Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 979
  • 770
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 5 750
Май на моменти започва престараване на някой доктори...
Май имаше тук отглеждащи котки да ви питам о вас, питах в темата на котколюбкоте, но може и да не ми отговорят. Една улична котка или по точно такава обитаваща заведвние ни е маркирала количката(сигурно защото я гонех, даже никой не я е видял кога е успяла), след два дни по миризмата разбрах. Още сме на почивка. Четох за някаква схема, оцет сода и пероксид. Уж само това помагала. Но за количката ми се вижда ужасно сложна. Дали няма някакви препарати? Някой да знае нещо, което да ми помогне по лесно да я отстраня миризмата?

# 271
  • Мнения: 529
Никаква гимнастика не правя на детето си. Той е толкова жив и активен,че не виждам смисъл от това. Педиатъра също нищо не ми е казвал,аз знам ,че трябва по принцип,но както казах не виждам смисъл. Моето дете по голямата част от деня го прекарва по корем заради коликите. Обръща се,държи си главата,влачи се от единия край на леглото до другия...отделно го слагам на активна гимнастика,остава и аз гимнастика да му правя 😄 Всеки сам преценява ,но моето мнение е да си наблюдавате децата как се чувстват,той педиатъра може да казва много неща,къде прав,къде крив...😉 не казвам да пренебрегнете напълно мнението му ,но детето си показва най 😉

# 272
  • София
  • Мнения: 856
Аn G/R, малко не съм съгласна с теб 😁 Педито гледа бебето като лекар, а ние като Бог. Понякога родителите, гледайки през очите на любовта не забелязват някои проблеми. Не сте ли срещали дечица примерно очите му на Х, а майката не го е водила на очен. На мен най-честият пример ми е - то е на 6, а говори бебешки. Още не е ходило на логопед.
А относно това, че точат Касата с ненужни изследвания съм съгласна. Но по-добре отколкото да изпуснат нещо
Лека нощ 😉

# 273
  • Мнения: 423
Koreander, само личният лекар може да слага ваксините. Те се отчитат, че са сложени (ако се договорите да вземете ваксините, може и на друго място). Поне така пише в брошура: https://www.nhif.bg/get_file?section=publication&file=310428. Тук е описано от раждането на детето какви прегледи трябва да му се правят. Има полезна информация.
Autumn magic, а каква е връзката на прегледа на фонтанелата с мускулния тонус. Ние също правихме, докторката каза, че е добре. Не са споменавали нищо по този въпрос.  ТФЕ правят на недоносените дечица, а иначе пише, че на 6 месеца всички деца трябва минат на преглед. Ето тук има информация: https://www.acibademcityclinic.bg/bg/varna/procedures/transfontanelna-ehografiq. Прегледът иначе не е нищо особено като манипулация. Става много бързо и е безболезнен.
borislavabgmamma, ние сме с биберон на Dr. Brown. Но все още се учим да смучем биба. От няколко дни я давам, плюе я, налага се доста време да я придържаме. Иначе действа понякога за заспиване. Ние не спим особено през нощта.
Слагах я няколко пъти по корем тези дни за по 15 -20 секунди, ама явно не я слагам както трябва. Защото не търпи много, не ляга с главичка настрани и така да си лежи, а се опитва да я вдигне само. А докторката като я сложи така, си лежи и си кротува. Упражнения много не правя, майка ми започна от известно време да й прави. Само й свивам крачетата, когато много я боли коремчето.Тези дни ще започна някакви, приготвила съм й  активната гимнастика.
За плюнченето и лапането на ръчичките, педиатърката каза, че е от венците, но това не означава, че скоро ще почнат да й никнат зъбки.
_Bella_Mi_, аз не съм виждала Хип Пре Ха, то за какво е? Питам, защото ние бяхме на  NAN Prе, което е за деца с ниско тегло. Ако това е същото, то значи докторът само може да ти каже кога да го смениш. Защото Хип Ха1 се дава от самото  раждане, ако не се лъжа. Знам само Хип ХА и Хип Органик. Аз давах NAN Pre, после добавих NAN AR, но имахме проблем с акането и по препоръка на докторката, го смених с Hipp Organic вчера сутринта. Но не й подейства добре на стомахчето, днес даже получи и разстройство. И се върнах пак на старото. Отделно е много течно и се задавя и съответно яде доста по-малко като количество. Някой има ли го този проблем с течното АМ?
 И да питам за друго - бузките на детето се зачервиха преди известно време и станаха грапави (като все едно има коричка). Обтривах с лайка, мазах малко с бебешко олио, сега два три пъти я мажа с лансилох (консултирала съм се с лекарките), ама нещо не минава. Някакви съвети какво може да е и какво би помогнало. Иначе кожичката й е чиста.

