Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 950
  • 770
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Като сме на вълна носене на ръце... разхождам беба една сутрин, но се размрънка и я взех на ръце. Бутам количката, със свободната ръка нося нея на рамо и едвам маневрирам между счупените плочки и павета. Зад мен една млада натокана баба, гримирана, на токчета: "Не се носи така дете на ръце, какво ще правите като свикне?" Аз с мил тон "да свикне, ще я нося ако иска", а тя злобно "ех принцесата, аз 3 внучета съм отгледала". 😂
Да е жива и здрава още 3 да отгледа. Не си представям детето ми да се дере и да го гледам умно, щото не било хубаво да се носи на ръце.

# 631
  • Мнения: 1 156
Относно носенето на ръце, и моят човек от време на време иска. Не е постоянно, но се случва. Еми с кеф си го гушкам. Кой знае колко пък е носенето. Още няколко месеца и ще започнат да дават зор да ходят, а след това и ръка няма да искат да дават. Така че, гушкам докат' мога. Това е положението. А на една такава баба със синове на 30+ кат ми каза, да не го уча да го нося и да го гушкам й казах: „Иди гушни някой от твоите синове сега да те видя.” И млъкна. И те така Grinning

# 632
  • Мнения: 5 563
И ние сме на същия принцип - носим и гушкаме, ама докато ни иска. Ще дойде момента, в който ще бяга, ходи, пълзи и няма да иска да го носим.
Мами, на колко часа се хранят вашите бебчета? Че нашия режим е на 3,5 или 4 часа /по-рядко/, та се чудя дали е добре? На 4++ е.

# 633
  • София
  • Мнения: 4 011
Днес четох, че бебе на 4 месеца трябва да изяжда по 170 милилитра на килограм тегло за денонощие. Като го сметна ми излиза по 200 милилитра на хранене при 6 хранения и по 170-при седем (бебето ми е 7 кила). Малко съм изненадана. Мислех, че сега трябва да яде около 150. Като суче добре, ама като оставям бутилка, оставям по 150...явно го държа гладно детето... пусто обаче не мога да изцедя 200 на ден...
Храни се на 2-3-4 часа...както дойде ..

# 634
  • Мнения: 5 563
И аз правя 150мл АМ и смятам му стигат, просто абсурд да изяде 200мл. Ние с тия 150 понякога се борим, пък с 200 не мога да си представя какво ще е. И въпреки, че е на АМ пак го карам като на поискване, понякога огладнява на 3 часа, понякога 3,5 или 4. В началото обаче 4 мк се виждаха много за 4++.

# 635
  • Мнения: 529
Здравейте и от мен Simple Smile Аз смело продължавам със захранването 🤓 вече въведох 3 вида зеленчук 🙏
Аз от днес давам 180 мл вода със 6 лъжички сухо( демек 200) и издържа 3-3,5 часа. До вчера се хранехме през два часа 🤷♀ Предполагах ,че не му стига млякото,но все си казвах за неговата възраст толкова трябва ,е да ама не. Нека яде детето! Даже в момента давам мляко Пре,следващата кутия ще сменя с единица понеже е по калорично,да се надявам да го засища.
Относно темата със даването на акъл и моите любими въпроси съм станала остра ,като бръснач 😄 Така режа ,че надали ще посмеят друг път да ме попитат 🥳
Ох,на данито майка му,вече се прибрах и другата седмица ще ходя на тест за захарта 😣 направо се стресирвам при мисълта 🥺 ама и да отлагам и да не отлагам няма как 😏

# 636
  • Варна
  • Мнения: 705
Моите бебчовци ядат по 120 през 2,5 - 3 часа. Ако им дам повече повръщат излишното Sad според мен като почна да захранвам ще се променят нещата,,,

# 637
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Спрях да следя през колко време се храним някъде след първия месец. Дотогава и аз бях на режим, но детето плачеше нон-стоп, правех запушвания, блистери, вдигах Т и откакто минах на поискване, направо се родих. Предполагам средно през около 1,5-2 ч. се кърмим, но понякога и по-често, а друг път с по-големи паузи. Повечето вечери сънят е мираж Grinning но пък беба е супер спокойна, играе си кротко на активната гимнастика, припълзява по метър-два и това ми дава power.

