Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 804
  • 770
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 4 010
На теб картона не ти е нужен, за да я смениш. Само синята книжка. След това вече картона няма да и трябва, защото детето така или иначе няма да е неин пациент и няма причина да го държи в нея.

# 646
  • Мнения: 164
Някой пита за смяната на обстановката и как се е отразила на бебето- ще отговоря: НИКАК

За 4 месеца и половина нашето бебе обиколи 4 държави, живя в 5 апартамента/къщи, смените от едно място на друго бяха 9. За колко климата смени няма да споменавам,  че то това лято човек и на едно място да стои пак имаше резки температурни разлики.
Нищо им няма на бебетата , сега са най-лесни за пътувания. А смяна на легло, стая, климат не го отразяват 😊
И ако ги свикнете от малки, няма да им прави впечатление и в бъдеще.

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 545
За столчетата и аз се спрях на ИКЕА за из път и при бабите, а за вкъщи Stokke http://9plus.bg/products/hranene/3. Второто е скъпо, но ми харесва идеята, че расте с детето и може да се използва и от възрастни, дървено е и изчистено от към текстил по себе си, съответно лесно се почиства.
С най-необходимите аксесоари - baby set и възглавничка излиза над 500 лв, та доста се двоумях, да не говорим за първоначална реакция на ММ 😬 но пък около нас всички родители сменят по 2-3 колички само за първите 6 месеца, докато ние уцелихме джакпота с една евтина (400-) и поне за сега (4++) много добра и маневрена, така че го навих някак. 😁

# 648
  • София
  • Мнения: 856
Напълно подкрепям Koreandar 😀 Нашето момче това лято ходи 3 пъти на море, вили, села, баби. Ние сме динамични хора и каката така е научена. Не може да робуваш на детето и всеки ден в 12:00 и 20:00 да си е в негово легло 😄
[Happy life,  в обикновено столче и нашето дете яде до 3 години. Просто махнахме таблата и го ползваше за висок стол. Хубавото на другите стилчета е, че се сгъва и може да го прибереш или дори да пътуваш. Аз не знам колко стоите при бабите ама аз стол за други къщи не съм взимала. Ядеше в количката, на някой в скута или на няколко възглавници и аз до нея. Всеки си знае разбира се , ама да знаеш, че продуктите на стоки после трудно се продават 😂😂😂😂 Моя приятелка още държи в олх едно кенгуру за 5 стотака

# 649
  • София
  • Мнения: 4 010
Аз понеже прекарвам много време и на морвто и в наще, съм взела икейски за всяка къща (евтини и адски удобни). Изпробвала съм и други, но това най-ми допада.

# 650
  • Варна
  • Мнения: 696
В столче за хранене не се ли слагат след като вече стоят седнали? Моите бебета засега се обръщат по коремче и понякога обратно. Малката прави опити за пълзене. Даже се чудя как ще става прословутото запознаване с лъжицата, при положение, че те не стоят изправени Thinking

# 651
  • Мнения: 508
Като стана дума за столчетата, точно това търся и аз, ровя днес из сайтовете. Харесвам Икеа, но седалката при техните столчета е на 90 градуса без да се регулира. Не напряга ли това гръбчето? Реално от кой месец може да стои бебето в него(8-9)? А до тогава...моето бебе вече се напъва да сяда докато я храня (полу)легнала? А докато седне като хората под 90 градуса ще мине не малко време.
Иначе ще ме зарадвате много, ако притесненията ми са безпочвени.

# 652
  • София
  • Мнения: 4 010
Аз го храня в шезлонг като за начало. Към 7-8 месец в столчето. Днес започнахме с морков - мнооого му хареса.

# 653
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
И аз това се чудя. Подариха ми столче от ИКЕА проятели, които имат две дечица и ми казаха че е адски удобно и практично. Мисля следващия месец д захранвам, но се чудя откога се слага в столчето, при положение, че още не седи самичка седнал🤔

# 654
  • Мнения: 179
Ох, мами! Преживявам ужасен ден. Пак сме във фаза "не искам да си спя в леглото". Цял ден не е спала, изключвам по 5-10 минути дето и се събират на приспиването. За през деня викам ок, ама вечерта същия цирк. Заспива си дълбоко и в момента в който тръгна да я оставям, още в движение започва да хленчи и да реве при допира с чаршафа. Лошото е, че в баща си се дере все едно си е в леглото. В 11:30 най-накрая успях да я сложа в леглото(на 15тото(буквално) поредно приспиване) и аз си легнах с подпухнали клепачи и 12:30 отново рев. Това никога не е било. Даже при колките нощно време 1-2 пъти е плакала... А в полунощ съм я кърмила сигурно общо 4-5 пъти. Сега ми спи на рамото, направо изпитвам ужас, че като я оставя пак ще ревне. Опалках се. Стискайте палци да мине бързо, че съм пред нервен срив Sad

# 655
  • Мнения: 30
А ако пробваш да я сложиш при теб на спалнята, за да те усеща... Днес на обяд бях скапана и много ми се спеше, пробвах така и спахме 2 часа.
Или пък в количката... знам ли...
Дано минава бързо наистина е ужасно изморително и изнервящо.

# 656
  • Мнения: 988
И ние сме на тая фаза да си спим в ръцете...Вечерта съня ни беше през 2:30 мин.,той явно за това си е дремвал повече през деня,готвел се е да не спи и вечерта...стане,хапне и като тръгна да го оставям за 2 минути поне-рев...може и от ваксината да е нещо и да иска да го гушкат(силно се надявам да е от това) ,че аз с такъв режим няма да изкарам много...

# 657
  • Мнения: 179
И аз преди като се случваше го одавах на ваксините, ама е някаква фаза, скок в растежа или нещо друго емоционално, просто съвпадат понякога. На спалнята до мен също не иска, ама това винаги е било така, никога не сме спали на едно легло. Иска да е в мен гушната, няма значение дали седим, дали се друскаме, дали пеем, спи като ангел докато не реша да я оставя.

# 658
  • Мнения: 179
Минавам само да кажа, че днес детето ми се събуди като ново. Пак си спинка сладко в леглото Heart и се смее и усмихва. Бързо ни се размина този път. Дано да е за по-дълго. Душичките малки си имат техните моменти и периоди, но всичко преминава. Гушкането лекува Heart

# 659
  • Варна
  • Мнения: 696
Мами, как избирате номера на спалното чувалче? Трябва да е като номера на дрехите ли или по-голям? Почва да захладнява и се замислям с какво ще се топлим докато ни пуснат парното (нашето в блока е по - специално) Инъче слагам пижами и леко одеалце, но понякога намирам отвито гръбче Sad

Общи условия

Активация на акаунт