат, пирамидата най после роди.

# 121
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Тези дни откъснах няколко тиквички,които готвих вчера и..... изхвърлих.... Горчаха ужасно. Да имате идея от какво може да е. Мястото е горно, оборска тор, не са пръскани с химия, само са поливане с вода.

# 122
  • Мнения: 705
Тези дни откъснах няколко тиквички,които готвих вчера и..... изхвърлих.... Горчаха ужасно. Да имате идея от какво може да е. Мястото е горно, оборска тор, не са пръскани с химия, само са поливане с вода.

Не знам. Нашите сорт изобилна и са много вкусни, сладникави. Но се чудя динята ми защо е зелена като другите, нали шугър бейби бяха чернокори дини

# 123
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При краставиците знам, че става от стрес - ако са засушени или голяма разлика между дневна и нощна температура...

# 124
  • София
  • Мнения: 5 170
Имах ужасно горчива тиквичка, беше самозасята

# 125
  • Мнения: 317

Лаконос, винобой и т.н. го имам в градината, но при мен никога няма време да узрее. Силно отровно растение, не се препоръчва в градини с малки деца.
Моето е различно , плодчетата му приличат на арония , с лилави стебла
Може да има лилави или зелени стебла. При мен плодчетата не  узряват, остават зелени. По тази причина не се самозасява. Ако не искаш да се засее в градината му изрежи плодчетата. Иначе е красиво декоративно растение.

# 126
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Имах ужасно горчива тиквичка, беше самозасята

Мойте не са самораслеци, едните са сорт Изобилна, садя си ги всяка година, другите са Забода, тъмнозелени.
Освен да им влияе голямата денонощна амплитуда или да им е много торно мястото, за друго не се сещам.

Горчаха повече от лекарство.

# 127
  • Мнения: 19 272
И при тиквичките е от стрес или при кръстосване. Знам, че не бива да се ядат, ако горчат, защото са отровни.

# 128
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
 Намерих това, с което си обяснявам горчивината пак от оборският тор. Явно сме прекалили. https://www.bgfermer.bg/Article/4329894
И нещо интересно, били лековти

Ако откъсна пак горчиви, направо отскубнал корените. Няма смисъл да ги отглеждам повече.

# 129
  • Мнения: 6 842

Лаконос, винобой и т.н. го имам в градината, но при мен никога няма време да узрее. Силно отровно растение, не се препоръчва в градини с малки деца.
Моето е различно , плодчетата му приличат на арония , с лилави стебла
Може да има лилави или зелени стебла. При мен плодчетата не  узряват, остават зелени. По тази причина не се самозасява. Ако не искаш да се засее в градината му изрежи плодчетата. Иначе е красиво декоративно растение.

При мен, пред блока зрее и се самозасява. Може да стане напаст, ако не се вадят младите поници.
Ползва се и като билка, но с много повишено внимание, поради отровността. Не съм го ползвала никога, само съм чела. Но бабата, която ми го даде преди много години, каза, че било билка, но не помнеше за какво и как се ползва.
https://medpedia.framar.bg/%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8% … D0%BD%D0%BE%D1%81

http://vsaduidoma.com/bg/2017/10/24/lakonos-iz-semyan-foto-polza-i-uhod/

# 130
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Скрит текст:

Лаконос, винобой и т.н. го имам в градината, но при мен никога няма време да узрее. Силно отровно растение, не се препоръчва в градини с малки деца.
Моето е различно , плодчетата му приличат на арония , с лилави стебла

Цитат
Лаконос американски


https://nkkconsult.ru/bg/yadovitye-lesnye-yagody-samye-yadovitye-yagody.html

Американски винобой, Лаконос

# 131
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Днес видях, че листата на доматите са на жълти петна. Дали е мана?

# 132
  • Мнения: X
Листна плесен. В оранжерия ли са?

# 133
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Листна плесен. В оранжерия ли са?
Да

# 134
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
За тиквичките коментирахме напред дето мънинки тиквички изгниват. Днес гледах предаване и казаха, че растението не може да ги изхрани, трябвало да се натори с органична тор.

Общи условия

Активация на акаунт