С бебе на море

  • 8 258
  • 143
  •   1
Отговори
# 60
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
От мнение на мнебие стигнахме до бебе с гърч на плажа. Някакви други ужасяващи състояния и инциденти да очакваме ли?

# 61
  • Мнения: X
Аз заведох бебето на 3-4 м. на море.
Не става на хотел.Задължително в апаптамент с кухненски бокс и да ти е чиста банята.

# 62
  • Мнения: X
От мнение на мнебие стигнахме до бебе с гърч на плажа. Някакви други ужасяващи състояния и инциденти да очакваме ли?

Топлинен удар, ротавируси, прегряване, дехидратация, изгаряне, ухапвания от насекоми..алергични прояви

# 63
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Най- доброто, коетожможе да направи авторката е да се консултира обстойно с педиатър.
На нашата ако й сервирам нещо такова, най- много да ми вдигне скандал.

# 64
  • Мнения: 46 535
Изредените опасности може да получи и при разходка в градинката зад блока.

Най- доброто, коетожможе да направи авторката е да се консултира обстойно с педиатър.
Това е най-добре да направи. Консултация с педиатъра, а за нея - с гинеколога. Спрямо здравословното им състояние и всички особености, те ще дадат най-добри съвети.

# 65
  • Мнения: 2 352
По темата с бейбифона, както и очаквах, сте се разгорещили. Разбира се, много обичам да чета мненията на майките-защитнички на здравето и благополучието на поколението. И разбира се, да се доизкажа, че нашето дете от първия месец спеше самостоятелно в стая, а до главата ми беше бейбифон. И ще кажете че не е същото като да го зарежеш в хотела пък ти да си почиваш. Да, ама ако сме в друга тема ще ме разкритикувате че ако се задави, ако се обърне, ако се отвие..... Сякаш ако спите с него в една стая има гаранция че ще се събудите в момента, в който се е отвило. И изобщо, може ли да сте нон-стоп до бебе на един месец? Вие нужди нямате ли? Да, бебето е малко и трябва да бъде обгрижено, но все пак имате евентуално поне мъж до себе си, както и дете/деца. А и все пак, докато бебето спи, няма да седите и само да го пазите на коя страна ще се завърти, щото пине понякога ви се налага да се изкъпете, хапнете, сготвите и с извинение, изпикаете.
Нашата дъщеря се роди лятото, в края на август, та я носих бременна на море за малко. На първата година егоистично я оставихме на баба й, защото не ми се занимаваш с хамалогията по ходенеъо с нея. На следващата година си хо причинихме-най ужасното ни море. Като видеше брега и водата и събираше плажа от рев. На следващата година беше по добре. Бих казала че на пет години вече й харесваше.
Извинявам се за дългия пост, при това не съвсем по темата. Аз бих избрала варианта за море септември, с малко по голямо бебе.

# 66
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Инциденти и застрашаващи здравето ситуации, бацили, вируси има навсякъде.
По-вредно е да страдаме за „Нероден Петко””

# 67
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Всеки да си гледа бебето както намери за добре.  Аз пък много обичам независими майки да се перчат със самостоятелността на новородените си. Айде нЕма нужда.
Не е за това темата. Съжалявам за спама.

# 68
  • Мнения: X
Инциденти и застрашаващи здравето ситуации, бацили, вируси има навсякъде.
По-вредно е да страдаме за „Нероден Петко””
Така е, ама като изтипосаш едномесечно на плажа, после и да "страдаш" файда няма....

# 69
  • Мнения: 46 535
Нямам нищо против бебефона, стига да съм достатъчно близо, за да мога да реагирам. Това включва и достъп без препятствия, като например заключена врата или по-голямо разстояние.

# 70
  • София
  • Мнения: 11 478
От мнение на мнебие стигнахме до бебе с гърч на плажа. Някакви други ужасяващи състояния и инциденти да очакваме ли?

Топлинен удар, ротавируси, прегряване, дехидратация, изгаряне, ухапвания от насекоми..алергични прояви
Че това е не по-малко опасно, ако се случи и на дете на 1г. и на 2 г. Даже топлинният удар е много по-възможно да "удари" дете на 2-3 г., което само щъка и не го свърта под чадъра, отколкото бебе на 3 м, което излиза за по час.
Ужас! Авторката да знае - а е отишла на море, а й се сринал света! Пък в маймунарника в София ни кърлежи не дебнат, ни нищо! Само цветя, рози и прохлада Grinning

# 71
  • Мнения: 3 610
По темата с бейбифона, както и очаквах, сте се разгорещили. Разбира се, много обичам да чета мненията на майките-защитнички на здравето и благополучието на поколението. И разбира се, да се доизкажа, че нашето дете от първия месец спеше самостоятелно в стая, а до главата ми беше бейбифон. И ще кажете че не е същото като да го зарежеш в хотела пък ти да си почиваш. Да, ама ако сме в друга тема ще ме разкритикувате че ако се задави, ако се обърне, ако се отвие..... Сякаш ако спите с него в една стая има гаранция че ще се събудите в момента, в който се е отвило. И изобщо, може ли да сте нон-стоп до бебе на един месец? Вие нужди нямате ли? Да, бебето е малко и трябва да бъде обгрижено, но все пак имате евентуално поне мъж до себе си, както и дете/деца. А и все пак, докато бебето спи, няма да седите и само да го пазите на коя страна ще се завърти, щото пине понякога ви се налага да се изкъпете, хапнете, сготвите и с извинение, изпикаете.
Нашата дъщеря се роди лятото, в края на август, та я носих бременна на море за малко. На първата година егоистично я оставихме на баба й, защото не ми се занимаваш с хамалогията по ходенеъо с нея. На следващата година си хо причинихме-най ужасното ни море. Като видеше брега и водата и събираше плажа от рев. На следващата година беше по добре. Бих казала че на пет години вече й харесваше.
Извинявам се за дългия пост, при това не съвсем по темата. Аз бих избрала варианта за море септември, с малко по голямо бебе.

А ти какво очакваш с бебе да спиш и хъркаш по цяла нощ и да нямаш ангажименти ли?Като не ти се занимава с приготовление към бебето за морето утре ше напишеш, че и за училище не ти се занимава.Просто по лесния вариант е баба и да си гледаме кефа.

# 72
  • Мнения: 1 332
От няколко години много се говори за вредата от слънчевите лъчи. Затова:
1. Задължително се консултирай с педиатър - какво да имаш под ръка в аптечката, какви дрешки са подходящи.
2. Не знам дали вече е споменато, но бебета до годинка не трябва да се излагат на пряка слънчева светлина. На сянка, под чадър или стряха. Моите големите са родени в Гърция и изкарали първите си години там, но на плаж сме ходили само от 8 до 10 сутринта. За разлика от гърците, но те са си местни и не им пречат жегите.
3. Поинтересувайте се за педиатър, близо до мястото на почивка. Или болница, в случай на спешност.

# 73
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
И друго ми хрумна. Малките бебета не е добре да се мажат с много козметика, имам предвид слънцезащитни кремове и прочее. Колкото по- малко неща се слагат по кожата, толкова по- добре. Затова мисля, че плажът не е добра идея.

# 74
  • Мнения: 4 660
До една годинка не се мажат със слънцезащитен крем питала съм педиатър относно това.

Общи условия

Активация на акаунт