Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 940
  • 770
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 992
И аз това се чудех, защо не кърмите навън. То си е до човек както да казали де, не всеки се чуства удобно да го прави навън. Аз напоследък гледам да купувам само дрехи съвместими с кърмене навън, че и аз нямах такива, а не мога да цедя с помпата почти нищо. А да давам АМ не е моето при все че имам кърма. Всеки с вижданрто си ☝🏻

# 226
  • Мнения: 179
И аз се притеснявам да кърмя навън, ама да видиш миналия ден как си кърмих на паркинга на Аико. Като реве бебето от глад нямаш голям избор, даже нямах шал да се покрия, ама то почти нищо не се вижда. За АМ инцидентна доза съм давала в началото, сега не смятам да го правя, но имайте предвид, че АМ се обработва много по-трудно от кърмата и бебе което не е свикнало може да получи стомашен дискомфорт.
Моята госпожоца взе да прави много големи паузи през нощта(6+) и следобед (4-4:30), хем се радвам че аз си почивам и тя си поспива, ама се чудя дали е ок и за бебето и за кърмата. Не ставам да се цедя, защото не знам дали няма да проплаче след 30 минути за ядене, а схемите по стерилизацията и шишето ми идват тегави. А вечер и сутрин си наваксва сякаш с по-често кърмене? Вашите бебоци установиха ли някакъв режим?

# 227
  • Мнения: 1 156
Аз обещах да пиша след ротарикса. Вчера я дадохме. Няма никаква промяна в поведението на бебето. Педиатърката каза, че е лека и е съвместима с другите ваксини (понеже няма да има месец до поставянето на тази на 2 месеца). Бебче си е спокойно, относно коликите, той нямаше и преди ваксината и не е критерий де. Но поне сега (24 часа след прием) всичко си изглежда съвсем нормално.

# 228
  • Мнения: 574
Вашите бебоци установиха ли някакъв режим?
О, да, разбира се. SatisfiedSatisfied Значи режимът е става около 8.30-9 и ляга към 21ч. В тоя 12 часов промеждутък само яде на 2.5 -3 часа, задремва, пърди и се буди с рев. После си продължава с рева до другото хранене. Понякога и аз се присъединявам към него в рева. Sob Тия колики..... ScreamRageScreamRageWearyWeary
Но поне съм компенсирана с това, че спи цяла нощ. В полунощ го храня за последно в съня му. И после става около 6-7 сутринта, кърмя го и заспиваме обратно за около 2-3 часа още. Днес станахме в 9.45. Не можах да повярвам. Макар че през деня е пълен кошмар, предпочитам да спи през нощта. Че при брат му беше обратното и тогава ревах много повече. Satisfied Също и припаднах няколко пъти от изтощение върху кошчето. Stuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed Eyes Сега се смея, ама тогава хич не ми беше смешно. No Mouth Пожелавам на всички момичета бебетата да като моят първи син през деня и като вторият ми през нощта. Баткото през деня беше като една майчина фантазия и мечта. Ядеше точно на 3 часа, после малко на активната гимнастика, после го слагах в леглото и излизах от стаята. Той сам си заспиваше без да ревне, без нищо. И спеше плътно до следващото хранене. Викахме му Херувимчо. Щото си беше като ангелче. И през нощта все едно беше друго дете.

# 229
  • Мнения: 529
New B за ротарикса знам ,ако има нещо не редно ,след седмица вдига температура ,така че наблюдавай,аз така направих . Нямаше нищо ,но да съм сигурна 😉

# 230
  • Мнения: 988
Ние днес бяхме до педиатърката,че е неспокоен...зъбки е било.Еми би му две инжекции и днес е ужас.Не мога да го скротя,реве-дави се и продължава... вдигна малко температура,повърна,дадох Панадол и сега е само хленчене поне.

# 231
  • Мнения: 529
Ние днес бяхме до педиатърката,че е неспокоен...зъбки е било.Еми би му две инжекции и днес е ужас.Не мога да го скротя,реве-дави се и продължава... вдигна малко температура,повърна,дадох Панадол и сега е само хленчене поне.
За какво му би инжекции,ваксини или?