# 274
  • Мнения: 5 563
Добро утро!
shakri, връзка наистина няма. Препоръчаха ни да отидем, защото е роден с ниско тегло /2500гр/. Така и така сме били там реши да провери рефлекси и тонуса. Препоръча ми какво да правя и аз си го изпълнявам стриктно, разбира се. Днес сме на ваксина при личната и ще кажа да го прегледа пак.

# 275
  • Мнения: 2 836
Ето, момичета Хипп да покажа

Имаме термин чак др месец и затова ви питам тук. Може би трябва да сме на хипп ха  1...

# 276
  • Мнения: 529
Със сигурност не съм от майките ,които не наблюдават децата си за отклонения. Аз имах впредвид ,че всяко педи със собствено мнение,та за това в повечето случаи майките се шашкат,то и аз де. Разбира се ,че педито гледа през очите на доктор,но като не виждам проблем в детето си няма да го товаря излишно. Като видя,че нещо не го прави Ок или не може,а трябва ,тогава да,но иначе не,това имах впредвид аз. 😉

# 277
  • Мнения: 164
Понякога и ние откачаме и виждаме проблем,  а доктора не... Аз например си бях набила в главата,  че първото ми дете е кривогледо защото на някой бебешки снимки излизаше с кръстосан поглед. Педиатърката го гледа и каза ,че не е. Аз настоявах, снимки показвах - пак я гледаха, пак казаха че нищо й няма. На 1,5г я водих на очен специалист за малки деца - основен преглед - нищо му няма на детето. На 3,5г пак я водих (тогава вече и аз не виждах кривогледство,  ама да съм сигурна- пак нищо. Накрая,  стигнахме до там доктора да я снима и да ми показва отразяването на светлината в зениците , че е паралелно - т.е. И на снимки не е кривогледа. Защото то накрая като магия го изкарах - кривогледство,  което се проявява само аз като я снимам (И никой друг не го вижда). Само дето си мъчих детето с излишни прегледи, разширяване на зениците и тн. А доктора какъв мил и търпелив човек излезе- вместо да ме изхвърли,  че го занимавам с глупости (А пред кабинета му чакат деца с истински проблеми) и не му вярвам на диагнозата,  а му бутам снимки от телефона на които само аз виждам кривогледство - слезе на моето ниво на откачени майка и ми доказа научно, че и на снимката няма кривогледство. А иначе се имам за майка непукист , ама и аз превъртам от време на време Joy

# 278
  • София
  • Мнения: 856
И на двете ми деца е правено ехо на фонтанелите. Нито боли, нито е вредно.
Но се оказах права, че този бабачко е по-тромав и го пращат на рехабилитация. Имал рефлекси, мускулен тонус и Т.н, но не си държал главата достатъчно за почти 3 месечен. Та ви пиша какво ми казаха : 5-6 пъти на ден по корем трябвало да се слага. Аз макс 1-2 пъти, щото много реве.
Та тръгваме на гимнастика. Аз съм доволна, че рехабилитстор ще го мачка 10 дни.😉 после ще споделям упражнения и мнения

