Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 24 613
  • 770
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 856
Каката я отбих заради спането. Ставаше по 5-6 пъти да Цока. Не се издържаше физически, а и тя ядеше вече почти всичко. Сега ми е малък и ми е мъчно, но ми се налага изследване, което отлагам вече 2 месеца и страхът надви желанието За кърмене

# 526
  • Лондон
  • Мнения: 839
KokoJ,изобщо няма нужда да обясняваш дори-каквото-таковаом ти се налага мн ясно че ще отбиеш
Българите мн обичаме да съдим останалите.Все пак кърменето е въпрос на избор и възможност.

# 527
  • София
  • Мнения: 5 775
Разбирам някой момичета за отбиването, то има умиращи да натякват как ако не кърмиш такова, ако спреш по- рано онакова.
Прекалява се с митологизирането на кърмата. Хубаво е, но като се налага отбиваш, а тя е най ценна в първите месеци, с всеки следващ най цените й съставки намаляват.
Аз на какво се наслушах за отбиване в 10месец,представям си по-ранен.
Да добавя кърмила съм двете, сега пак. Между първите две има огромна разлика от към боледувания нищо, че като продължителбост еднакво са кърмени. Щерката се самоотби в 10месец,на сина се наложи да го направя принудително. С щерката всички правила, със сина доста нарушавах какво и как за кърмачка. Щерката се скъса да боледува, сина и да се разболее, даже не го усещаме, много леко мината. Аз не вярвам в толйова магичбите й свойства. Храна за бебетата.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 22:17 от trikitil

# 528
  • Мнения: 179
Много мъчно, че се налага отбиване, ама в крайна сметка не е това най-важното.
Дами, да ви попитам от известно време като лежа по гръб и усещам някакво голямо топче над пъпа (леко в ляво) все едно някой орган не ми се е наместил все още. Чела съм за разни разхождащи се бъбреци, ама ми минава нещо по-неприятно през ума. Някой има ли представа какво може да е?
Моята госпожица на 4+ все още не се обръща, от  няколко седмици се върти настрани спокойно и си лежи така, но не иска по корем. Иначе прави опити за пълзене като я сложа аз, ама бързо се сърди като не й се получи.
От няколко дни като се храни гука. Много е странно, но пак го одавам на зъбите. По интересното е че венеца й е подут към кучешките, та вече не знам от къде ще ме изненада и колко време още ще го чакаме тоя зъб. Мажа я с генгигел, ама не виждам особен ефект, освен че си го хапва с кеф. Смятам да пробвам и дентокинд.
Днес пак цял ден крещя. Хубав фалцет вади Grinning Спа 30 минути преди обяд и 30 на обяд. Купон.
Палеца ни е в устата, говори му любовно..и този на ръката и този на крачето. Биба не приема. Посъветваха ме да пробвам каучукова, дано да има успех там... Хем не искам да давам биба, хем пък палеца ми се вижда като по-голямото зло. А я виждам, че има нужда да си смуче нещо особени за заспиване. Дори в количката смуче палец или чаршафчето.. Абе не е леко да си бебе Heart

# 529
  • Мнения: 990
И аз да питам,че съм харесала една биба,в която се слага плодче и като си я дъвче бебешока пуска сок.Та от кой месец може да се дават сокчета,че съм мераклийка да му го взема тоя биберон.Днес ставаме на 4 месеца,започва да се нервира като е легнал и само реве,като го вдигна да не се нервира започва да подскача и всяка една помощ от моя страна завършва със скандал с моя,че той е малък и трябва сам да ги прави тия неща,а като реве сигурно трябва да го оставя да си поплаче.. имам чувството,че свекърва не ми трябва,аз съм си взела такова чудо за мъж...

