(Био)зеленчукова градина – нашето райско кътче (тема 39)

  • 37 717
  • 770
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 705
ismailyk, ееех, много съжалявам! Дано се съвземат!


Mößbauer-Effekt, ехха, всичко изглежда доста добре и колко много домати!

 При нас почти всеки ден има бури, но явно не толкова силни.

Искам да ви покажа нашата градинка, но снимките са много големи и не ми позволява. Пак ще пробвам.

Направи екрана снимка, и като ги качиш ги изрежи. И на мен понякога не ми позволява, и правя екрана снимка за да стане работата. Доматите който вече имаха започнали да почерняват, динята вчера откъснах върха и го хвърлих защото беше пречупен, засега изглежда добре пък ще видим, плодчето от едната страна има черно петънце, най вероятно заради дъждовете или градушката. Не знам как пипера се запази непокътнат, но и той много бавно расте, още цъфти а повечето цветове капят, само лютия засега има чушчици. Сливите който се счупиха , снощи се наложи да ги премахнем и сега ще садим нови на тяхно място

# 106
  • София
  • Мнения: 5 190
Още ми е пред очите снимката на пипера на Дъждец след градушката преди две лета. Само стеблата, нито едно листо!

# 107
  • Мнения: 6 002
При мен вече се появиха красивите миризливки в малините. Вчера оскубах 1/3 от доматите, не стават не искам да пръскам, тези в парника засилихме но и лболните листа махнах, да видим.Не е добре тази година зеленчука.

# 108
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
При мен домата е добре за сега. Имам и първите узрели. Краставиците и тиквичките заминаха. Насях нови семена, които изникнаха за два дни и растат сякаш с часове. Трябва да сложа и тиквички. Има време да станат. Ако бях пръскала можеше и да ги спася, но.....до едно време пръсках със сода, но след това спрях. Всъщност нямаше разлика, те просто си жълтееха и корена им се подреждаше. Ще снимам, един такъв корен, ако се сетя.
Малини има много, вишната и тя е почти готова. Крушите започнаха да се чистят, скоро и те ще станат.
Зелева бълха имам, но миризливки още не съм мярнала из градината.

# 109
  • Португалия
  • Мнения: 3 978
Моите домати зреят.
Но растенията съхнат,жълтеят.
Каква може да е причината?
ММ настоява,че е заради обилният тор,в който ги садих- овчи,добре узрял,но доста...

# 110
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
След нашите продължителни бури и градушки пак, че нещо остана.

Скрит текст:
Малките ми рози останаха без листа

Доматите засега се държат


И корнишони си имаме вече хах

Дините нямат никакъв цвят. Няма да ги бъде.

Но пък мушкатите си цъфтят.

# 111
  • Мнения: 363

Здравейте , някой знае ли какво е това , израсна в градината ни Simple Smile

# 112
  • Мнения: 630
И у нас расте, забравих как се казва, прави плодчета, които НЕ са ядливи, произхожда от Америка.

# 113
  • Мнения: 363
Отровно ли е ?

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Да не е винобой?

# 115
  • Мнения: 630
Да, точно. Аз го знаех с латинското му име - phytolacca americana. Отровно е, особено трябва да се има предвид следното (от уикипедия):

"Children are most frequently poisoned by eating raw berries. Infants are especially sensitive and have died from eating only a few raw berries. Adults have been poisoned, sometimes fatally, by eating improperly prepared leaves and shoots, especially if part of the root is harvested with the shoot, and by mistaking the root for an edible tuber. Research with humans has also shown that common pokeweed can cause mutations (possibly leading to cancer) and birth defects. Since the juice of pokeweed can be absorbed through the skin, contact of plant parts with bare skin should be avoided."

Това го пиша, тъй като в един български форум някой споделяше, че съседите му почнали да си варят компоти от него...

# 116
  • Мнения: 317

Лаконос, винобой и т.н. го имам в градината, но при мен никога няма време да узрее. Силно отровно растение, не се препоръчва в градини с малки деца.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
И освен това съм чувала, че много бързо се разпространява и е трудно да се отървеш от него...

# 118
  • Мнения: 1 553
Здравейте, имаме няколко чувалчета с талаш от бук и се чудя какво да ги правя. Четох, че когато почвата е разкопана, въглеродът изтича и затова е добре наесен след обработката да се поръси с талаш, орехови черупки и тем подобни. Обаче после чета, че стърготините дърпат азота, а пък там се гледат домати и се опасявам да не объркам конците. Мога ли примерно да сипвам по малко есента в градината, не купчини ами така колкото да има разпръснат и има ли смисъл въобще? Няма да си играя да го правя на компост, поне засега.

# 119
  • Мнения: 363

Лаконос, винобой и т.н. го имам в градината, но при мен никога няма време да узрее. Силно отровно растение, не се препоръчва в градини с малки деца.
Моето е различно , плодчетата му приличат на арония , с лилави стебла

Общи условия

Активация на акаунт