# 232
  • Мнения: 39
За АМ.. то е ясно щом кърмим , че имаме кърма, но на мен лично не ми е удобно да кърмя бебето навън, да го изправя да се оригне, после на другата гърда да го сложа. А пък и като шава поне моя много, да се покриваме ли него ли да го държа , кое по напред, някакъв хаос ми се създава в този момент и предпочитам АМ навън, а когато е по хладно изцедена кърмица ✌

# 233
  • Мнения: 988
An G - E,да за ваксини става въпрос.Педиатърката каза да чакам да вдигне над 38 градуса,та да му дам Панадол,е добре че не я послушах,а на 37,4 като почна да повръща му дадох,та му разкара ведна.Сега му давам на 5 часа някъде Панадола и е спокоен,не плаче,не се превива от болка,яде си без да повръща.Температурата му е добре,от време на време тръгва да се вдига,обаче за щастие става време за нова доза спокойствие.Дано да е по-добре утре.

# 234
  • Мнения: 179
An G - E,да за ваксини става въпрос.Педиатърката каза да чакам да вдигне над 38 градуса,та да му дам Панадол,е добре че не я послушах,а на 37,4 като почна да повръща му дадох,та му разкара ведна.Сега му давам на 5 часа някъде Панадола и е спокоен,не плаче,не се превива от болка,яде си без да повръща.Температурата му е добре,от време на време тръгва да се вдига,обаче за щастие става време за нова доза спокойствие.Дано да е по-добре утре.
Панадол при ваксинация се дава превантинво. Даже в листовката го пише. Много тъпо те е посъветвала педи. Аз дадох след като се прибрахме и вечерта. - нямала е температура, но беше неспокойна. Другия съвет който ми дадоха е да не къпя (във ваната) в деня на ваксината и така дори като стане голяма. За ротарикса още се чудя...

# 235
  • София
  • Мнения: 4 011
Новата теория е, че като се дават температуропонижаващи след ваксина, пречиш на организма да създава антитела. Не знам така ли е или не, но аз винаги давам, не мога да го оставя с темоература детето.
В деня на ваксината бебето не се къпе (това принципно важи за всички хора де).
Това, дето слагат по две ваксини на веднъж направо ме побърква. Въпреки, че пише че са съвместими. Много от педиатрите предпочитат да ги разделят, така негативния ефект е по-малък, но пък стресираш детето два пъти по-често...не мога да преценя, кое е по-безболезнено.

# 236
  • Мнения: 988
Абе направо е ужас,без Панадол направо се побъркваше Криси.Та правилно или не му давам.Вчера му дадох втория път след повече време,че изглеждаше спокоен и като го нахраних пак му се гадеше и му го дадох и заспа.Да е голям човек като му е гадно пие нещо веднага,ми той е бебе и ще го мъча само.
Как мерите температурата вие,че ние сме с биберон,обаче нещо не го иска вече.Може ли да се мери на подмишницата с дигитален и колко трябва да показва?Че тези помня показват по-малко.

# 237
  • Мнения: 992
И аз дадох ротарикса заедно с другите две. Не знам дали има общо с ваксините и най-вече ротарикса, но имаше в деня на ваксините и следващия (вчера) засилени колики и доста често пълнеше памперса. По едно време за 2 часа напълни 4 пампита, даже се притесних да не е някое разтройство, но вечерта с беше нормално ако.
Аз меря Т с електронен на челото и под мишницата с обикновен, за по-сигурно. Ведмага след ваксината дадох панадол и куул пач лепенки сложих, след 6 часа пак дадох панадол, че беше адски неспокоен. Т нямаше първия ден, втория вдигна 2 пъти до 37,4 и повече не е вдигал. Ще видим и днес 3ти ден как ще е.
Другото което забелязах е, че ядеше вчера по-често, на около 2 часа, няколко пъти и на час и половина, но нв знам дали пък не беше заради коремчето...

# 238
  • Мнения: 988
И на моя му давам и на час,ако поиска,че и него го боли коремчето,не заспива,докато не го сложа на гърда.Цокне 2 пъти и заспи.Аз мисля,че от лекарствата може да са тия болки в коремчето и съвкупност от други фактори свързани пак с ваксината.
П.п. колко трябва да показва под мишниците с дигитален.

# 239
  • София
  • Мнения: 4 011
Ако го държиш две минути, показва колкото е реално. Десетте секунди са за ректално мерене.

Общи условия

Активация на акаунт