# 638
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен.
Относно захранването съм в пълна мъгла и отлагам и аз, въпреки че моя лакомник вече е на 210 мл АМ с 7 лъж мляко на 4 часа, понеже като си изпие 180то мл и му дръпна шишето, следва реев,такъв скандал ми вдига че съм съгласна и мусака да му дам за да се успокои.
Захранване.... Ама кое първо да дам, после кое следва, след колко време по колко да добавя от новия зеленчук и колко мляко във всичко това иии Scream не ми се захранва вече Stuck Out Tongue Winking Eye...но ще е скоро...
Нищо не помня от брат му.
А относно притесненията за кое кога ще се случи, наистина трябва да се отпуснете и да се наслаждавате на всеки ден, защото вече знам че расте и то бързо .
Казвам го от 11 годишен опит .
Този същия тийн ми доказа с годините и че правилата са за нарушаване. Нямало да го приспивам на ръце ...даа бе , нямало да гледа baby einstein ...даа бе, ще яде каквото го науча аз...даа бе Joy
Една седмица засива само  на ръце, после вече е решил че не иска така и една седмица си заспива в кошарата сам, една седмица само в шезлонга и изобщо нищо не зависи от мен, аз само когато видя че даден метод не работи и пробвам различни варианти .
Това де отнася като цяло за всичко, не само за приспиването.
Изобщо не е много здравословно за нас самите да се надъхваме и на всяка цена да се напъваме да се случват нашите желания и планове.
Моето верую е че :Детето учи мен и ми показва кое кога и как, не аз него!
Всеки ден е различен и всичко е на периоди.
Ето вчера стана в 10 и спа цял ден, днес стана в 7 и не спи повече от 20 мин след хранене...утре незнам как ще е . Има дни в които е супер нервен и други в които е херувимче.
 Просто знам че: И това ще мине Simple Smile
Аз съм тук и съм на разположение, пък кое от моите желания ще се случи незнам.
По важното е как ще ги възпитам какви хора ще станат, а не дали съм допуснала да не заспива сам в кошарката, а люшкам, гушкам и шъшкам из целия апартамент за да заспи малкия таласъм.
И последно да кажа ( кат' една бъдеща свекърва и аз Nerd Stuck Out Tongue Closed Eyes) за чувалчетата, тази благодат я открих още с баткото и сега чаках малкото бонбонче да порасне, че да не го търся из чувала и от около 1 месец щастливо спя без да завивам ледени крачета през половин час по цяяла нощ.
Аз го слагам, когато тотално се предаде и заспи дълбоко в първия му сън ( при все че спи много леко) сутрин си рита, вдига крачета и не му пречи изобщо. Ако не забравя ще кача снимка.

Леле извинявам се за дългия пост Satisfied

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 02:17 от *Sisilia*

# 639
  • Мнения: 179
Направо ме сдухвате с тия милилитри. Аз кърмя на 3 часа, 6 пъти на ден и детето ми върви по-слабичко, сега се притрсниг че не качва добре и като казвате по 150+++  се замислиг дали може да изцоква по толкива и взех да си я меря. Еми яде си по 100-110. Има ли шанс да гладува без да разбирам??? Тя и в началото не е плакала като е гладна и сега си е весела и жизнена, поплаква си привечер ама си е така от началото...
Моля също да споделите мнение за стол за хранене. Аз съм харесала един, ама сами визуално, даже още не съм ходила да го видя на живо.
Дитмейд, моля те да ми споделиш като се върнете от морето, как е повлияло на бебето смяната на мястото. Понеже ни предстои смяна на жилището и ми е притеснено как ще го приеме.

# 640
  • София
  • Мнения: 4 011
Ще ти споделя, няма проблем. Ние освен, че се връщаме отот морето, се връщаме директно в нов апартамент, та и баткото ще видя как ще го понесе..
Моя стол за хранене е от икеа, най-обикновения...адски съм доволна. Компактен, лесно се разглобява и сглобява, лесно се чисти.

# 641
  • София
  • Мнения: 856
Аз съм с точно такова стилче http://www.novobebe.com/chicco-happy-snack-candy-stolche-za-hranene-bg-1250.html
През 2009 струваше 179 лв. Моето мнение е да си вземете столче , което е леко и се сгъва лесно. Но не и да давате по 400-500 лв
Нядявам се като го свалим сега от тавана още да е ОК 😝 Ама моята надежда за бебе какви работи ме е карала да пазя толкова години. 😊 онзи ден една приятелка ми хареса термоса за шишета( с едни животинки е). Викам “ми той е от 2010”😜

# 642
  • Мнения: 988
Минахме я ваксината.Сега чак на годинка.Горкичкия как плака...само като видя сестрата и ревна,ама малък бил не помнел и едва ли било,защото тя му бие ваксините.Питах дали може да го слагам в барбарон,но е бил малък още,ама че сам се повдига да сяда няма значение.Питах дали да захранвам вече и за това бил малък...трябваше да я питам кога почват да лазят и да се обръщат и ако пак кажеше,че малък ще я питах дали трябва да го връзвам нещо,че да не ги прави тия неща...
Исках да си взема картона,че не съм изобщо доволна от тая,и ми каза,че картона си бил за тях и като свършат ваксините тогава ще ми го даде.Ще си търся друга и като намеря,ако не ми го даде не знам какво ще става вече...
П.п. и само да добавя,че ми обясняваше,че сме назад с ваксините,а нито сме пропускали,нито сме закъснявали с някоя,в най-голямата жега му я би предишната само и само да сме били на време.Направо избеснях днес.

# 643
  • София
  • Мнения: 4 011
Това са глупости, картона си е твой и нямат право да ти го задържат, ако си го поискаш. Нашия си е в мен и го нося само да нанасят ваксините и мерките.

# 644
  • Мнения: 988
Еми да,ама не ми го даде.Най-вероятно си знае,че е тъпа и ще го преместя.А,че го записах само на педиатър при нея и се оказа,че му е и личен лекар,хич не искам и да го коментирам...Някакви страшни номера върти и както изглеждам наивна и кротка,ще стана лоша за секунди.

Общи условия

Активация на акаунт