Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 777
  • 770
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 856
Да се отчетем ние. Бяхме на консултация. Качил е 3 см и 800 гр, вече е 65 см и 6900 гр. Понеже след 15 дни става на 6 м. Ми даде направление за ехо на корем, кръв и се ходи на втори преглед при ортопед. Споделям това, за да сте подготвени какво ви предстои
Още не съм захранвала, но мисля да е другата седмица.
Абе Къв е тоя студдд 😬 Вчера по боди, днес му сложих плюшен екип
Довечера за след баня сигурно духалка ще включвам

# 751
  • Мнения: 813
Голям студ и дъждове, не можем да излезем навън. Слагате ли обувки на мъниците? 😁 Аз започнах да слагам за да свиква, и главната причина е за да не си сваля чорапите. Сигурно имаме 2,3 чифта изгубени. 😁

# 752
  • София
  • Мнения: 4 010
Слагам само в раницата като е. Иначе си ги събува.

# 753
  • Мнения: 179
Бебка от сутринта ака вече 4 пъти(по принцип ходи 1) и е изнервена на периоди. Не мога да разбера дали е разстройство понеже винаги попива в памперса. Но си изглежда както обикнивено. Не ми се иска да я водя в поликлиниката при грипозните напразно. Температура няма. Дайте съвет за какво да следя? Давам й да суче по-често и й давам и водичка по няколко глътки.

# 754
  • Мнения: 255
Аз забелвам, така ми казаха лекарите, така правя. Имам по-малък брат и майка ми каза същото за него. Моите приятелки също забелват, а ходим при различни лекари. Тази тема явно има две мнения и всеки доктор различно казват.
И аз започнах от около месец сега става на 5 месеца , казаха ми по малко всеки ден , страшно е ... Ама уж когато се почне по рано е по добре Simple Smile

# 755
  • Мнения: 813
Аз забелвам, така ми казаха лекарите, така правя. Имам по-малък брат и майка ми каза същото за него. Моите приятелки също забелват, а ходим при различни лекари. Тази тема явно има две мнения и всеки доктор различно казват.
И аз започнах от около месец сега става на 5 месеца , казаха ми по малко всеки ден , страшно е ... Ама уж когато се почне по рано е по добре Simple Smile
Естествено, ако за детето не е болезнено и неприятно, нищо не пречи. И аз по малко всеки ден, обаче да кажа на забелващите мами, защото на мен ми искара акъла един ден. Както го забелвах, по обичайния начин и той сигурно в този момент беше стегнат, катп го забелих и кожичката не се върна, испаднах в ужас испаших се, видимо не го болеше, след като се случи тичахме с него до спешното, в момента в който му свалих памперса за преглед кожичката се беше върнала сама, падна ми товар направо. Така че като забелвате, гледайте да е по плавно и бебето да е отпуснато и спокойно, да не тичате като мен.

# 756
  • Мнения: 2 836
При нас пак ново 20
Някакъв нов период (4 + е бебка)
Регресия на съня ли се върна нз какво... Събужда се През 2ч през нощта (в началото беше така). Киха, кашля - нищо и нямало каза педи
Отделно не иска да суче като е на ръце и да пие от шише, а само в легнало положение. В чудо съм се видяла 😕

# 757
  • Мнения: 988
Уф,каква кръв сега пък...тъкмо минаха ваксините и пак да го боцкат.
Започнах да го захранвам,голям кеф е,изглежда ми много доволен след пюре.Аз му го правя,дано не бъркам някъде,започнах да му го правя по-рядко,че гъсто не го искаше.Това"слушайте си децата"ще дойде няй-мъдрото нещо,което ми е казвал някой.Добре,че ми хрумна да го направя по-рядко,че ще мислех,че просто не харесва моркова.
Имам и въпрос,подсече му се дупето или поне така мисля(червено е и има много ситни пъпчици)Смених кърпичките и се надявам да е от тях.Та нещо да препоръчате да го мажа,за да мине по-бързо,че сега е студено да го оставям без памперс...
И друго да ви питам.Дали взехте майчинство,че аз още не съм взела и се чудя дали нещо не е объркала тая счетоводителка с документите ...

# 758
  • София
  • Мнения: 5 711
Аз го получих за септември.
Судукрем за подсечено дупе. Ако не минава от него има от високитекласове козметики, Мустела, Авене и пр.

# 759
  • Мнения: 813
Судокрем за подсечено дупе, ползвам го всеки ден.

# 760
  • Мнения: 560
Чела съм, че всеки ден не е хубаво да се ползва крем с цинк, какъвто е Судокрем, а само когато е подсечено дупето. Иначе или не се маже или се маже с крем против подсичане, който не съдържа цинк.

# 761
  • София
  • Мнения: 5 711
Не съм чела такова нещо, може ли линк да прочета какво тежко нещо съм докарала на децата. Две деца с това ги мажех, сега номер три и той упря до него. И тримата от всякаква по слаба козметика се подсичаха зверски, а номер три и гъбички направи.

# 762
  • Мнения: 988
Със судокрем мажа редовно.Чат пат като видя,че нещо му е тръгнало да му червенее дупето мажа с Бочко и минава,обаче тоя път нещо не стана.Взех преди от старите кърпички и не знам дали е от въображение,ама ми изглежда малко по-добре.

# 763
  • София
  • Мнения: 4 010
Ако е гъсто пюрето, може да разреждаш с кърма или ам.
За подсечебо дупе - бепантен. От както го открих за баткото още, не съм виждала подсечено дупе. Не е евтин, но си заслужава парите. Една туба от 100 ми отива за месец. Изобщо не съм си и праеила експерименти с други кремове от като го пробвах.
За судокрема многи мнения има. На мен в родилното сестрите ми казаха да не го използвам, че не ставал за нищо освен за нацепени пети. Не знам така ли е или не, имам една кутийка, но не ми се е налагало да пробвам.

# 764
  • София
  • Мнения: 856
На мен са ми превели на 3 окт. парите. Борислава, питай си в работата.

Има ли някоя по-разбираща да направи нова тема 😁 Вече е 51 стр. Да не ни я заключат?

Общи условия

Активация на акаунт