# 279
  • Мнения: 988
Моя ми го дадоха в родилното направо с бибата,та не можем без нея.Мислех,че като спра да му давам мляко от шише и ще спре да иска биберони,ама не иска да заспи без нея.Шашнах се много с тия истории,които ми казаха,та реших да ви питам и вас кой с каква е и дали е имал някакви проблеми с тях.Ние му взехме на Чико и е харесвана и от мен и от него,но за тях четох за някакви канцерогенни и ме е страх да му я давам,ама като си я иска не спира да плаче,докато не му я дадеш и това е.То ужким са ги изтеглили тия фалшивите,та се надявам да не са скапани тези и да няма проблем с тях.
П.п.За упражненията и ние много не ги правим,еми като плаче не става.Като мога му направя малко гимнастика,но предимно не става.На активната гимнастика иначе си играе понякога,лови играчки и се опитва да ги изяде.Главичката се опитвам да го сложа там да си я държи,докато е по коремче,но и за това се инати и си го слагам на моя корем и си кротува там,предполагам е същото,че още малко и ще си я държи повече време сам,сега успява 5 минути,отмори и пак я вдигне.

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 14:02 от borislavabgmamma

# 280
  • Мнения: 5 563
Аз да се разпиша също. Днес сложихме 6валентната, за момента е спокоен, плака само при боцкането след това се успокои и в момента спи. Другата седмица Ротарикса. Накарах личната лекарка да погледне за тонуса - всичко било нормално, нямало място за притеснения, да съм си правила гимнастиката както до сега. Добре е наддал 1030гр за почти месец и 8 см, а миналия беше с 1800гр и 7см. Добре се развивал, камък ми падна от сърцето.

# 281
  • Мнения: 179
Аз да се разпиша също. Днес сложихме 6валентната, за момента е спокоен, плака само при боцкането след това се успокои и в момента спи. Другата седмица Ротарикса. Накарах личната лекарка да погледне за тонуса - всичко било нормално, нямало място за притеснения, да съм си правила гимнастиката както до сега. Добре е наддал 1030гр за почти месец и 8 см, а миналия беше с 1800гр и 7см. Добре се развивал, камък ми падна от сърцето.
Много добре расте! Може ли да споделиш какви са мерките сега, аз все си мисля, че беба е дребна и напоследък взе да се озърта повече отколкото да яде. И нощните паузи взе да ги удължава. Тоя месец май няма да качи много

# 282
  • Мнения: 5 563
DianaG, роди се 2480гр 47см. Изписаха ни 2560гр. Първият месец беше 4330гр 54см, а днес го претеглиха 5360гр 62см. Трябва да отбележа, че по средата на втория месец минахме на АМ /колкото и да не исках/, защото кърмата ми спря, а първия кърмих на поискване. Все още яде през нощта, но на 4-5 часов интервал и пропуска  понякога хранене също, но не винаги. Когато го храня се оглежда , спира да яде за 5-10 минути, през това време го оригвам и продължаваме храненето.

# 283
  • Мнения: 574
Момичета, прилагам един линк към Европейската потребителска комисия или както там се казваше (мозъкът ми вече не работи). Там можете да разгледате детските продукти, които са обявени за опасни и не отговарят на ЕС директивите. Има най-различни неща на известни и безизвестни марки - от Стоке, Хаук, Бритакс до Лорели и родното Чиполино с 3-4 продукта. Хвърлете му едно око, ако искате. За 2018 и 2019 г са 11 страници продуктите.
https://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/ … =en#searchResults

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 22:47 от на Данито майка му

# 284
  • Мнения: 1 156
Момичета, прилагам един линк към Европейската потребителска комисия или както там се казваше (мозъкът ми вече не работи). Там можете да разгледате детските продукти, които са обявени за опасни и не отговарят на ЕС директивите. Има най-различни неща на известни и безизвестни марки - от Стоке, Хаук, Бритакс до Лорели и родното Чиполино с 3-4 продукта. Хвърлете му едно око, ако искате. За 2018 и 2019 г са 11 страници продуктите.
https://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/ … =en#searchResults

Как да филтрирам, за да видя? Пробвах, но не ми се получи...

Редактирам се - успях.

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 23:17 от New B

Общи условия

Активация на акаунт