Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 823
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 40
Давала съм аз. От време на време правя курс по 4-5 дни. Давам една ампула, цяла, сутрин преди храна.



Благодаря за отговора 😊

# 706
  • София
  • Мнения: 5 726
Нека педиатърката да види за бялото при интимните части, може и гъбички да са, може и да е само подсечено.

# 707
  • Мнения: 3
Здравейте, ще се радвам да се присъединя към групата. ние сме на 4-ри месеца и от скоро започнахме да се смеем с глас. Снощи като се захили направо се просълзих от щастие.

# 708
  • Мнения: 39
Здравейте, на някого дали днес са превели майчинство?

# 709
  • Мнения: 370
Аз говорих с моя HR вчера и ми казаха, че ще внасят документите с превода на заплатите (което е към 3-4 октомври) оттам ще изплатят майчинството към средата на месеца. Simple Smile Та си чакам аз 😊

# 710
  • София
  • Мнения: 5 726
Здравейте, на някого дали днес са превели майчинство?
Нали е до  5работни дни след изтичане на месеца, та май сега за септември, може да е другата седмица.
Сега погледнах на 3.10 трябва да ги наредят https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url … q0HwqQ0bPmA4kdcCJ

# 711
  • Мнения: 255
Здравейте,да се включа и аз , все не остава време.. изминаха 4 месеца почти 5.. Малък мъж роден на 6.05 /Кристиян/ . Започвам да чета темичката Simple Smile

# 712
  • Мнения: 255
Ох, мами! Преживявам ужасен ден. Пак сме във фаза "не искам да си спя в леглото". Цял ден не е спала, изключвам по 5-10 минути дето и се събират на приспиването. За през деня викам ок, ама вечерта същия цирк. Заспива си дълбоко и в момента в който тръгна да я оставям, още в движение започва да хленчи и да реве при допира с чаршафа. Лошото е, че в баща си се дере все едно си е в леглото. В 11:30 най-накрая успях да я сложа в леглото(на 15тото(буквално) поредно приспиване) и аз си легнах с подпухнали клепачи и 12:30 отново рев. Това никога не е било. Даже при колките нощно време 1-2 пъти е плакала... А в полунощ съм я кърмила сигурно общо 4-5 пъти. Сега ми спи на рамото, направо изпитвам ужас, че като я оставя пак ще ревне. Опалках се. Стискайте палци да мине бързо, че съм пред нервен срив Sad

И ние бяхме така .. заспива в мен слагам го в кошетката и отваря очи и започва да плаче.. поотмина , забелязвам , че е по изморен и си заспива . Ако си е изморена , опитай след като я приспиш да я сложиш на леглото за 10 минутки да заспи дълбоко и вече така да я местиш при нас имаше ефект.

# 713
  • София
  • Мнения: 856
Добро утро с един тъпичък въпрос 🤔
Бибероните за шишета се делят по номерация 1,2,3 само заради големината на дупките или има и ортодонтско значение? За залагалките е ясно, те се сменят задължително. Но бибките на шишетата са по 10-15 лв, а моят пие мляко от 10-15 дни 😁 Ако Знаете, че само заради дупката трябва да ги хвърля след 20 дни, моля да споделите. Най-лесно ще ги надупча с иглата 😂
Ползвам Авент

# 714
  • Мнения: 5 563
Аз вече сменям 3ти номер. Няма ортодонтско значение, ако не видиш дупките няма да забележиш разлика видима. Аз ползвам Авент natural. Аз разбирам кога да ги сменя когато видя, че малкия много се изморява, ядосва се докато яде и не си изяжда всичко на веднъж. Аз ползвам 4 шишета големи и 1 малко, стигат ми за целия ден, стерилизирам и през нощта използвам 1 пак. За вода съм с 2 дупки с малкото, а млякото с 3 дупки. Даже преди 2 дни ги смених, излезе ми 18 лева смяната на всички биберони. Отделно смених всички залъгалки от 0-6 на 6-18, понеже явно му идват малки - гледам го, че си играе с бибероните, слага си ги, маха ги с ръка абсолютно съзнателно, успява и целия да си го напъха в устата, не само силиконовата част, с не много голямо усилие. Достраша ме като видях и директно ги смених всичките с по-големите. Пък без тях не можем, с биберон заспива.. залъгалките са ми Томи Типи, само тях прие и много харесва (явно)

# 715
  • София
  • Мнения: 4 011
Баткото ми до две годинки си беше с 0-6 на нук. Не пожела по-големите, ей така ми седят неизползвани. Бебето обаче ме побърква с тоя палец. Никаква биба не иска...На нук категорично отхвърли (а и шишетата са ми нук...) . Томи типи най-бебешката я сука веднъж и край. Поръчах една пак на томи типи..много странна , прилича на биба за шише..е нея понякога я харесва, но тя е крайно глупавс..нито прави вакуум нито има кутийка...Никак не е удобна. За сега пие само от шишето на помпата с биба медела, но от обикновените, ако не се лъжа даже май не е медела, ами някаква стандартна ...и помпата ми на лорели беше със същата биба...Освен да потърся такава да го пробвам..много е тегаво, постоянно трябва да го слагам на гърда, за да заспи.

# 716
  • Мнения: 5 563
ditmade, моя приятелка така пробва всички биби на всички известни марки.. накрая купи някаква супер обикновена, без марка от Джъмбо?! (ако не се лъжа) и само с тях си караха. Моя го пробвах с тия 6-18 добре ги прие иначе и той си предпочита палеца, ама аз не съм съгласна.

# 717
  • София
  • Мнения: 856
Maлеее ми моят пие с 1-чка на Авент Natural 😜 пък и фризовомът е бая гъст. Сега гледам, че над 6 месеца са с 4 дупки 😂 Той ше се удави. Имам 1 шише на Нук , с него яко гълта и мъжът ми ми се скара, че сигурно е скъсано и детето се дави. 😂😂  ми той с 1-ца го цмоква за нула време ако му дам с 4-кА няма да разбере, че е ял
Ще сменя само залагалките явно. Нашият хареса тези на Авент. И той ги върти, вади, лапа. Сякаш са му за забавление, а не е зависим от тях.
Колко са различни децата 😃 каката ги плюеше сякаш с отрова са намазани. Имаше 1 силикон и 1 каучук за проба и не съм купувала

# 718
  • Мнения: 370
Да ви попитам мами, нормално ли е бебка да пръцка честичко. Започна да ака все по рядко, но не е кисела. Чудя се обаче газовете дали са ок. Само на кърма сме 😊

# 719
  • София
  • Мнения: 5 726
Да ви попитам мами, нормално ли е бебка да пръцка честичко. Започна да ака все по рядко, но не е кисела. Чудя се обаче газовете дали са ок. Само на кърма сме 😊
Да, ок са. Даже е добре, че ги изкарва, иначе ще дразят корема.

Общи условия

Активация на акаунт