С бебе на море

  • 8 236
  • 143
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 499
Всеки може да си каже каквото си иска тук, но не на всеки е за вярване. До 2 год да не ходим на море? Питах двама педиатри преди да отидем на 3м. ДАЖЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА да се ходи, така ми казаха. Предпочитам да вярвам на педиатрите отколкото на някой който разчира май само на бг мама.

# 121
  • Мнения: X
В момента на мода е да си млада тъпа и с претенции.. майка, да не правиш забележки на детето си, когато бие бебе по главата на пясъчника -  в градината и училище да казваш, че го възпитаваш без да му правиш забележки и държиш и там да е така.
Да ме прощават изключенията, не слагам всички под общ знаменател.
Та в този моден ред на мисли би могло да се очаква и нещо екстремно от родителите при ситуацията с бебе на море, а аз само бих препоръчала без крайности и да се носи синята книжка от НЗОК на бебето.
Да се има предвид, че при диария толкова малко бебе се влошава светкавично, виждала съм от претопляне бебче с гърчове, ужасно е.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 07:10 от Анонимен

# 122
  • Мнения: 3 266
Пак се почва с глупостите - претопляне и ала бала. Че аз голямата си дъщеря я претоплих и в София едно време. Беше с температура една вечер и се оказа, че е от това. Нали от толкова дъвкане на темата стана ясно, че се ходи на плаж сутрин и привечер.

# 123
  • Мнения: 8 226

В училище децата от 1 клас имат учебник : Четене с разбиране. Ей в тази тема го няма.
Никой не отрича ползите на морето. Никой не твърди, че деца не живеят там. Никой не смята че детето трябва да отиде на море в 1 клас. Почти всичките коментари са под един знаменател....не си струва риска за бебе на 1 месец.

Колкото до един от последните коментари. Майка която е била с две деца едното на месец. Със сигурност когато имаш 2 трянва да комбинираш. Но тогава имаш и някакви знания и умнеия от първото дете. И не питаш в бг мама дали да го водиш. Авторката е неопитен все още родител. И няма кой знае какъв зор да ходи до морето...за да изживее смъртоносно приключение.

# 124
  • София
  • Мнения: 5 711
Сега излезе, че опитните майки могат да водят малки бебета на море, неопитните с първо - не.
Вече се чудите какво да напишете.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 09:55 от trikitil

# 125
  • Мнения: 90
От всички коментари, мнения и изказвания има само 10, които ще са от полза на авторката. Вие изобщо прочетохте ли, какво точно пита и какво я интересува,цитирам и коментара моля прочетете. Тя има бебе на 1 месец, но никъде не пише, че утре ще заминава на море, а иска мнение от майки забележете, които с лятно бебе са ходили на море, не изказвания от всички толкова начетени майки, но без опит по съответни въпрос.
Здравейте мами, аз си имам син на един месец, който кърмя и обмисляме с таткото да се впуснем в смъртоносно приключение да отидем на море. И искам да попитам майките с опит, с бебета родени през лятото, впускали ли сте се в подобни предизвикателства? Но за мен е важно да знам от майките кърмачки, бебетата на адаптивни млека са много по-лесни за хранене в такива моменти. Имаме идея да отидем с едната баба, да го гледа, а ние “да си почиваме”. Звучи ми адски невъзможно, вие какво ще кажете?

# 126
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Aз да напомня, че темата се отнася за бебе на 1м. И коментарите, свързани със съвети да не се води толкова малко бебе, са по тази линия.
Пък вие си пишете за вашите 8- месечни и за ползите от морето.
Допълвам се, та да съм баш по темата.
Сигурно се каза,но и аз да напиша на авторката, че кърмено бебе се гледа по- лесно, освен ако не възнамеряваш да го зарежеш на бабата и да си "почиваш" на плажа.
И ако всъщност идеята ви е бабата да гледа бебето, докато вие си "почивате", защо ви е изобщо да го мъкнете по пътищата?

# 127
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Вече писа една майка, която се е върнала скоро с едномесечното си бебе от морето.
Най-щедри са на съвети тези, които не са стъпвали с бебе на море.

# 128
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
За мен рискът е по- голям, отколколкото ползите. Това за малко бебе, подчертавам. Пък всеки да си премери нещата и да реши за себе си.
С това се оттеглям и ви пожелавам весло лято, здрави дечица и безаварийни пътувания Simple Smile

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Според мен на авторката и се ходи на море и иска съвет тук, за да ѝ кажем "супер, отивай" и тя да отиде с без колебания.
Личното ми мнение е, че бебето е много малко, за да се води на море. Казвам го от гледната точка на майка с три деца, редовно водени на море, но не и когато са били по-малки от 10 месеца.

# 130
  • Мнения: 787
За тези,които ме питаха за източник-на прима виста-Педиатрия,проф.Бобев.Там подробно е описано-растеж и развитие на детето,закалителни процедури-защо се правят,колко е слънцестоенето,какви температури..та до газене във водни източници,по месеци,години на детето.
Няма как да смеля и изплюя дори инфото само от този източник.Който проявява интерес и не е бил информиран на детска консултация какво,как,може да прочете.
Във вилаета,в който съм нач.педиатрично отделение определя 2г.възраст.Също е съавтор на "дебела книга",ще разровя и за това заглавие.
Интересно ми е да разбера имената,град на педиатрите препоръчващи "ходенето на море"преди 3м.възраст.Може би смятат,че тъй като кармачето е "протектирано" до 3-4 м.от майчините антитела ще е по-безопасно,а след този период неговата започваща да се разгръща имунна система няма да се пребори,хмм.

За майката,която писа.Ако смята,че може да осигури отглеждане на кърмачето в оптимални условия( или бабата),внимава какво яде,не се бърбаляка с "чистата"ни морска вода и има късмета да не върлува нещо,което да лепне ..ще ми е интересбо да влезне и да каже как е минало.Надявам се,че всичко ще е ок.Моето мнение се видя какво е.

# 131
  • Мнения: 8 226
Сега излезе, че опитните майки могат да водят малки бебета на море, неопитните с първо - не.
Вече се чудите какво да напишете.

Глупости!!!

Майката с второто дете - не е пуснала питане в БГ мама , дали може да отиде на море. Това се казва поемане на отговорност.

Останалите майки са дали свои мнения и виждания....авторката сама си решава. Всеки и е обяснил риска.

# 132
  • Мнения: 10 583
Чудя се моето как е пораснало след като от 8 месечно го водя на море всяка година и с това не съм спазила написаното в дебелите книги.

Цеца, нали се сещаш, че има разлика между новорено на 1 месец и 8-месечно бебе?

# 133
  • Мнения: 499
Тази книга на Бобев, от коя година е, че ако е от 1970-1980 чазбира се че това ще прочетеш.
И мисля че темата вече трябва да се заключи, авторката получи милион мнения.

# 134
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Проф. Драган Бобев е светило в педиатрията, по- специално в детската онкохематология.

Общи условия

Активация на акаунт