Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 859
  • 770
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 164
Няма нищо лошо, че не се оригва нощем. Аз и моята не я оригвам  през нощта (по съвет на акушерката). Даже през изправено положение не минава - кърмя легнала и после просто я прибутвам / местя в нейното легло залепено до нашето. И така е от първата седмица.

# 181
  • Мнения: 5 563
Благодаря, момичета. Леко се бях наплашила с това оригване през нощта, но вече няма да го мъча.

# 182
  • Мнения: 988
Ох,тия въпроси и аз много ги харесвам,той и моя ми ги задава като плаче Криси и се чудя как още не съм го цапардосала.Ама как може толкова много жени да сме се събрали и да не знаем дали са ни гладни бебетата...
Оригането доколкото знам е за коликите,за да изкара газовете,а като постои прав за 30-тина минути му сляга млякото и повръщат значително по-малко.Аз слагам и възглавничка за всеки случай като спи,слагам я под чершафа,че ме е страх да не се мушне под нея.

# 183
  • Мнения: 5 563
Аз пък матрака повдигнах на 30°, обаче той много шава вечер и слиза до другия край на кошарата. 😁

# 184
  • София
  • Мнения: 5 727
Аз пък матрака повдигнах на 30°, обаче той много шава вечер и слиза до другия край на кошарата. 😁
И моя шава много. Вече е абсурд да го слагам на определена страна да спи. Често мести главата, даже се премества и на 90градуса спрямо първоначалната си позиция.

# 185
  • Мнения: 179
И моята госпожица трудно се оригва нощно време, защото спинка, но понякога успявам. (Спи от 22 до 9, като аз я храня в 3 че гърдите са пълни, тя се буди в 6 и после пак заспива, значи 2 трудни оригвайия имаме) Като не се оригне обаче после сякаш се засилва повръщането, ама вече и на него му свикнах. Иначе я държа минимум 15 минути права, така свикна да ми спи на рамото, че почти не заспива вече в друга поза. Матрака и при нас е повдигнат. Ако е без възглвница против обръщане е на 90 градуса долу в равното, ако е с възглавницата се свлича между нея и главата й остава в долната й част. Голямо мятане пада. Онзи ден се обърна инцидентно по корем. Преди това се гърчеше половин час. Като легна по корем и се успокои и заспа спокойно, ама ме е страх да спи така и я обърнах.
Някак си мислих, че не й достига кърма и два дни по ред се доизцеждах, за да се увеличи.  Резултата е твърда и болезнена лява гърда (от нея по принцип тече по-трудно млякото) започвам с комресите. Ако има друго изпитан лек моля помагайте. Много е неприятно Sad.

За обличането - боди с къс ръкав и чорапи. Или боди потник. Вкъщи температурата е като навън. Като спи и хвърлям еднанмного тънка пелена, ама обикновено става на кълбо в краката й. Ама не разбирам какви са тия ръкавици? На 28-32 градуса, как не са посъветвали и шапка да сложи. Много странни съвети дават медицинските лица напоследък. Детето се поти така облечено, все пак вече не са новородени имат някаква терморегулация, а и е лято подяволите. Претоплянето не е никак за подценяване.

На ММ най-дразнещия въпрос е "Колко яде детето?" знам че не го казва нарочно и  да ме дразни, ама направо ми се изправя косата. Последни път му казах да ми сложи водомер Grinning ам все пак го правят от загриженост, можеше изобщо да не се интересуват.
И както си пиша, а бебето спи в кревата се чува "цоц-цоц-цоц" звучно. Цоца си детето на сън Grinning много е смешна, ама то стана време за ядене. Слагам компреса.

# 186
  • Мнения: 988
За дрехите,хич не се притеснявай да си го обличаш нормално,ако усетиш,че му е хладничко,го завиваш и готово.На мен ми даваха акъл да го навличам и като отидохме при педиатърката жената се хвана за главата и ми каза"ее ти се опитваш да го прегрееш ли,я виж какво е хубаво времето,а ти си го навлекла с тия дълги дрехи,ми зимата с какво трябва да го обличаш"...аз сега,ако му сложа дълги ръкави и ръкавици,то зимата трябва да му слагам по 2-3 чифта дрехи.

