Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 879
  • 770
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 51
И аз вече да си задам и моя въпрос. Кога си преместихте малките мъници в тяхна стая? И как.. моята маймуна е на 4++ месеца и още спи в нашата спалня. Искам да я преместя, но ме притеснява готова ли е.. И как, постепенно местене ли или отведнъж

# 676
  • Мнения: 5 563
Аз смятам да изчакам още. Май месец ще се местим в ново жилище и смятам там да го отделя. За сега ще е при мен, баща му ще отсъства известно време и аз ще съм при майка ми.

# 677
  • Мнения: 508
И мен ме вълнува местенето, но май не ми стиска. Детето си спи спокойно, не се буди и не се храни нощем, но ... знам ли. Самото местене при нас се касае за 3 метра разлика, вратите ще бъдат отворени, бибефона включен... от друга страна се притеснявам с изчакването от гледна точка на свикването на детето да сме в общо стая.

# 678
  • София
  • Мнения: 4 011
Баткото ми е на две и половина. Още спи в нашето легло. Ще го местя вероятно на пролет. Бебето за сега си спи в кошарата до мен, ако започне да спи неспокойно, ще изместя таткото и баткото заедно в другата стая. Не мисля да стресирам детето, ако не е готово.

# 679
  • Мнения: 620
Аз пък спя в стаята на бебето и аз ще трябва да се местя по някое време, но малкия още много се буди и не е удачно. Като започне да спи по-спокойно - тогава.

# 680
  • Мнения: 529
Докато бяхме в България моето дете месец и половина спа в неговата си стая,аз в моята си, с вкл бейби фон и отворени врати. Тука кошарата е в същата стая където спим и ние,това е защото няма възможност да я сложим на друго място и си спи в нея. Но това колко ще продължи така идея нямам 🤷♀ Знам ли ,утре може всичко на обратно да стане 😄 мисля е въпрос на време или по скоро период 😉

# 681
  • София
  • Мнения: 856
Ние направихме стая на каката, когато беше на 4 години. Всичко стана лесно, защото тя самата искаше вече нейна територия. Сега не знам как ще постъпим, а и неговата стая е последна в списъка за ремонт и обзавеждане 😂😂
Когато й махнахме памперса, ставах да я проверявам дали се е напишкала( защото те не се будят, а спят в ледена локва). И ми е по/ лесно, когато е на 1 м леглото.
А и тоя е момченце. Нали всички казват, че те повече се държат за мама 😁 Ще го видим, аз отдавна съм спряла да се заричам как ще постъпвам с децата

# 682
  • София
  • Мнения: 5 729
Дъщеря ми повече и по-дълго време беше лепната за мен. Не е ясно кое и как.
Моя от две седмици е кошмарен с храната,подозирах зъби и вчера след като с беззъбата си уста ме захапа зверски,вече съм сигурна.Отделно дърпа като невидял докато суче,така милото кърмене в момента ми е ад.Нямам търпение да мине месец и по малко да го захранвам.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 11:26 от trikitil

# 683
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Мами, как д разбера дали са зъбки? Моята бебка от два три дни е мн крива, неистово си лапа ръцете, мрънка постоянно, почти не спи, а като се храни е ужас, постоянно се дърпа и плаче. Мисля че може да са зъбки, но не виждам нищо по венеца. Какво трябва да ме ориентира и мога ли да и взема нещо за облекчение?

# 684
  • Мнения: 179
Аз слагам генгигел, че е натурален - хиалуронова киселина, но няма как да разбереш дали са зъби и колко време ще продължи. На мама натура -дентокинд също е ок. При нас вече месец се мъчим и още няма зъби, виждат се двата резеца отдолу, че повдигат венеца, ама кога един бог знае. Моите драми със съня продължават, само един ден беше добре. От една седмица дневния сън е мираж а нощното заспиване с продължителност около 3 часа.
Иначе скоро ще се местим в нов апартамент с отделна стая за бебка, но нямам намерение да я отделям все още (поне до годинка, а после ще го мисля). Струва ми се рано, а и няма да се чувствам спокойна.

# 685
  • София
  • Мнения: 856
curlly, при зъбите е както и с коликите-на различните бебета , различни продукти им се отразяват добре. Има много гелчета на пазара и разни хомеопатични таблетки. Ние на голямото дете давахме Дентокинд. Много  я успокояваше , ние се шегувахме, че от беладоната в него се дрогира

# 686
  • Мнения: 988
И при нас настана някакво объркване със съня.Започна да яде на 3 часа вечер,което значи около 2 часа сън за мен и така 2 пъти вечер,след това се почва на 2 часа и ха да заспя и той стане.Отиваме на вън и 3 часа не мигва,тръгна да се прибирам и заспи по пътя,откърти 2 часа и после пак така...И ми се получава все едно 4 нощни хранения и 2 през деня...

# 687
  • Мнения: 2 836
Мами, как д разбера дали са зъбки? Моята бебка от два три дни е мн крива, неистово си лапа ръцете, мрънка постоянно, почти не спи, а като се храни е ужас, постоянно се дърпа и плаче. Мисля че може да са зъбки, но не виждам нищо по венеца. Какво трябва да ме ориентира и мога ли да и взема нещо за облекчение?
И моята госпожичка е нервна, но не съм сигурна, че е от зъби... Сигурно някаква си и е пак някакъв период.
А иначе и при нея е така - леко се вижда как белее венеца и как е лекичко се повдигат резци над венеца.

# 688
  • Мнения: 813
И мойто момче е много неспокойно, постоянно мрънка, по цяла нощ се събужда съня е мираж. През ноща яде през три часа през деня през 4. През деня поспива повече отколкото през ноща. Вашите бебчета по колко спят през деня? и храненето е много трудно с млякото. Вече на обяд хапваме зеленчуци заместихме храненето на обяд много му е добре наяжда се с пюре и чак след 4 часа яде мляко, но с млякото е молене. Ако не е сънен или пред заспиване не иска.

# 689
  • Мнения: 5 563
G.kehaiova, все едно описваш нас, абсолютно същото е.

Общи условия

Активация на акаунт