Дилема

  • 1 309
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми вече 6-ти месец така боледува, но не е имала усложнения : само хрема и кашлица, в някои случаи с няколко дена температура. Антибиотици не съм й давала, лекувам я само с хомеопатия. Иначе й харесва яслата но и на мен ми омръзнаха тези болести. Питах и хомеопатичката, и педиатърката дали да я спра. И двете ме посъветваха да не я спирам, защото все пак болестите й не са толкова страшни и по този начин ще си изгради имунитет. Надявам се да се прави...

# 16
  • Мнения: 3 932
И ние градихме имунитет около месец и половина, но след този период всичко е ОК fingerscrossed и не сме имали проблеми с никакви болести.

# 17
Аз също бих предпочела детето ми да е на ясла, отколкото да  го гледа свекърва ми, обаче здравето е по-важно. Лекарката ни посъветва да го пусна направо на градина, защото тия болести могат да станат хронични, а не можеш да тъпчеш детето си все с антибиотик, то ще се натрови.
Така че за сега сме вкъщи. Той още не е боледувал (да чукам на дърво), но се надява скоро да не случва.

# 18
  • Мнения: 306
Ние,от антибиотиците,до сега сме давали 2 пъти Sumetrolim.Но последния път едва беше оздравяла и отново започна.Показаха ми и останалите деца,денят след който и ние се разболяхме.Попитах сестрата и лелята:"Защо ги приемате болни?"/всички кашляха ужасно,а сополките висяха до брадичките!А те ми казаха,че"родителите не вярвали" #Crazy,други отказвали да си ги вземат,но след няколко дни се налагало,защото положението на детето се влошавало.И се получава един омагьосан кръг.Дъщеря ми е много слабичка-10кг.и сега от тези боледувания доста отслабна.Весела е ,но отказва да яде/по принцип е злояда,но сегааа ooooh!/И от това си мисля,че трябва малко да позакрепне,да си почине от системните болести,а на есен-надявам се с песен!  bouquet

# 19
  • Мнения: 5 183
Аз съм за яслата:)Мисля, че това е адаптивен период.

да, и аз съм на мнение, 4е това е само адаптивен период.
По принцип не съм много ЗА яслата. Мисля 4е децата след третия си рожден ден са по-готови за нещо такова... НО веднъж запо4нали ли сте, по-добре давай смело. Ако сега я спреш ... след време това ще се повтори, то е неизбежно...

# 20
  • Мнения: 1 187
Ние сме точно така - от септември ходи на ясла и не спря да боледува. Стана като цяло болнава, нищо не я пропуска, спря да се храни...  По същия начин като вас в началото беше злояда, а сега отказва и това което преди е хапвала. Въобще положението е доста сериозно. Не ходи дълго на ясла и само един ден и трябва отново да прихвани някой вирус. Ако имаш възможност гледай си я у дома. На мен ми е трудно с двете, но няма как. Спирам я за сега временно пък по-нататък ще си покаже. Много се измъчихме и трите. Отделно на всичко и носи постоянно болести и заразява бебката. И ние се въртим в омагьосан кръг  #Cussing out Все чакам този период да мине и да си изгради имунитет, но уви... при нас още няма светлина в тунела  Cry

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 09:45 от klamerche

# 21
  • Мнения: 289
Ако имаш доверие на педиатърката и се довери. Все пак тя е тази, която наблюдава и лекува  детенцето.

# 22
  • Мнения: 8 769
Мнението на нашата педиатърка е да си оставя детето у дома и да плащам на жена да го гледа (или на майка ми), защото в противен случай се дават същите пари, замо че за лекарства. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт