С бебе на море

  • 8 259
  • 143
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 775
Някак така си го представям и нямам търпение!
Излизат, на 11 месеца сме,почти всеки ден на плажа, под чадъра до 11.
Но сме на плажно заведение, на кафе по-скоро, отколкото на плаж. Облечени сме си, не по бански. Но така да се хванем някъде на истинско „море” както се казва, да се печем, да се къпем и т.н., няма да е това лято.

# 106
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Чудя се моето как е пораснало след като от 8 месечно го водя на море всяка година и с това не съм спазила написаното в дебелите книги.

# 107
  • София
  • Мнения: 5 743
Прочетох отгоре,отгоре..
Ми правете си какво искате бе мами,бебе не се води на море до 2г.възраст..ама какво щяло да му стане,ама то на сянка било,ама то т'ва онова..."в дебелите учебници на някакви си там професори в педиатрията пише 1г.и 8м.,айде...те па к'во разбират,мойто си го познавам най-добре"....
Вода не се давало според СЗО(ама к'во като не сме в Африка),ваксините били еди си к'ви..
Rolling Eyes

Може ли линкове към достоверни източници как дете до 2г не се води на море.
Не знам защо рисувате картини как бебето стои на пряка слънчева светлина цял ден, хваща тен. По няколко часа стои във водата, въргалят го на пясъка и от 2 до 4 спи под чадъра.

# 108
  • Мнения: 2 224
Да де ама тук като питаш те обявяват за тъп, неграмотен, недочел. Аз това за първи път го чувам за неводене на море до 2-годишно 🤣 Не познавам и хора, които спазват такава глупост. Просто много малко бебе се води рано сутрин и късно следобед и първите месеци не се мокри. Тоест къпане в морето и пържене на слънце не става, но едва ли някой с новородено си го представя точно така. Пък на който не му се ходи на море, да не ходи. За някои хора ходенето на море явно е толкова странно, колкото космическа разходка.

# 109
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 281
Бебетата, родени на морето, едва ли ги водят на плаж, а си стоят вкъщи, или в близкия парк 😀
Ох, ще ме уморите 😀

# 110
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Спазват го, спазват. Вече се отчетоха такива в темата. Лошо няма, ама защо искат и другите да са като тях?

# 111
  • Мнения: X
Ние едва тази година ходим спокойно на море с 3годишно...до преди това, рев, страх (пясъка парел), страх от водата,пищене и бягане към колата плюс дерматит..ми не сме го мъчили детето, пък и сме си целогодишно на море, разходки не сме пестили.

# 112
  • Мнения: 10 853
И моето реве от водата, няколко пъти умихме крачката в морето, голяма драма настана Grinning Ревеше и от пясъка, ама от няколко дена взе да му „дава шанс”.

# 113
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Няма лошо да си по-чел, даже да си най-чел човек. Всеки да си гледа детето както намери за добре, но да не размахва пръст или дебела книга на другите.

# 114
  • София
  • Мнения: 7 995
Водила съм бебе на море, но беше на 10 месеца, втората половина на септември и в Турция.
Честно казано, не знам дали бих имала смелостта да водя 1-месечно на нашето черноморие в разгара на лятото. Най-вече вирусите биха ме притеснили. Останалото е въпрос на хигиена и здрав разум, но вирусите трудно да ги предвидиш кога и как.

# 115
  • Мнения: 367
Здравейте мами, аз си имам син на един месец, който кърмя и обмисляме с таткото да се впуснем в смъртоносно приключение да отидем на море. И искам да попитам майките с опит, с бебета родени през лятото, впускали ли сте се в подобни предизвикателства? Но за мен е важно да знам от майките кърмачки, бебетата на адаптивни млека са много по-лесни за хранене в такива моменти. Имаме идея да отидем с едната баба, да го гледа, а ние “да си почиваме”. Звучи ми адски невъзможно, вие какво ще кажете?