# 530
  • София
  • Мнения: 856
Според един от вариантите за захранване може плодове от 4 месец. Ще се опитам да прикача таблица, но моят съвет е да си питаш педито. Вземи предвид и семейната ви история, например нашият тати е алергичен от мн неща и доста пазим децата от храни и медикаменти

# 531
  • Мнения: 574
Сокове вече не се дават според съвременната медицина. Имат прекалено високо съдържание на захар. Дават го 30 мл сок да се разрежда в 70 мл вода. По-добре просто му дайте там съответния плод. Така усвоява и фибрите от него. Но всеки сам си знае. Само казвам как е според медицината в момента. И да пие сокове, и да не пие, все ще порасне.
За кърмата и отбиването - да, на днешно време доста я митологизират кърмата. Прави чудеса едва ли не. Но реално това се отнася за коластрата. След нея кърмата е наистина една храна за бебето с тази разлика, че има антитела в нея. Другото е мляко с витамини. А след 6-ия месец има само поддържаща функция и подхранва. Естествено е по-добре на кърма. Но не е най-важното. И от АМ стават хора. Даже и майките, които дават АМ не са съвсем за отписване. И те май имат право на живот Joy аз броя дните до захранването и заместването на поне 3 хранения. Защото тогава ще трябва само 2 пъти на ден да кърмя и ще мога да спя повече от 6 часа наведнъж. Сега умирам. Бебето спи от 21 до 6.30-7ч. А аз в 23ч  вися на помпата, защото не мога да издържа толкова часове без да се облекча. Снощи за пореден път заспах на помпата. Blush

# 532
  • Мнения: 164
Много мъчно, че се налага отбиване, ама в крайна сметка не е това най-важното.
Дами, да ви попитам от известно време като лежа по гръб и усещам някакво голямо топче над пъпа (леко в ляво) все едно някой орган не ми се е наместил все още. Чела съм за разни разхождащи се бъбреци, ама ми минава нещо по-неприятно през ума. Някой има ли представа какво може да е?
Моята госпожица на 4+ все още не се обръща, от  няколко седмици се върти настрани спокойно и си лежи така, но не иска по корем. Иначе прави опити за пълзене като я сложа аз, ама бързо се сърди като не й се получи.
От няколко дни като се храни гука. Много е странно, но пак го одавам на зъбите. По интересното е че венеца й е подут към кучешките, та вече не знам от къде ще ме изненада и колко време още ще го чакаме тоя зъб. Мажа я с генгигел, ама не виждам особен ефект, освен че си го хапва с кеф. Смятам да пробвам и дентокинд.
Днес пак цял ден крещя. Хубав фалцет вади Grinning Спа 30 минути преди обяд и 30 на обяд. Купон.
Палеца ни е в устата, говори му любовно..и този на ръката и този на крачето. Биба не приема. Посъветваха ме да пробвам каучукова, дано да има успех там... Хем не искам да давам биба, хем пък палеца ми се вижда като по-голямото зло. А я виждам, че има нужда да си смуче нещо особени за заспиване. Дори в количката смуче палец или чаршафчето.. Абе не е леко да си бебе Heart
Diana G- все едно описваш моето бебе Joy наистина 1:1 И в развитието и драмата с палеца... пиши дали каучуковия биберон е помогнал, че аз вече пробвах 4 марки, 3 форми и 2 различни материала... И нищо. След палеца, най-голям успех има чаршафа или одеалото.
Апропо - от 2 дена започва да ме "хапе" Grin няма зъби, но и без е доста болезнено... вадя си зърното и й обяснявам,  че боли много... някакви други идеи как да подходя?

# 533
  • Мнения: 574
Koreander , аз просто пищя като захапе. Joy Но не бих го нарекла подход, а по-скоро първична реакция. За това и предпочитам цеденето. Моят суче все едно се бори в свободен стил с миещо мече. То е ритане, блъскане, въртене, опъване, пъшкане. Понякога има и пускане, хапане. И гълта като невидял докато издава едни почти грухтящи звуци Grinning

