АВГУСТинки 2019 - тема 11

  • 37 969
  • 783
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 923
Ами тук преди хапчета, гел и системи правят нещо, наречено membrane sweep, с пръсти разделя амниотичния сак от шийката..това евентуално стартира контракциите до няколко часа, но може и нищо да не задейства. Правят се две и после тежката артилерия ( гел, хапчета и т.н). Обикновено при преносване в 41-42ра седмица, ама аз настоях да е сега.

# 751
  • Варна
  • Мнения: 854
Честито на новите мами и бебчета Heart Heart Heart Бъдете много здрави Kissing Heart
Аз вече преносвам... днес ми отлепиха мехура и сега чакам контракции...ама НЯМА.... на мойта щерка не ѝ се излиза Rolling Eyes . Утре ме приемат в болницата и се надявам да се раздвижат нещата.

# 752
  • Мнения: 310
Честито на всички родили мами! Да са ви живи и здрави бебоците и много да ви радват. Бързо възстановяване пожелавам на всички! Heart
Аз съм в 38+6 г. с., но нямам никакви признаци за раждане. В сряда съм на преглед, но се притеснявам лекаря да не ми предизвика раждането, тъй като излиза в отпуск от 11.08, а термина ми е 13.08. Не искам предизвикано раждане, при условие, че всичко е ок. Чувала съм, че се получават много разкъсвания, когато е така. Вие знаете ли за случаи, в които при предизвикано раждане няма разкъсвания? (не че и иначе не се получават, но..) Надявам се всичко да мине леко и безпроблемно.
Да, ако ти е първо раждане би могло да бъде доста по-тежко и травмиращо, ако е предизвикано. Аз бях с много разкъсвания и кръвозагуба.Ако е второ предизвикано е ок. Казвам го от опит и двете раждания са ми предизвикани.

# 753
  • Мнения: 24
Ами тук преди хапчета, гел и системи правят нещо, наречено membrane sweep, с пръсти разделя амниотичния сак от шийката..това евентуално стартира контракциите до няколко часа, но може и нищо да не задейства. Правят се две и после тежката артилерия ( гел, хапчета и т.н). Обикновено при преносване в 41-42ра седмица, ама аз настоях да е сега.
Пожелавам ти успех !И утре да се похвалиш с бебче!🙂🙂🙂

# 754
  • Мнения: 63
Честити да са новите бебечета, много да са здрави и щастливи. А на Мамите бързо възстановяване 😍😘

# 755
  • Мнения: 65
Честито на всички родили 🤗🍀 имам въпрос към вас, след като родихте минаха ли ви отоците по краката ( за тези, които имаха такива през бременноста) или продължиха, защото при мен вече не се издържа- кожата ми е опъната до краен предел, а ми остава още до термин. Доста хора ми казват, че след раждането ще продължат да са отркли ( най-вероятно при всеки е различно), но реших да ви попитам за инфо от първа ръка , както се казва.

# 756
  • Мнения: 475
Да се похваля и аз- вчера с планирано секцио се роди сина ми Йоан. 3700 кг,52 см .

# 757
  • Благоевград
  • Мнения: 92
Честити да са всички бебчета. Да живи и здрави.
Относно отоците аз по време на бременността не съм има, но след раждането докторката ме предупреди, че ще ми оттекат краката, което ще е за около 1-2 седмици, тъй като организма изхвърля задържаната вода. При мен стана точно така, издух се доста, но на 8 ден след раждането нямаше и следа вече.
Леко и безпроблемно раждане на всички чакащи ☺️

# 758
  • Мнения: 63
Да се похваля и аз- вчера с планирано секцио се роди сина ми Йоан. 3700 кг,52 см .
Честито 😘😘😘Много здраво и щастливо дете да бъде Йоан 😍Бързо възстановяване 🍀🌞😘

# 759
  • Мнения: 421
Аз спаднах след раждането, освен краката и по лицето се забеляза

Честито на всички родили 🤗🍀 имам въпрос към вас, след като родихте минаха ли ви отоците по краката ( за тези, които имаха такива през бременноста) или продължиха, защото при мен вече не се издържа- кожата ми е опъната до краен предел, а ми остава още до термин. Доста хора ми казват, че след раждането ще продължат да са отркли ( най-вероятно при всеки е различно), но реших да ви попитам за инфо от първа ръка , както се казва.

# 760
  • Мнения: 381
Има ли желаещ да пусне нова тема?

# 761
  • Мнения: 98
Честито момичета.Бъдете здрави и бързо възтановяване. Heart
Ние сме планирани за 12.08 за секцио и на 11 вечерта ще влизаме в болницата. Доста ми е притеснено и хем нямам търпение да дойде при нас малкото ни момиченце и хем се страхувам дали всичко ще мине както трябва и дали ще ни изпишат заедно.. Моля се да е пораснала достатъчно. Вие имахте/имате ли такива притеснения или само аз съм изперкала ? 😂😂

# 762
  • Мнения: 139
dimitrova.s нормално е да имаш някакви притеснения, но се опитай да не им се поддаваш. Мисли за това, как съвсем скоро ще си гушкаш детенцето и вярвай, че всичко ще бъде наред.☺

Честито на родилите мами! Да са здрави и щастливи бебчетата ☺

Моето секцио е за 09.08. Аз основно се притеснявам за това, как каката(на 3г. и 6м.)и таткото ще се гледат 4дни. Досега аз си я гледах и не се е отделяла от мен за повече от 2ч.😟 Гледам да не ги мисля предварително и се настройвам, че ще се справят 🙄

Последна редакция: вт, 06 авг 2019, 15:17 от ESTER.

# 763
  • Мнения: 98
dimitrova.s нормално е да имаш някакви притеснения, но се опитай да не им се поддаваш. Мисли за това, как съвсем скоро ще си гушкаш детенцето и вярвай, че всичко ще бъде наред.☺

Честито на родилите мами! Да са здрави и щастливи бебчетата ☺

Моето секцио е за 09.08. Аз основно се притеснявам за това, как каката(на 3г. и 6м.)и таткото ще се гледат 4дни. Досега аз си я гледах и не се е отделяла от мен за повече от 2ч.😟 Гледам да не ги мисля предварително и се настройвам, че ще се справят 🙄



Благодаря ти. Така е правилно да не се поддаваш на страховете си, а да мислиш позитивно за бъдещето. 🤗

# 764
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Честито на всички родили мами живи и здрави и успех на тези на които им предстои.
Аз днес бях на преглед и бебчо не наддава за 1седмица 50гр. пуснаха му и тонове не са идеално лоши както каза доки и ще се следим на 2 дни и най вероятно ще трябва да излизаме по-рано от термин.

Общи условия

Активация на акаунт