АВГУСТинки 2019 - тема 11

  • 37 971
  • 783
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 646
Днес се роди един прекрасен Андрей, 2900, 50см. Нормално раждане с епидурална, бързо и лесно. Успех на всички останали и честито на родилите.

# 736
  • Мнения: 49
Честито бебче Андрей!Да е здрав,да слушка и много да ви радва!

# 737
  • Мнения: 475
Днес се роди един прекрасен Андрей, 2900, 50см. Нормално раждане с епидурална, бързо и лесно. Успех на всички останали и честито на родилите.
Честита радост! Да ви е жив и здрав и много щастлив!

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Velinova85 честита рожба жив и здрав да ви е юнака!

# 739
  • Мнения: 8
На 02.08 се роди малката Даниела 3280кг и 50 см секцио. Термин 10.08. Пожелавам успех на всички чакащи мами. Бързи и лесни раждания мамчета...

# 740
  • Мнения: 475
На 02.08 се роди малката Даниела 3280кг и 50 см секцио. Термин 10.08. Пожелавам успех на всички чакащи мами. Бързи и лесни раждания мамчета...
Честита радост! Да ви е жива и здрава и много щастлива!

# 741
  • София
  • Мнения: 406
Да са ви живи и здрави бебчетата, момичета! Честито!

# 742
  • Мнения: 2 052
Kat82, Velinova85, Mimity_Ew, да са ви живи и здрави дечицата - честита радост!

По темата с потенето - положението е направо комично. Спря да ми пука някъде през втори триместър като видях, че на подобрение едва ли може да се надявам... Има си дни, когато ми е по-малко дзен, ама гледам бързо да ми минава, че никаква файда от ядосване и за това.

# 743
  • Мнения: 178
Честито на всички родили мами! Да са ви живи и здрави бебоците и много да ви радват. Бързо възстановяване пожелавам на всички! Heart
Аз съм в 38+6 г. с., но нямам никакви признаци за раждане. В сряда съм на преглед, но се притеснявам лекаря да не ми предизвика раждането, тъй като излиза в отпуск от 11.08, а термина ми е 13.08. Не искам предизвикано раждане, при условие, че всичко е ок. Чувала съм, че се получават много разкъсвания, когато е така. Вие знаете ли за случаи, в които при предизвикано раждане няма разкъсвания? (не че и иначе не се получават, но..) Надявам се всичко да мине леко и безпроблемно.

# 744
  • Мнения: 101
Sania07 ние с вас ще се “състезаваме” за раждането. Моят термин е на 14.08 и аз все още удържам фронта. Blush
Относно предизвиканото раждане мога да споделя личен опит. Първото ми детенце се роди така, понеже прехвърлихме термин с 4 дни и нямаше намерение сам да тръгне да се ражда. Раждането беше леко и бързо, накрая с 1-2 шева. Включиха ми системата за предизвикване към 9ч и в 13:25ч малкото човече се роди.

Честито на всички родили мами! Да са ви живи и здрави бебоците и много да ви радват. Бързо възстановяване пожелавам на всички! Heart
Аз съм в 38+6 г. с., но нямам никакви признаци за раждане. В сряда съм на преглед, но се притеснявам лекаря да не ми предизвика раждането, тъй като излиза в отпуск от 11.08, а термина ми е 13.08. Не искам предизвикано раждане, при условие, че всичко е ок. Чувала съм, че се получават много разкъсвания, когато е така. Вие знаете ли за случаи, в които при предизвикано раждане няма разкъсвания? (не че и иначе не се получават, но..) Надявам се всичко да мине леко и безпроблемно.

# 745
  • Мнения: 1 923
Sania, аз съм за 12.08, 39та седмица от днес и след няколко часа отивам за предизвикване ( макар че няма да е с гел, хапчета или системи).
Една седмица не е нищо, бебето си е оформено, отделно, че го мерят голямо, а и ми писна да съм бременна. Дано тръгнат нещата, ако не стане днес, то ще си чакам датата..но наистина не съм чувала за шевове и предизвикване.

Знам, че са по-болезнени контракциите, когато се включи окситоцин...иначе шевове винаги може да се случат, със или без интервенции Simple Smile

Последна редакция: пн, 05 авг 2019, 10:03 от ٠•● Veggie ●•٠

# 746
  • Мнения: 2 250
И моя термин е 13.08 ,мен утре ще ме пробват за предизвикване ,дано лесно да тръгне бебчо и бързо да се свършва, че хич не ми се иска да се стига до секцио.

# 747
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 924
Честити бебенца, Kat82, Velinova85, Mimity_Ew!
Да са ви много здравички,бързо възстановяване на вас!
Моето първо раждане беше предизвикано. В 35+4 г.с. ми изтекоха водите без никаква родова дейност. Изчакаха ме няколко часа в болницата и ми пуснаха окситоцин. От първата система нямаше никакъв ефект,но тъй като бебето трябваше да се роди до 12 часа след пукането на мехура,последва втора. Час след като започна да тече,започнаха контракции,след още час,с няколко напъна,без разкъсвания,без шевове родих. Въпреки че се води преждевременно родено,не беше и малко бебе-3.400.
Успех на всички,очакващи предизвикване!
Леко раждане,здрави бебчета ви желая от сърце!

# 748
  • Мнения: 13
И моя термин е 13.08 ,мен утре ще ме пробват за предизвикване ,дано лесно да тръгне бебчо и бързо да се свършва, че хич не ми се иска да се стига до секцио.

Има ли някаква причина да се предизвиква раждането? Аз съм със същия термин и ми е интересно защо се предизвиква.

# 749
  • Мнения: 2 250
И моя термин е 13.08 ,мен утре ще ме пробват за предизвикване ,дано лесно да тръгне бебчо и бързо да се свършва, че хич не ми се иска да се стига до секцио.

Има ли някаква причина да се предизвиква раждането? Аз съм със същия термин и ми е интересно защо се предизвиква.
Заради кръвното док иска да се  пробваме по-рано да го предизвикаме,пък ако вдигна вече много високо ще преминем към секцио.

Общи условия

Активация на акаунт