# 534
  • Мнения: 179
Мда, кърменето не е както в първите дни - малко човече спейки си джвака нещо. Макар че и тогава болеше, понеже зърната още не бяха свикнали да издържат на напъна на експесния влак. И при нас го има от няколко дни момента с хапането, заедно с говоренето с пълна уста. Стиска продължително, ама и опъва оглавата назад и нагоре. И за по-сигурно с другия крак се законтря в свободната гърда. Все пак упората е важна Grinning До сега не виждам много да ми се е променила формата на гърдите, но с това дърпане, сигурно ще ми се наложи после да си ги навивам на руло Grinning. И моя "подход" е като на Данито майка му - първичен, после обяснявам нещо там, ама май не се разбира. Тя напоследък само гледа да докопа някаква плът или коса и ме щипе и скубе и хапе и изглежда да й харесва, не се трогва много от пъшкане, охкане или обяснения. В този ред на мисли, се зачетох пак за скоковете в растежа и се оказа, че сега влизаме в педиод, в който скоковете е възможно да се препокриват и са свързани с такива хулигански прояви.

# 535
  • Мнения: 990
На Данито майка му,то в бибата се слага плодче и като го дъвче пуска сока,но си е реално пресен плод.Моя ги е разгледал и каза,че са били 6+ и няма как да си я мушне в устата,че била голяма...май ще почакам още малко.
Моето магаренце започна да ме прецаква и да спи по-дълго като сме на вън,че да няма как да спя и аз...беше си прецакал режима и вечер спеше по 3-4 часа,вчера заспа към 19:00 като излезнах е и стана ей преди малко,до 00:00 го чаках да стане да яде и се предадох и заспах...
Ще започна и аз да си лягам в 20:00 и ще видим дали няма пак да почне на 3-4 часа да става за ядене.

# 536
  • Мнения: 574
Без никаква връзка с обсъжданите теми се включвам - гестационния диабет все още не ми е минал. По-точно имам силна инсулинова резистентност. Това ме потисна ужасно много. Някой има ли такъв проблем? Мина ли ви гестационния диабет на вас?
Аз си правих глюкоза торентност и инсулин и не са ок. Ендокринологът каза като спра да кърмя да повторя изследванията след 1 месец. До тогава да си спазвам диетата. Но аз мисля, че ако не се е оправило до 4ия месец, няма и да се оправи.

# 537
  • Мнения: 529
Здравейте и от мен. На данито майка му,аз съм много стресирана и аз относно диабета. След третия месец ми казаха да си направя теста отново,но в момента съм в бг и като се прибера ще си го направя,демек 4 месеца след раждане ще е . На гладно като си я меря вече е нормализирана,но много ме е страх и мен,че няма да мине и ще си остана диабетик 😣 Аз и не кърмя ,ако това има значение. След 2 седмици ще имам резултат и аз ,да видим. Сега като те прочетох и теб още повече ме е страх 🥺 дано се оправи всичко!

# 538
  • Мнения: 574
An G-E, извинявай, не исках да ти увеличавам напрежението. Но честно казано точно от теб се надявах да получа отговор Smile , защото знам, че ти имаше и по-разгърната форма. И на гладно ти беше висока. Моята само след хранене се вдига. По-точно казано инсулинова резистентност имам, не е още диабет. Иначе от няколко места ми казват - 3-4 месеца , че се чисти. Но бебето става на 4 месеца след 3 дни, а аз си гледам, че още не ми е ОК. Та си помислих, че ако при теб се е оправило и при мен ще се оправи. Но явно и ти не знаеш още. Ще съм благодарна, ако споделиш резултатите. Моят инсулин от 2,58 на гладно става 76. При норма 2,6 - 25 единици. А захарта ми беше 8,9 на 120тата минута след глюкозата. Пожелавам ти да си в норма.
Някой друг да сподели нещо има?

# 539
  • София
  • Мнения: 856
Моето отбиване ХИч не върви. Залъгвам го с 60 мл вечер. Гушка си цицата, милва я, говори й, направо ми къса сърцето. 😔 Днес за първи път го оставих на баща му със 130 мл. След 2 часа ще се прибера и ше разбера как са си изкарали. За първи път им е Че са и в офиса му 😁
Не знам как някои мои приятелки ми обясняват, че Дохранвали вечер и за 2 седмици съвестем нямали кърма???
То е ясно, че ще спре млеконадоя, но явно ще е по-сложно. Да се чудиш с тия никакви гърди каква съм кърмопроизводителка 😄

Общи условия

Активация на акаунт