Дискриминация

  • 3 586
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 183
Съжалявам че блъсках над книгите четири години...Че учих простака..Семестриално успеха ми бе 5,25...Ух че съм бил прост...Загубих си четири години..Не трябваше да се захващам да уча за висше..Сега можеше да имам работа...

# 61
  • Мнения: X
Как всичко? Искаш да кажеш, че можеш да си счетоводител, хирург, учител, стоматолог, инженер и т.н.? Аз те питам какво конкретно умееш да правиш. Каква професия имаш компетентността да упражняваш?

# 62
  • Мнения: 183
Не мога да бъде учител,счетоводител и прочие..За тези длъжности се иска диплома...Какви компетенции има един охранител или продавач..Аз мога да работя на компютър...Работил съм със складови програми..С пос терминал...С касов апарат също мога да работя...Познавам отлично ms word,excell I ms office...Но няма никаква файда от тези мои знания...Защото тук не се ценят уменията на хората,а връзкарството,пола и ходатайстването....

# 63
  • Мнения: X
Значи, можеш да работиш като касиер. Билла, ЛИдъл и Фантастико редовно набират хора. Не е върха на сладоледа, но е работа и то по-приемлива от доста "на сиво".

# 64
  • Мнения: 183
Ще опитам и там...Мерси за информацията...

# 65
  • Мнения: 22 867
А защо не пробваш да завършиш ВИНС, все пак си стигнал до 4 курс? Не знам как стои въпросът с правата ти на студент, обаче. Никога не е загубено времето през което си трупал знания, най-малкото след това имаш какво да предложиш на пазара на труда. Разбира се, не е 100% гаранция, че лесно ще намериш работа, но е предимство все пак, когато имаш някаква квалификация, а не търсиш каквото и да е. Освен това въведоха квоти за хора с увреждания за работодателите при назначаване на работа, но всъщност не знам и какво означава твоето: "болен съм". Щом се справяш с компютър и различни програми, търси такава работа, в нета се търси и предлага какво ли не, имам предвид фрилансърска дейност. Това да мислиш, че трябва да чакаш майка си, пък да си слагаш край на живота и подобни е абсолютно безплодно нещо. Най-много да затънеш в депресии и самосъжаление. Колкото и клиширано да звучи, животът си е борба, за да постигнеш нещо, трябва да положиш доста усилия. Имала съм моменти без работа, имала съм и такива с прекрасна работа. Също и работа с компютъра си намирам, което не е постоянно, а когато намеря, но е добре, и за допълнителни доходи, и за запълване на време и за удовлетворението, че нещо полезно си свършил. Но не бива човек да се отказва и да вдига ръце, а, като те чета, ми се струва, че това си избрал, просто по-лесно е да мрънкаш и да се оплакваш. 37 години са прекрасна възраст, нито си малолетен, нито престарял. Така че, действай, без значение дали ще има бърз резултата или ще трябва да преглътнеш неприятни моменти, докато постигнеш желаното. Дори Стоичков си спомни с неговото: " Който играй, пичели, който ни играй, ни пичели“ . Както и да го е произнесъл човекът, абсолютно прав е! Успех, рано или по-късно, ще го постигнеш! И животът ти ще се промени коренно и ще се чудиш какъв си бил.Hands Plus1

# 66
  • Мнения: X
Пробвай. Успех.

# 67
  • Мнения: 52
Дай ми някакви координати да се свържа с теб.

# 68
  • София
  • Мнения: 17 592




НАКАЗАТЕЛЕН КОДЕКС

    Р а з д е л VII
    Обида и клевета

    Чл. 146. (1) (Изм. - ДВ, бр.28/82 г. и бр. 10 от 1993 г.) Който окаже или извърши нещо унизително за честта или достойнството на другиго в негово присъствие, се наказва за обида с лишаване от свобода до шест месеца или с глоба до три хиляди лева. В този случай съдът може да наложи и наказание обществено порицание.
    (2) Ако обиденият е отвърнал веднага с обида, съдът може да освободи и двамата от наказание.

    Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28/82 г. и бр. 10 от 1993 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с лишаване от свобода до една година или с глоба до пет хиляди лева, както и с обществено порицание.
    (2) Деецът не се наказва, ако се докаже истинността на разгласените об стоятелства или на приписаните престъпле ния.

    Чл. 148. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28/82 г.) За обида:
    1. нанесена публично;
    2. разпространена чрез печатно произведение или по друг начин;

    3. на длъжностно лице или на представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му;
    4. (изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) от длъжностно лице или от представител на обществеността при или по повод изпъл нение на службата или функцията му, нака занието е лишаване от свобода до две години или глоба от хиляда до пет хиляди лева, както и с обществено порицание.
    (2) (Изм. - ДВ, бр. 28/82 г.) За клевета, извършена при условията на предходната алинея, както и за клевета, от която са настъпили тежки последици, накзанието е лишаване от свобода до три години и обществено порицание.
    (3) В случаите на ал. 1, т. 1 може да се намери приложение ал. 2 на чл. 146.



Общи условия

Активация на акаунт