Не съм съгласна, че бебетата на АМ са по-лесни за хранене в такива моменти... Ние ходихме до Гърция, когато бебето ми беше на 5м. и тъй като е на АМ, носихме един куп шишета, стерилизатор, уред в който се топли мляко,  препарат за миене, кутии с мляко и бебешка вода.. При нас всичко мина добре, тук съфорумки ми бяха дали доста добри съвети, които изпълних... но и малката беше тогава на 5м.. ако беше на месец едва ли щях да я водя на море, при последния ни рутинен преглед при педиатърката, тя ме пита изрично дали планираме да стоим по-продължително по нашето Черноморие и ако да, каза че задължително трябва да се приемат пробиотици въпреки, че малката има ваксината срещу рота вирус.

# 116
  • София
  • Мнения: 2 995
Поне на 5 места попрочетох и навсякъде пише, че бебетата под 6 месеца трябва да са на сянка на плажа. И толкоз.
Може ли заглавия на дебелите книги. Мерси.

# 117
  • Мнения: 367
Ех, сега прочетох какъв е спора...деца не се водили на море до 2г.? По-хубаво и полезно от морето и морския климат няма, даже морският климат има доста повече предимства от планинския примерно, аз самата съм морско дете, израстнала буквално на метри от морето...Ако говорим за плаж, когато се ходи в по-разумно време, 9-11 или пък 17-19ч, когато температурите не са над 30 градуса, приемат се много течности и се ползва надеждна слънцезащита, не виждам къде е проблема да се води бебе или много малко дете на плаж... и под бебе нямам в предвид на 1м.... там вече си е малко лудост.

# 118
  • Мнения: 3 274
Прочетох отгоре,отгоре..
Ми правете си какво искате бе мами,бебе не се води на море до 2г.възраст..ама какво щяло да му стане,ама то на сянка било,ама то т'ва онова..."в дебелите учебници на някакви си там професори в педиатрията пише 1г.и 8м.,айде...те па к'во разбират,мойто си го познавам най-добре"....
Вода не се давало според СЗО(ама к'во като не сме в Африка),ваксините били еди си к'ви..
Rolling Eyes

Може ли линкове към достоверни източници как дете до 2г не се води на море.
Не знам защо рисувате картини как бебето стои на пряка слънчева светлина цял ден, хваща тен. По няколко часа стои във водата, въргалят го на пясъка и от 2 до 4 спи под чадъра.
Същото щях да пиша и аз. Как пък точно 2г? Мисля, че не е вярно това. Няма смисъл от тази тема. Всеки сам преценява за детето си. Начетох се на простотии. На Албена рускините водят бебета на 2,3 месеца. Пекат се по монокини, то под шезлонга писне, даде му цицата, както е права и се разхожда между шезлонгите, и без драми. Или пък в пълно заведение, вдига блузата и дава цицата. Събраха ми очите миналата година. За пореден път. Те са пътували толкова с бебето от Русия. И хич не им дреме. Като заключение и в отговор на темата на авторката - не бих завела бебе на 1 месец, наистина е изключително малко.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 23:34 от неви86

# 119
  • Мнения: 609
Лелеее на какви неща се на четох! Ами аз съм с бебе на 1 месец и скоро се върнахме от 7 дневна почивка на нашето море. Еми оцеля детето. Изобщо не виждал какъв е проблема, нито съм го мъкнала на плаж, нито съм го държала на слънце,живеехме си двамата живота както и преди! Само, че беше в пъти по - спокоен отколкото попринцип. А и започна там да спи цяла нощ без да се буди и нервничи! Единственото, което за мен е задължително е да имаш добри условия, ние си наехме чудесен широк апартамент, на хубаво място. И да добавя, че имаме и кака на 5г,която не излезе от морето и басеина. Изкарахме чудесна почивка. Естествено аз рядко ходих на плаж и се редувахме с таткото, но това е ясно, с толкова малко бебе няма как иначе. Кърмя и дохранвам с ам да отбележа. Ако става на въпрос въздуха из големите градове е в пъти по - зле от морския, дори няма какво да го коментираме. Болестите също са навсякъде, гаранция нямаш ако го държиш в къщи, че няма да лепне нещо.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 23:54 от Съни*

Общи условия

Активация на акаунт