АВГУСТинки 2019 - тема 11

  • 37 994
  • 783
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 264
Ох, аз тая някаква надежда нещата да се случат преди планираната дата, че вече много почна да ми натежава в тая жега. Освен това каката иска постоянно да тичам след нея и да ходим по разходки, а аз се чувствам като хипопотам. Интересно, че детето наскоро научи точно думичката хипопотам и се чудя дали не я използва за да опиша телосложението ми 😁

# 496
  • Мнения: 44
И моят багаж е готов, макар че е приготвен като за Токуда, а ако подраня, АГ-то ми няма да е на линия и ще бягам към Майчин дом. А там изискванията са различни... Относно подготовките - някоя от вас да се приготвя с чай от листа на Малина или да се маже вагинално с масло от вечерна иглика? Някакви неща чувам от други мами, че чаят подготвя матката, а маслото от иглика подобрява еластичността на влагалището? Мисля, че имаше и някакви глобули, които действат по същия начин - някоя да знае как се казват?

# 497
  • София
  • Мнения: 317
И моят багаж е готов, макар че е приготвен като за Токуда, а ако подраня, АГ-то ми няма да е на линия и ще бягам към Майчин дом. А там изискванията са различни... Относно подготовките - някоя от вас да се приготвя с чай от листа на Малина или да се маже вагинално с масло от вечерна иглика? Някакви неща чувам от други мами, че чаят подготвя матката, а маслото от иглика подобрява еластичността на влагалището? Мисля, че имаше и някакви глобули, които действат по същия начин - някоя да знае как се казват?

Аз съм чувала само за масажно масло за перинеум на марката Веледа, някои мами ползвали и разни заместители. Първоначално бях решила да си взема, но после от хигиенна гледна точка се отказах, че тъкмо излекувах гъбички в началото имах и еширихия та изпих 3 антибиотика, а и никой не ти дава гарантирани резултати. АГ-то ми каза че не е лошо да се мажа ама да не правя вътрешния масаж, а само външно та реших, че може пък и резултата да не е добър заради това и се отказах.
Относно багажа - аз ще раждам в Токуда, та там не искат много неща, уж съм се позапасила, но още не са ми стегнати, а нахвърляни в шкафа. Всеки ден си викам днес ще го приготвя тоя багаж и всеки ден го оставям за утре. Не е много умно от моя страна като се има предвид, че днес бях на тонове и преглед за разкритие и ми казаха, че  е възможно и тази седмица да тръгне раждането Simple Smile

# 498
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Моят багаж е готов ,но са малко предвед факта,че в болницата всичко дават. Според 2мата ми лекари може да си дочакам термин . Коремът ми е паднал леко,но контракции не усещам,а от 1 седмица спрях магнерота.
Да си призная...не бързам 😂

# 499
  • Мнения: 66
Момичета, да се оплача. От няколко дни ми се появиха гъбички на краката! Някой може ли да препоръча нещо, което е безвредно по време на бременност? Засега правя бани с отвара от смрадлика, лайка и смлени овесени ядки.

# 500
  • Мнения: 231
Така като ви слушам аз май съм напълно луда! Grinning  Моят багаж е меко казано ПЪЛЕН.
За бебетата съм взела:
Памперси на Pampers Premium Care размер 1ви
Мокри кърпички Water Wipes
Биберони и залъгалки по 1бр на бебе
Шишета за млякото, които са към помпата ми Медела
Дрешки за изписване - едните тънички, а другите по-дебели + пелени за изписването тънки и дебели
 



За мен:
3 нощници
Джапанки
Чорапи
Гащи тип колан за след раждане и такива които ще са под разреза /не знам кои ще ми трябват/
Подплънки за кърма
Помпа за кърма
Предапазители за зърна
Обезболяващ крем за зърна
Сутиени за кърмене 2бр
Лепенки за раната след операцията 5бр
Свещички за обезболяване
Парацетамол
Течен аналгин
Термометър
Чаршафчета непропускливи за леглото
Превръзки за родилки
Еднократни гащи за родилки
Хавлиена кърпа
Тоалетни принадлежности
Тоалетна хартия /това не знам защо го взимам/
Зарядно за телефон
Слушалки за телефон
Фотоапарат
Селфи стик
Вентилаторче мини /в болницата е адска жега/
Чаша + вилица/лъжица

Документи:
Обменна карта
Изследвания за Хив, Спин, Васерман... + картон чети за Кръвна група
Картон
Направление 7
Свидетелство за граждански брак /оригинал и копие/
Копия на личните ни карти
Пари

Шоколад
Вода по 500мл 3 шишенца
Лактогонен чай
Витамини - Ц, Д, К, Б комплекс


Ако пропускам нещо сега ще го допълня по-късно.

# 501
  • Мнения: 54
Здравейте, на 22.07.2019 към 16ч ме приеха по спешност в болницата и родих секцио, бях на преглед преди това всичко беше наред, видяхме че е порастнал, след това отидох на тонове и те започнаха да се губят, добре че всичко това се случи в болницата а не вкъщи защото не ми се мисли... имам си МЪЖ тежащ 2447 и зодия рак, гордея се с него, толкова е малък и прекрасен, аз се възстановявам доста бързо, няколко часа след операцията започнах да се въртя, не ми дават да ставам, но утре ще тичкам да си видя красивия ми принц...

# 502
  • Мнения: 289
Честито 😘 😘 😘 жив и здрав да Вие, а на вас бързо възстановяване 😘 😘 😘
С каква упойка бяхте

# 503
  • Мнения: 54
Честито 😘 😘 😘 жив и здрав да Вие, а на вас бързо възстановяване 😘 😘 😘
С каква упойка бяхте

Епидурална, бях легнала под лампа и виждах даже как вадят бебето, не усещах нищо, докато не видях малкия красавец до лицето ми и не започнах да плача от щастие, тогава изпитах най-голямото щастие !!

# 504
  • Мнения: 289
На мен ми предстой секцио скоро затова питам ☺️

# 505
  • Мнения: 231
Честито, Лили!
Да ти е живо и здраво момчето! Heart
Гледай какво нещо е! Господ си знае работата!
Епидурална упойка ли ти сложиха, а не спинална в гръбнака?

# 506
  • Мнения: 475
Честита радост,Лили! Да ви е жив и здрав и много щастлив!

# 507
  • Мнения: 646
Lilly Jelqzkova Честито бебче, да е живо и здраво и да има най- хубавото детство.
Аз сега естествено се притесних, още не съм била на тонове.. Лекаря не трябва ли на прегледа все пак да види ако нещо не е наред Confused

# 508
  • Благоевград
  • Мнения: 129
Честито бебче ! Да е жив и здрав и много да слушка мама и тати ! Heart

# 509
  • София
  • Мнения: 406
Lilly Jelqzkova, честито! Пожелавам ти бебето много бързо да укрепне и на теб бързо възстановяване!

Момичета, какъв размер трябва да бъде следоперативната превръзка - казаха ми, че мога да си взема водоустойчива за след 4тия ден, но не се сетих да питам колко да е голяма.

Общи условия

Активация на акаунт