# 187
  • Мнения: 5 563
Пак аз, ама може ли да го сърбят венци вече? Кара 3тия месец и страшни лиги текат постоянно ръцете в устата около венците, не ми се виждат много побелели, ама знам ли.. днес голям рев, не е гладен, чист, сух, не му е топло, няма колики и пак..

# 188
  • София
  • Мнения: 5 727
Днес моето от сутринта е по памперс. Като излезем към 7, ще му облека нещо.
Autumn magic* може да са зъби.

# 189
  • Мнения: 39
Момичета, благодаря ви за отговорите! След като излязохме от родилното, изпих 1 кафе и после малкия много плака ... не знам дали кафето беше причината, но не пробвах 2ри път. По цял ден нямам енергия и спя с него, а не искам да се застоявам така и да съм умряла през целия ден. Сега ще пробвам да пия кафе и да видя реакцията на малчугана, като гледам не е било забранено да се пие кафе. На мен ми трябва само 1 кафе сутрин, като не го изпия това кафе съм "болна" цял ден, а в случая съм така от както съм родила и никък не е приятно 😣 а за обличането вече му махам всичко и само по боденце тип потниче ✌

# 190
  • Мнения: 39
Пак аз, ама може ли да го сърбят венци вече? Кара 3тия месец и страшни лиги текат постоянно ръцете в устата около венците, не ми се виждат много побелели, ама знам ли.. днес голям рев, не е гладен, чист, сух, не му е топло, няма колики и пак..

Ние сме близо вече на 2 месеца и педито ме предупреди че на 3тия месец ще почва слюноотделянето доста и няма да може да преглъща все още слюнките си и ми спомена , че ще кашля .. идея си нямам кашлицата защо , но споделям просто отностно слюнките , че  е нормлно и не знам дали е нещо общо със зъбчетата

# 191
  • София
  • Мнения: 5 727
Пак аз, ама може ли да го сърбят венци вече? Кара 3тия месец и страшни лиги текат постоянно ръцете в устата около венците, не ми се виждат много побелели, ама знам ли.. днес голям рев, не е гладен, чист, сух, не му е топло, няма колики и пак..

Ние сме близо вече на 2 месеца и педито ме предупреди че на 3тия месец ще почва слюноотделянето доста и няма да може да преглъща все още слюнките си и ми спомена , че ще кашля .. идея си нямам кашлицата защо , но споделям просто отностно слюнките , че  е нормлно и не знам дали е нещо общо със зъбчетата
Тази твоя педиатърка много страна ми се струва.

# 192
  • Мнения: 5 563
И аз първо за зъби се сетих, защото реших да му огледам устата, да опипам венците за всеки случай и той ме използваше за чесалка, а ако не мен използва ръцете си, юмручетата в устата и все около долния венец. Не вярвам да избиват, но ми се струва, че го сърби малко вече. Биберон не иска, принудих се да му изкарам гризалка, веднага я прие, а дори още не хваща така добре и целенасочено.

# 193
  • Мнения: 39
За мен всичките педиатъри са странни, всички разсъждават различно, а не трябва да е така, но тази определено не ми вдъхва доверие.. каза да дам ябълков сок направо 30-40 мг на дете което на 1 месец и 20 дена, той няма още пълни 2 месеца, казах само аха аха добре и това е. Ще му дам на 4тия месец чак, имаме колики и не ми се иска да откача детенцето от болки и аз край него. Че и като беше на 3 седмици ми каза да спра да му давам каквото и да е било за коликите е и аз нормално е да послушам медицинско лице и на 2рия ден детето се дереше, аз и не само аз ще излезем по добри педиатърки от тази и от много такива като нея

# 194
  • Мнения: 39
И аз първо за зъби се сетих, защото реших да му огледам устата, да опипам венците за всеки случай и той ме използваше за чесалка, а ако не мен използва ръцете си, юмручетата в устата и все около долния венец. Не вярвам да избиват, но ми се струва, че го сърби малко вече. Биберон не иска, принудих се да му изкарам гризалка, веднага я прие, а дори още не хваща така добре и целенасочено.


Щом хваща целеносочено гризалката... може и да са зъбки, честито! 🤗😘

Общи условия

Активация на акаунт